Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 6


Ecia

Rekomendowane odpowiedzi

ja od kobiety mojej dzisiaj usłyszałem że rower jest przepiękny:) w końcu raz w roku wypucowałem go jak psu jajca i go doceniła

niestety pokrytego równomierną warstwą błota już tak nie docenia :)

 

Marku pamiętaj że mamy zaległą nocną jazdę:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roswell - biegalbym tez chetnie, bo coraz lepiej mi idzie, ale mam malo czasu na jazde w tygodniu wiec raczej zrezygnuje z tego, no moze jeszcze zalicze zawody wojewodzkie - zobacze jak mi pojdzie :yes:

 

a dzisiaj w koncu udalo sie zdemontowac manetke blokady ze skareba i ubylo 80g :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower prawie w całości złożony (jedynie przednia przerzutka została do zamontowania ale imbusa nie miałem ;/), nie wytrzymałem i zrobiłem kilka kilometrów. Nowe pancerze wyglądają IMO zajedwabiscie. Tylko coś tylni hampel za lekko chodzi. Jakby w ogole nie miał oporów wewnątrz pancerza? Troche wkurzające ale mam nadzieje, że się dotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymęczyłem oczy oddając się dokładnym pomiarom wagi częsci rowerowych na starej analogowej wadze, gdzie różnica o 3mm w bok to już ponad 20g także mierzenie było zawzięte :) Wyliczyłem 13kg z wszystkich wag - tyle waży rower kumpla. Zrobiłem mu rozpiskę wagową czyli co opyla się wymienić / ile za to trzeba zapłacić / ile gram zrzuci z roweru. Dzisiaj, a w zasadzie to wczoraj karnąłem się po mieście rowerkiem i stwierdzam że albo jestem cienias, albo za bardzo przyzwyczaiłem się do opon z niskimi oporami toczenia bo z założoną tylnią terenową oponą Speedking 2.1 ciężko się rower rozpędza :) Po przebudzeniu wycieczka na pocztę - po zębatkę stronglight albo po kasetę sunrace'a - zależy co będzie, potem na godzinkę/półtorej do roboty i do rowerowego po kółka. Mam nadzieję że odbiorę je wreszcie bo i flagowa maszyna i zimówka muszą jakieś koła mieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeach :banana: :banana: :banana: :banana: wreszcie padł ci licznik :) Coś trochę dużo było tych postów z danymi z wyczieczki :P Hehe. Przyszly czesci do kół, mam obawy czy tylni xt na 2008 waży te 350g bez zacisku bo z zaciskiem tak czuło się jakby to było 440g. Tarcza XTR na centerlock ładna, chociaż 180mm by była ładniejsza :P

Kaseta Sunrace jest, zębatki Stronglight ni ma, Chęci do jazdy są! Idę pośmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dzisiaj niesamowite "szczęście", pierwszy dzień na rowerze po ponad tygodniu przerwy i wszystko pięknie ładnie, skręcam sobie w ulicę prowadząca do domu minimalnie mniej pochylony, bo było lekko wilgotno i rowerek mimo tego wyjechał spode mnie :devil: A takie miałem dobre zdanie o trzymaniu na mokrym moich Vittori Zaffiro, ale teraz nie dały rady :D Skutki : krwiste kółko o średnicy 5 cm na dupie :D, coś tam na kolanie, a w rowerze porysowane manetki, przerzutka tył do regulacji :D A tak się miło jeździło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciesz się już mam nowy :D:D:D:D Taki sam - sigma bc906. Następny spam zatem jutro :D

A w poniedziałek będzie - "Standardowo dzisiaj Wały. V max 47km/h, Avs 25km/h , time 1h 30m, Dst 37.5km, Vr max 170 itd itp" :D:P:D:devil: :banana:

Kółka nareszcie gotowe !! Przyjadą do mnie o 18 jak dobrze będzie. Oczywiście były wątpliwości - teraz ze strony gościa z rowerowego. Cytuję-

"-Wiem że to nie moja sprawa ale po co komu tarcza na tyle i tylnie koło zbudowane na obręczy pod vki, cieniowanych szprychach i aluminiowych nyplach??

-A bo .... {dłuższa moja wypowiedz}

-A czy wiesz że ta przednia piasta jest szosowa?

-Wiem :D

-Nie wiem, może czujesz się lżejszy przez te częsci, niby że odejmują ci wagi z ciała czy coś. Bo lekki nie jesteś.

-Wiem :D:P

-Acha, bo dziwnie żeś wykombinował i chciałem się upewnić czy orientujesz się co kazałeś mi złożyc

-Ano taki kaprys z tymi kołami był, orientuję się dobrze. mam nadzieję że wytrzyma

Cześc

Cześc"

Lol. :D :banana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pierwsza w życiu jazda w spd, efekt... dwie gleby :devil: , obie w lesie, przy pierwszej zjechałem z górki zatrzymałem się i zapomniałem się wypiąć :D , przy drugiej na podjeździe był piach i mocniej depłem przednie koło do góry i leże :D

 

 

-----------

leżę - nigdy sie nie wylegiwałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lerze :D

 

Ja też leże :D

 

Z rowerowych to jedynie pokręciłem korbą nad łóżkiem i poprzeglądałem troche stronek z częściami itd :D

Może ktoś chce kase pożyczyć :D ?

