Skocz do zawartości

[Rower] Yeti 575 ... narodziny człowieka śniegu ;-)


KondiKona

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Stało się ... zakupiłem ramę Yeti 575 w kolorze team'owym - dla mnie kultowym TURKUSOWYM. W sumie to ten kolor nie podoba mi się ... ale tak jak kolor czerwony jest kojarzony z Ferrari tak kolor turkusowy z YETI ;-)

 

Rama, którą zakupiłem to model z 2007 roku z karbonowym wahaczem + Fox RP23 – zupełnie tak jak na zdjęciu: http://www.yetifan.com/peterp5751ws.jpg oraz http://www.yetifan.com/peterp5753ws.jpg

 

Postaram się w kolejnych postach przedstawiać progres budowy ... mojego wymarzonego roweru. Teraz czekam, aż wspomniana rama (która teraz jest u mojego kuzyna) przeleci przez Ocean i trafi do mnie ... ma to nastąpić na początku roku.

 

Ponawiam apel... jeżeli jesteś posiadaczem/fanem Yeti – odezwij się ;-)

 

PS.

Jako, że aktualnie jestem posiadaczem kony kikapu (rocznik 2005) zamierzam ją sprzedać ... a właściwie 80% tego roweru. Chciałbym zostawić koła, siodełko, klamki hamulcowe oraz manetki. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany zakupem ... proszę o e-mail.

 

Pzdr.

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się ten ażurowy element w górnej rurze. W nowym modelu o wiele lepiej to rozwiązano.

http://www.yeticycles.com/Bikes/Bikes575.cfm

 

Oczywiście o gustach się nie dyskutuje - dla mnie właśnie ten "ażur" stał się magnesem. Co do wersji z 2008 roku to mam wrażenie, że jest łudząco podobna do Santy Nomad ... stąd wybór rocznika 2007.

 

PS

Różnica w cenie nie była decydująca.

 

Kondi

 

--- 23.11.07.:

 

Rama Człowieka Śniegu ;) wzbogaciła się o następujące części:

 

korba: Race Face Evolve XC 175mm

stery: Cane Creek S-3

kierownica: Easton EA70 Monkeybar O/S

sztyca: Thomson Elite

gripy: Yeti pod GS

 

oraz zapasowy hak = mam nadzieję, że nie będzie potrzebny

 

Mostka na razie nie kupuję ... nie mam pojęcia jaki będzie potrzebny

 

Ale mam egzotyczną zabawę ... do końca nie wiem czy po złożeniu tego roweru będzie tym sprzętem o którym marzę ;-)

 

pzdr.

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

575 sa dosyc krotkie......wiec mostek 100 na bank....na 90 jezdzi sie troszke fr ;-)

 

mam pare sztuk, mozesz pozyczyc, w koncu katowice od gliwic niedaleko. jak zlozysz moze machniemy rundke po parku zietka - ? taki lans!

 

ps. z tymi modelami mialem maaaase do czynienia i nigdy, nigdy azur nie pekl........byly problemy z wodzidelkiem dampera, ale nie z rama.

 

szacunek za kult. no a kolor......lux. sam mysle cieplo o modelu 08 w......."gejowym" turkusie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

575 sa dosyc krotkie......wiec mostek 100 na bank....na 90 jezdzi sie troszke fr ;-)

No właśnie nie wiem ... mam 176 cm wzrostu i wg. tabeli Yeti powinienem kupić M, ale w porównaniu do mojej kony (na której rewelacyjnie mi się jeździ) kupiłem S ... może mam za krótkie nogi ??.

 

Właśnie się zastanawiam nad mostkiem rozważam właśnie 90 lub 100 tylko nie wiem jaki kąt ?? Wiesz .. jak teraz kupię w USA - to będę mógł kupić coś 2 razy taniej niż w PL tzn. coś z "delikatesów" ;-)

 

mam pare sztuk, mozesz pozyczyc, w koncu katowice od gliwic niedaleko. jak zlozysz moze machniemy rundke po parku zietka - ? taki lans!

dzięki za propozycję ... jak lans to lans. Zamiast po parku, to może podjazd na Wielką Raczę i eksplorację tamtejszysz singeltrack'ów - jedna z ulubionych tras mojej ekipy ;-)

 

a kolor......lux. sam mysle cieplo o modelu 08 w......."gejowym" turkusie

Mam nadzieję, że moja żona i syn nie powie mi nigdy ... jaki masz "gejowski" kolor :D ... ja Im wmawiam, że ... kultowy ;)

 

PS.

Jak dobrze pójdzie to mój kumpel już w najbliższym czasie zakupi 575 ale w wersji RED Carbon Enduro;-)

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dolar leci i bedzie, wiec na mostek zawsze znajdziesz czas......ja mam 179 i jednak jezdzilem na "M".

 

co do koloru, nie wyobrazam sobie yeti nieturkusowego. jeden z kolegow ma zloty, ale to limitowany rower w jeszcze bardziej limitowanym kolorze. co do raczy, jak najbardziej, o zietku myslalem juz teraz bo zima :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze kokpit Syntace VRO? Do enduro idealny.

 

... jakoś nie przemawia do mnie ten kokpit – choć, nie wiem dlaczego ?

 

Już za kilka dni przedstawię kolejny raport z dokonanych zakupów. Pewnie znajdzie się w nim mostek - teraz siedzę nad geometrią yeti i mojej kony, aby matematycznie i na sucho wybrać ten najbardziej odpowiedni ;-).

