Skocz do zawartości

[Rower] Yeti 575 ... narodziny człowieka śniegu ;-)


KondiKona

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz wartość nagrody chyba pójdzie do podziału między wszystkich, którzy się udzielali w temacie ;D

a właśnie zapomniałem, że można coś wygrać - ciekawe jaka to będzie nagroda ?? A co do podziału dla doradców to jeżeli kiedyś się spotkamy na szlaku ... to się dogadamy ;)

 

PS.

Wczoraj przybył do mnie szybkozamykacz HOPE, który wcześniej nie był dostępny

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję dostania się na łamy bB! ;):):)

 

A co do kolorów - mnie tam się podoba i turkusowy i czerwony i choć wiem, że ten pierwszy jest "tradycyjną" barwą dla Yeti, to rama w drugim wygląda też pięknie. A że to Yeti, i tak można poznać po tej trójkątnej "dziurze" w górnej rurze :D:P:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kondi zrób od czasu do czasu jakieś fotki swojego roweru i wklej tutaj. Ponieważ aż miło popatrzeć na prezencje tego roweru.

Ok ok

 

Nie chce Was zanudzać ... poniżej kilka zdjęć :)

 

29443.jpg

 

29442.jpg

 

I na deser ... drugi w Polsce Yeti 575 … ale w limitowanym kolorze Red … oraz nasza wesoła 3 (kondi / magic / pit)

 

29180.jpg

 

 

..Kondi jak wagowo wyszedl ten rowerek? wazyles go???

Waga to 12,8 kg (faktycznie było o tym wcześniej), ale waga ta to suma zważonych przeze mnie części – niestety nie miałem jeszcze okazji zważenia CAŁEGO Yeti … pewnie będzie więcej bo musiałbym super go wyszorować, aby żadne błotko nie zwiększyła wagi. Muszę przyznać, że w porównaniu do mojej wcześniejszej kony, to Yeti jest lekkie jak piórko … choć Pike daje popalić wagowo i czuć go z przodu.

 

PS.

Aha – mostek Thomsona doszedł … jest już założony, świetnie leży, a przy okazji oszałamiająco wygląda … :)

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że jesli kiedyś przyjdzie mi do głowy przesiąść się na fulla - rama Yeti znajdzie się w orbicie moich zainteresowań :D ... pod warunkiem, że dysponują odpowiednim dla mnie rozmiarem :)

Pozdrówko przymiarkowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że jesli kiedyś przyjdzie mi do głowy przesiąść się na fulla - rama Yeti znajdzie się w orbicie moich zainteresowań :D ... pod warunkiem, że dysponują odpowiednim dla mnie rozmiarem :D

Pozdrówko przymiarkowe :D

Super ... gorąco polecam.

 

PS

Nie wiem ile masz wzrostu, ale 575 od modelu 08 mają już rozmiary XSmall i Small :P

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytałem całego tematu, bo strasznie długi, może już ktoś to powiedział, ale taki fox by Ci bardziej leżał niż pike. ale i tak rower zwala z nóg. kurcze ja bym na Twoim miejscu jeszcze dozbierał do jakiejś beretty 9mm, dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondi jak w użytkowaniu oponki? Żadnych przygód? Ja zakładajac taki sam komplet stwierdziłem że sa prawie "papierowe" zalałem Stan's No tube i mleczko sikało różnymi dziwnymi miejscami.... Np boki opony...Minimalne nieszczelności, ale sa... Ciekawy jestem jak będzie dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponki jak na razie są OK, choć testowałem je tylko na Jurze - zobaczymy jak będzie w Beskidach ??. Też mam wrażenie, że są papierowe B)

 

PS.

Testuj Stan's No tube - mamy takie same obręcze, opony ... sam myślałem o takim rozwiązaniu :P

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będziemy testowac..., Na razie No Tubes zmusiło mnie do kupienia kompresora(bez tego nie wyobrazam sobie "dziewiczego pompowania), na szczęście to teraz nie jest jakiś gigantyczny wydatek, a i tak się zamierzałem do kupienia w przy domowym warsztacie się przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jak juz mowa w tym miejscu o tych oponkach i uszczelniaczu to skorzystam z sytuacji..mowisz ze bez kompresora nie da rady..jaki kupiles? i wlasnie czy MK superlite nie sa za delikatne do tego typu patentów? nie wiem czy oplaca sie w to wchodzic..ja juz zakupilem Joe's super sealant i wybieram gumy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jest już inny temat o No tube's ,ale myślę że Kondi się nie obrazi (w końcu jest także zainteresowany).

 

Kompresor jest nie zbędny do "wrzucenia" opony na swoje miejsce (tak na marginesie byłem w szoku jak po napompowaniu długo trzymało powietrze na płynie do mycia naczyń :-) ), kupiłem Einhella (kompresor, koszt nieco ponad 200 zeta plus przewody no i końcówki max 350 zł) kompresor się przyda do "prac" serwisowych i nie tylko (jestem w trakcie urzadzania podręcznego warsztatu w garażu, moja Pani już ma dośc moich "zabaw" w domu).