 

Pewnie bym dzisiaj poszedł pojeździć, ale pogoda po prostu BOMBA ! :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj padl mi komputer :( i jest w naprawie. Nie wiadomo kiedy bedzie. Pisze u kolegi. Dzis bawilem sie nowym licznikiem Sigma 1106 dts. Jak bede mial swojego kompa to bede musial poprosic was o pomoc bo mam kilka pytan co do licznika. Najprawdopodobniej sprzedam na dniach rower <_<:(:D Sam nie wiem czy sie cieszyc. Szkoda mi go, ale z drugiej strony chce kupic szose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem po klocki do vałek i po jakieś porządne smarowidło do łańcucha. W jednym sklepie klocków nie było totalnie i tylko Finish Line w sprayu za 38 zł to im podziękowałem a w drugim tylko klocki jakieś syfne świecące a zamiast FL'a był jakiś śmieszny olejek. Nic z tego nie kupiłem i jestem ostro wkurzony bo jutro miałem czas żeby sobie pojeździć a tu kicha z jazdy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś trochę pobiegałem (ok 1,5h, w tym trochę marszu), po drodze wstąpiłem na Pocztę.

Odebrałem aż trzy paczki:

- śruby z BeranTuning, polecam, bardzo profesjonalna obsługa, śruby też wysokiej jakości

- pozostałe śrubki z Light-Bike Shop, wymiary których nie było na BeranTuning

- tytanowe śrubki do mostka

 

Czyli tuning śrubkowy w rowerze uznaje za zakończony, jeszcze jutro część z nich poskracam.

 

Poza tym zamówiłem w CentrumRowerowym łańcuch i pedały, dali dobrą cenę, nie mogłem odmówić.

To ostatnia rzecz którą kupiłem do swojego roweru na sezon 2008, jeszcze zostało troche drobnicy: detki, pancerze/linki, ale to już nieważne. W ciągu tygodnia moja wyścigówka będzie gotowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie napęd (a dokładniej łańcuch) żyje już ostatkiem sił i zapewne niedługo wyzionie ducha. Ale nowy zestaw już czeka na założenie. Na sezon 2008 czekają 2 zestawy : kaseta Sunrace + łańcuch KMC Z82 i kaseta Alivio HG-50 + łańcuch XTR CN-7701 i do tego wszystkiego korba Deore FC-M530.

Poza tym listonosz dzisiaj przyniósł nowe szczęki v-brake Shimano XT '2008 oraz oponę Author Wing i parę innych gratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą przejażdżkę planuję dopiero na za tydzień, po ostatnim egzaminie.

 

No i z planów nici, nie wytrzymałem i dzisiaj po pracy zszedłem do garażu, zamontowałem pedałki i pierwsze próby mam już za sobą. Obyło się bez gleby. Zasymulowałem sobie też awaryjne hamowanie i wypiąłem się tylko dzięki temu, że miałem mega rozluźnione sprężyny ;). Wrażenia bardzo przyjemne, przejechałem może 1-2 km, nie więcej. Sprężyny troszkę podkręciłem i pewnie jeszcze kilka razy będę poprawiał zatrzaski aż osiągnę optimum :D.

 

A teraz ciekawostka, nowe buty są cieższe od tych, których używałem obecnie, podobnie pedały. I choć nie przywiązuję do masy roweru jakoś specjalnej uwagi to jednak zaciekawiło mnie, że wszystko co prawe, jest cięższe od tego co lewe :(.

 

STARE BUTY:

prawy(434g)->ed5a323dccdd52d0m.jpg lewy(424g)->acda770225c45bf2m.jpg

 

NOWE BUTY z zatrzaskami:

prawy(553g)->5e3969f328aceab0m.jpg lewy(550g)->8622504ff53a899bm.jpg

 

 

STARE PEDAŁY:

prawy(203g)->6de0520a44336325m.jpg lewy(200g)->82d86a3ad531bf08m.jpg

 

 

NOWE PEDAŁY:

prawy(189g)->39340c48f4a470b7m.jpg lewy(188g)->083efe99fc7a9f4cm.jpg

 

Jakieś wytłumaczenie :P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh idąc tropem lekkości "lewicy" idzie też przyrównać lewe ramie korby do prawego ;)

Roswell - czekamy na fotkibo jak widać nie puszczasz farby i trzymasz wszystkich w napięciu, ale coś czuję że będzie ładnie i lekko :(

Założyłem kółka, po prostu takie jakie chciałem. Czyli czarne obręcze z srebrnym bokiem pod vki, 2 pomarańczowe naklejki z nazwą obręczy, czerwone nyple, srebrne cieniowane szprychy, czarna przednia szosowa piasta i zaplot na słoneczko i czarna tylnia piasta pod centerlocka i 5 ramienna tarcza :D Przesiadłem się ze standardowych całych czarnych kól z srebrnymi bokami obręczy i srebrnymi nyplami :P Robią wrażenie nowe kółka. Jutro jazda na Tesco gas station, wpakowanie po 4 bary do każdej opony i śmiganie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...