Skocz do zawartości

[10600g] Trek 8500, 2006 D by Adamicki


Adamicki

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie prawie zakończyłem składanie bika. Trwało to dwa lata, ale efekt mnie satysfakcjonuje. Do wymiany jeszcze zaciski oraz potrzeba kupić koszyczki oraz dętki, które wpisałem do specyfikacji. Całkiem też prawdopodobne, że skuszę się także na jakieś aluminiowe lub tytanowe śruby.

 

Amortyzator: Manitou R7 Comp 80mm+rura 23,6cm+gwiazdka-piwoty 1621g

Dętka przód: Kenda 120g

Dętka tył: Kenda 120g

Gripy: Ritchey WCS 44g

Hamulce: Avid Juicy Ultimate 185/160mm 760g

Kaseta: Deore XT CS-M760 9sp 260g

Kierownica: Tioga Taskforce 6* 580mm 25,4mm 132g

Koło przód: DT Swiss240s / Mach 2,0x1,8x2,0 / Mavic XC717 Disc / (Alu Nyple?) (taśma=6g) 773g

Koło tył: DT Swiss240s / Mach 2,0x1,8x2,0 / Mavic XC717 Disc / (Alu Nyple?) (taśma=6g) 893g

Korba: Deore LX FC-M572 44x32x22 175mm 656g

Linki i pancerze: Linki Teflonowe, Pancerze Clark's 72g

Łańcuchy: 3x Shimano CN-7701 + sp. Sram 266g

Manetki: Shimano Deore XT SL-M760 (bez monitorków) 244g

Mostek: Tioga O-Bone 6* 110mm 25,4mm 133g

Opona przód: Continental Explorer Pro 2,1" 510g

Opona tył: Schwalbe Racing Ralph Evolution 2,1" 2007 445g

Pedały: Shimano XTR PD-M970 325g

Podkładki pod stery: 4 x 1cm (a właśnie, że tak;)) 28g

Przerzutka przód: Shimano Deore XT FD-M761 (póki co) 171g

Przerzutka tył: Shimano Deore XT RD-M751 SGS 263g

Rama: Trek 8500 ZR9000 2006 19,5"+piwoty+śrubki-zacisk 1653g

Rogi: Ritchey WCS 2007 104g

Siodełko: Selle Italia SLR XC 180g

Stery: Tioga (korek+śruba=14g) 132g

Suport: Shimano Deore LX BB-ES51 73x121mm 281g

Sztyca: Thompson Elite 31,6x410mm prosta 249g

Zacisk przód: Mavic 53g

Zacisk tył: Mavic 58g

Zacisk sztycy: Bontranger 54g

 

S=10600g

 

dsc04359ms6.th.jpg dsc04360rt4.th.jpg dsc04361jp3.th.jpg dsc04362zm4.th.jpg dsc04363ty4.th.jpg dsc04364uv5.th.jpg dsc04365ig1.th.jpg dsc04366dn5.th.jpg

Edytowane przez Biera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że jest "naladbniejszy". To jest nowy, nieużywany Trek 8500 przy czym sporo lżejszy od wersji 2008 (hm o jakieś 90g?). I jak sam zauważyłeś jest ładny, heavy_puchatek także twierdzi, że najładniejszy, tylko coś mu się źle kliknęło na klawiaturze. Co więcej tajemnicza matematyczna równość mówi, iż a+b+c=a+b+c, więc jak na takie komponenty to nie kloc tylko wyszło tyle ile powinno po zsumowaniu wszystkich składników, chyba że miałeś na myśli, że sztyca jest cięższa o 1g od katalogowej masy, a kiera o 2g?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heavy_puchatek: Jak Twój Scott może być najładniejszy, skoro go nie widać z pod tej grubej warstwy błota, którą z uporem maniaka wozisz ze sobą... Chyba, że coś się zmieniło od ostatniego razu, gdy Cię widziałem na czasówce... Ale przypuszczam, że nie umyłeś go ;]

 

A żeby nie było OT: Na Twoim miejscu, zainstalował bym Avid Juice 7 a różnicę wrzucił w jakieś inne komponenty, typu korba, zmiana śrubek, mostek. Wspomniałem o śrubkach, bo one tworzą miejscami ładny efekt estetyczny jeśli ktoś umie umiejętnie je dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avidy kupiłem w promocji w centrum rowerowym i wyszły tanio, zresztą zawsze je chciałem mieć u siebie, są lekkie, gdyby dać z przodu tarczę 160, to jeszcze 50g do przodu.