 

Co do delikatności tych opon to też sie lekko "zlynkłem" jak zobaczyłem z bocznych ścianek "tryskajacy" Joe's ,ale ciśnienie się po kliku dodatkowych dopompowaniach ustabilizowało więc jest teraz OK (chyaba się uszczelnił) mam obawy tylko czy nie wlałem za mało płynu jakies 100ml no ale w "praniu" wyjdzie...

 

Choc moze powinienem choc tył zrobic na dętce i Joe' (dla wzmocnienia) ale zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem czasopismo bikeBoard tzn. kolega mi kupił bo był w Polsce, no i czytam tak a tu widze, że w numerze 122 marzec 2008 jest wlasnie jego rower jak Rowr czytelnika (strona 14) Fajny rowerek Kondi

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor jest nie zbędny do "wrzucenia" opony na swoje miejsce (tak na marginesie byłem w szoku jak po napompowaniu długo trzymało powietrze na płynie do mycia naczyń :-) )

Mi sie udalo to zrobic kilka dni temu bez kompresora, za pomoca stacjonarnej pompki. Niewiele na tym jezdzilem, ale poki co zachowuje sie niezle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis mialem okazje poogladac na zywo na nawet przejechac sie kawalek.

 

Pierwsze wrazenie, jest baaaardzo lekki. Zwarty - ale to w koncu Ska.

 

 

Mam tylko nadzieje, ze Kondi zechce jeszcze kiedys wpasc na wspolna jazde :) ja czuje sie niezle zmeczony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka,

 

Mam tylko nadzieje, ze Kondi zechce jeszcze kiedys wpasc na wspolna jazde :) ja czuje sie niezle zmeczony...

Dzięki Harry za możliwość wspólnej jazdy - było super - ja też się czuje wypluty :devil: ... muszę popracować nad kondycją ;)

 

No w końcu wczoraj udało mi się pojeździć Człowiekiem Śniegu po ... Śniegu :D

 

29513.jpg

 

Jak widać na załączonym zdjęciu ... finalna wersja z docelowym mostkiem :D

 

PS.1.

i na deser Człowiek śniegu uwalony błotem :D, aby nie było, że tylko spaceruje nim po Krupówkach :D

29516.jpg

 

 

PS.2.

Wczorajsza eskapada dała mi do myślenia nad:

1. ochraniaczami na łokcie ... zaliczyłem solidne OTB na kamcorach

2. harry namówił mnie na spuszczenie trochę powietrza w damperze i faktycznie o wiele lepiej :D ... muszę dalej poeksperymentować :D

3. zakupem uszczelniacza ... na 5 osób tylko 2 nie złapało gumy ... niestety ja tak

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:

1. Gdzie byliście?

Magurka Wilkowicka i okolice ... w sumie dwa konkretne podjazdy z dwoma konkretnymi zjazdami :)

 

2. Dużo śniegu? Dało się jeździć?

50% podjazdu na Magurkę było po śniegu & lodzie - tam gdzie był cień - jazda była możliwa, tam gdzie słoneczko świeciło ... było ciężko.

 

Kondi

 

i jeszcze 2 zdjęcia z wczorajszego podjazdu:

 

29511.jpg

 

29512.jpg

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka,

Dzięki Harry za możliwość wspólnej jazdy - było super - ja też się czuje wypluty :D ... muszę popracować nad kondycją :D

 

No w końcu wczoraj udało mi się pojeździć Człowiekiem Śniegu po ... Śniegu :D

 

 

Wczorajsza eskapada dała mi do myślenia nad:

1. ochraniaczami na łokcie ... zaliczyłem solidne OTB na kamcorach

2. harry namówił mnie na spuszczenie trochę powietrza w damperze i faktycznie o wiele lepiej :D ... muszę dalej poeksperymentować :D

3. zakupem uszczelniacza ... na 5 osób tylko 2 nie złapało gumy ... niestety ja tak

 

Kondi

 

CZzlowiek sniegu prezentowal sie pieknie, nie tylko na sniegu :)

 

Ad1. JAk widziales, ja juz ta lekcje przerobilem :ermm:

Ad2. Eksperymentuj, mozesz probowac sag'u rzedu ok 25%, wazne zebyc podczas trudnej wycieczki wykorzystywal caly skok, na maratony mozesz miec tak twardo jak miales. Z przodu tez mozesz spokojnie troche sobie zmiekczyc, poprawi Ci sie kontrola w trakcji.

Ad3. patrz punkt pierwszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... na 5 osób tylko 2 nie złapało gumy ... niestety ja tak

 

Kondi

 

..czyzby gumki za delikatne do takiego terenu? caly czas nie moge podjac decyzji ktore kupic.. waga kusi ale czy warto sie potem meczyc?? nie wiem czy uszczelniacz bedzie tu rozwiazaniem.. a co z delikatnymi bokami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...