 

pzdr

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka,

 

oto kolejna lista "klamotów" dla Człowieka Śniegu:

 

1. Manetki: Sram Rocket 2006

2. Hamulce: Avid Juicy 7 Disc Brake 2007 - przód 185mm/ tył 160mm

3. Mostek: Titec Hellbent Rip 3D Gold Stem 105mm 10 Degree - jednak zaryzykowałem ... jak nie będzie pasował trzeba będzie sprzedać i kupić inny

 

.. no cóż zostały mi tylko do kompletu siodełko, koła, kaseta i łańcuch oraz takie pierdoły jak ... linki, pancerze ;-)

 

 

PS.

Narodziny planowane na styczeń/luty 2008

 

pzdr

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W załączniku znajdują się zdjęcia mojej ramy

 

1. cała + syn mojego kuzyna ;-)

2. jej wymiary w calach (przelicznik 1cal = 2,54 cm)

 

Oto pytanie - czy przy moim wzroście 175 cm i dość krótkich nogach (72 cm od stopy do kroku) - będzie OK ? W sumie to o tak już rama kupiona, ale chciałbym poznać Waszą opinie ? Dodam tylko, że obecną konę kikapu mam 16,5" i jest OK.

 

PS.

Aha dokonałem nowego zakupu - siodełko Yeti http://www.bromleybike.co.uk/ishop/399/shopscr15645.html ... waży 180 gr ;-)

 

Pzdr

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szeroka opona do tyłu wejdzie? Na tym zdjęciu widelec jest dość filigranowy, przynajmniej ja takie wrażenie odnoszę...

 

Spoko spoko - max rozmiar opony to 2,5"

 

A tak przy okazji to polecam obejrzyjcie sobie jak tą ramę budują ... http://www.yeticycles.com/Company/FactoryT...FactoryTour.cfm (niaciśnij START)

 

PS.

Dobrze, że w PL nie ma przedstawicielstwa Yeti ... pewnie byłbym zbanowany za "Product Placement" ;-)

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa tak od kuchni poogladac jak powstaje cos, na co my pozniej pracujemy w pocie czola. Swoja droga to przez takie wstawki wyrzuca mnie z pracy, bo zamiast przygotowywac na jutro co trzeba, to ja ogladam filmiki o produkcji ramy. Jedynym wyjsciem jest zarazenie szefostwa cykloza, ale nie wiem czy to sie uda, bo szef jest ponad szescdziesiecioletnia kobieta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodełko Yeti zakupione http://www.bromleybike.co.uk/ishop/399/shopscr15645.html - odbiór w święta ... jeszcze miesiąc do odbioru ramy i innych "gratów"... już nie mogę się doczekać.

 

Może ktoś mi doradzi jaką mam kupić kasetę i łańcuch ... słyszałem, że SRAM rządzi i unikać Shimano ? Oprócz modelu proszę o poradę - 32 czy 34 zęby ? Dodam, że mam tylną przerzutkę XT'08 ze średnim wózkiem, a największą koronkę w korbie 44.

 

Najbardziej podoba mi się podejście Yeti do klienta, każdą "śrubkę" i łożysko można dokupić jak się zużyje http://www.yeticycles.com/Store/Results.cf...mp;secondary=11 Nie spotkałem się z takim podejściem do klienta wśród wielu firm.

 

PS.

Zachęcam do oglądania innych filmów http://www.yeticycles.com/Video/Video.cfm

 

pzdr.

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do łańcucha i kasety - raczej nic konkretnego nie usłyszysz - jedni uważają, że tylko SRAM w napędzie, inni preferują shimano. Ja jestem zdecydowanym fanem shimano. Uważam że sram niszczy się dużo szybciej. (aktualnie jeżdżę na 950)

kaseta - tutaj brałbym 32 t. 34 to młynek niemiłosierny i realnie raczej nigdy się go nie używa (ja swoją drogą nawet 32 raczej nie używam - ale to już zależy od tego jak kto lubi pedałować - ja kręcę siłowo, kumpel który ze mną jeździ - młynkuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz "raczej ja nigdy nie uzywam". jesli teren jest gorski a nie plasko-patelniowaty to zawsze warto miec 34. z wiekiem przydatnosc zdecydowanie rosnie. przynajmniej dla mnie i na moim terenie. dla zawognika moze to zbyteczne - dla nich wiele rzeczy w rowerku jest zbyteczne heh ale dla turysty - jak najbardziej na tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się skłaniam ku 34 ... nie raz pamiętam dłuuuugi strrroommy podjazd, na którym moja 32 wydawała mi się niewystarczająca. Pytanie tylko czy "średni" wózek będzie OK ... i jaką kasetę wybrać - konkretny model.

 

PS.

muszę się jeszcze pochwalić super kapslami do kierownicy ... czarne z krzyżem :)http://www.pricepoint.com/images/styleImag...15%20DANBS5.jpg <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam shimano xt. nie wypowiem sie o trwalosci bo nie dozyla jeszcze konca swego zycia a wczesniej wymienilem ją na nową a tamta zostala jako zimowa. przejechala ok 6 tys km z dwoma lancuchami xt.

to co mnie najbardziej denerwuje to utrudnione czyszczenie - zwykle zebatki wykonane jako caly element z pająkiem latwiej odgruzowywac niz tą xt - wiecej zakamarkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...