Czepiacie się tych rogów, zazdrościcie poprostu. :) Poprzednie ważyły 160g, więc kiedy kupowałem te to i tak było 60g do przodu + podniesienie współczynnika lansu. Przedtem rower ważył 12,8kg, więc i tak się jarałem, że chudnie. A wygodne byc nie muszą, starczy, że mają te trzy literki na sobie. :P

Krzysiek, mógłbyś napisać jeszcze raz, bo nie wiem czemu (wirus jakiś chyba) rozmazał mi się na monitorze ten Twój post o testowaniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wheeler dalej żyje i ma się dobrze czyt. roztył się do 13kg, ale odziedziczył w spadku lekkie koła pod v-ki. Używam w czasie "zimy".

Krzysiekmz, pytałem mamę i powiedziała, że to właśnie mój jest najładniejszy. :banana:

Co do tych <10kg to gdyby mnie ktoś wspomógł tak powiedzmy z 5k, to czemu nie. Nr konta mogę podać na priv. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że ekipa ze Szczecina ma niebywałe poczucie humoru :) oczywiście nie twierdze, że to źle :P

 

Podkładki pod stery: 4 x 1cm (a właśnie, że tak;)) 28g

Rozumiem, że tak będzie na stałe ? To się kłóci z pr0 i wiążę się z ujemnymi punktami lansu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że ekipa ze Szczecina ma niebywałe poczucie humoru :) oczywiście nie twierdze, że to źle :P
:D
A ja dla odmiany napiszę, że rower średnio mi się podoba Niby wszystko ok - części, zgranie kolorystyczne, ale brakuje tego czegoś. No i mogłeś zrobić foto w jakimś ciekawszym otoczeniu

Pokaż swojego bika :P

 

Co do ,,najładniejszego" bika to musze zobaczyc go na żywo wtedy będzie mozna wiecej powiedzieć, na razie jest nieźle i to ja mam ładniejszy rower od Ciebie :P

Mam nadzieje ze spotkamy jakieś dziki jutro moze spodoba im sie Twoj Trek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczucie humoru? Niee, u nas sami sztywniacy. :P Z podkładkami jeszcze nie wiem jak będzie. Zależy od tego czy plecy nie będą bolały przy nisko położonej kierze, a tak miałem w poprzedniej ramie i w efekcie podniosłem wtedy mostek stopniowo aż o 3cm.

Lampka z przodu była dla pewności, żebym widział jak by miała odpaść. :D A podkładki myślę, że będą na zmiane czarna-srebrna-czarna-srebrna, będzie bardziej pro, no nie? :)

Kula, mój bike sam się obroni swoją pięknością. I może i Twój bike jest ładniejszy ode mnie, ale na pewno nie od mojego bike'a. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się rower podoba, nie jest najpiękniejszy na świecie ale nie chodzi tu o to. Mój jest ładniejszy ale gusta gustami. Korba LX mimo że lżejsza od mojej deore 540 to nadrabia ciężkością suportu. Wiem że ta korba jest fajna ale po gruntownym zużycia przydało by się coś z zintegrowanym suportem wrzucić. Przyczepię się do podkładek... Nie mam nic przeciwko posiadaniu komina lub wysokiemu zawieszeniu mostka - ja też tak lubię, ale podkładki 26g? Trochę "grubo" Skoro masz 40mm do dyspozycji to może zrób tak jak ja - zostaw jedną 10mm i kup dwie carbonowe 15mm na allegro po 8zł sztuka. Bedzie ładniej i lżej :) Rogi WCS - tragedia, sam posiadam i odradzam. Xystoff to te 60g są jeszcze cieńsze i krótsze niż WCS? Myślałem nad wymianą tych kiszek na własnie coś lżejszego z lepiej zamontowaną śrubą do przykręcania ich. Adamicki - Sztyca koła i ogólnie cała reszta świetna. Do niczego się już nie przyczepię :) Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...