Skocz do zawartości

[amortyzator przód] Manitou R7


pr0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to znowu ja :)

 

Mam pytanie adekwatnie amortyzatora manitou R7 a konkretnie wersji super OEM.

 

http://www.allegro.pl/item267372100_amorty...t_80_locko.html

 

Cena jest atrakcyjna, jednak czym OEM się rózni że jesteśmy 200zł do przodu? Czy ma gorsze bebechy? Co z gwarancją?

 

Za odpowiedzi dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mam 3 pytania odnośnie tego amortyzatora, a właściwie chce się upewnić czy dobrze myślę.

 

1. img5126hp1.th.jpg

 

Rozumiem, że ten korek przedstawiony na zdjęciu jest od pompowania amortyzatora?

 

 

2. img5127sn0.th.jpg

 

Natomiast to jest regulacja tłumienia odbicia?

 

 

3. I ostatnie pytanie. Ponieważ mam wersję Super Clickit, czyli z manetką. Czy jak na manetce klikam, zeby była blokada to już powinno być czy nie? Ponieważ ja go blokuje a on nic. I nie wiem czy to jest kwestia regulacji linki czy jużcoś na wstępie jest spieprzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Blacku (tłumik TPC ale blokada na górze goleni) też raz tak było, odebrałem go z serwisu. Po przyjściu do domu bawiłem się nim i blokada w ogóle nie chciała zaskoczyć obojętnie pod jakim kątem trzymałem amortyzator ani co z nim robiłem. Już chciałem jechać do serwisu i ich ochrzanić że popsuli mi blokadę. Ale stwierdziłem że pojeżdżę jeden dzień i zobaczę czy reszta działa ok. Po zamontowaniu do roweru i przejechaniu kilku metrów zaczęła chodzić idealnie, coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dobra blokada załatwiona, prosta sprawa. Po prostu linka nie jest przykręcona do manetki i jak przyciskam manetką żeby włączyć to oczywiście się linka zsuwa :D

 

Teraz pytanie jescze, jak napompować tą lewą goleń. Na ile PSI? Ważę 80 kg i chciałbym żeby amortyzator był w miarę czuły. Chyba, że to jest kwestia wielu prób i błędów aż wreszcie dopasuje sobie odpowiednie ciśnienie do danego przypadku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

chcialbym sie podlaczyc do rozmowy, mianowicie posiadam R7 super 100mm, napompowany mam cudownie, wszystko chodzi ladnie i przyjemnie, chociaz ostatnio mam wrazenie jakby troche zmiekl, czy to mozliwe ze stracil troche cisnienia?? jak czesto trzeba pompowac i sprawdzac cisnienie??

pozdrawiam Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden amor nie jest w 100% szczelny, zawsze beda jakies ubytki cisnienia. R7 znajomego dosyc czesto trzeba dopompowywac (raz na miesiac?) wiec podejrzewam, ze musisz sprawdzic cisnienie B) Czestotliwosc tej czynnosci zalezy od konkretnego amortyzatora, a podejrzewam, ze i konkretnego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...