Skocz do zawartości

[przypadki] odmiana


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciałbym się nadmiernie przyczepiać ale muszę zwrócić uwagę na błąd, który jest nagminny i już niedobrze mi się robi jak go znów widzę :)

Chodzi o odmianę przypadków a konkretnie sformułowania typu (i to jest najczęstsze) "Potrzebuję...rower...". Otóż potrzebuję nie 'kogo?co?' tylko 'kogo?czego?' - roweru. "Potrzebuję roweru" albo "potrzebny mi rower". Proszę o zwracanie uwagi userom piszącym to w niewłaściwy sposób. Możliwe jednak, że to głównie tematy lub wypowiedzi w forum dla niezarejestrowanych i może aktualnie nie ma takich, więc nie podaję przykładów ale już naprawdę wiele razy rzucało mi się to w oczy. To tyle. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

obawiam się, że jesteśmy zalewani teraz przez nową modę - dysleksja i dysortografia. (po co się uczyć? skoro można dostać papier i być happy). Nie wiem skąd to się wzięło, ale pierwszy raz o tym usłyszałem dopiero w technikum, jak pół klasy nie umiało napisać "źródło"... (zirudło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że o ile byki ortograficzne czasami rzucają się w oczy to takie małe błędy nie powodują aż takiego skrętu kiszek :teehee: Jak już bawimy się w Miodka to zacznijmy się czepiać tego, że każde zdanie nie jest zaczynane wielką literą. To dopiero nagminny błąd! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś na tym etapie nauczania gdzie wpajane są właśnie zasady poprawnej pisowni. Na forum mamy ludzi w różnym wieku i z różnych szkół. Z wiekiem te prawidła języka polskiego są bardziej olewane i stąd ten problem. Dla mnie to walka z wiatrakami, bo jeżeli teraz kształci się nieuków (papiery o dys...) to co będzie za 10 lat jak wejdą w dorosłe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam firefox'a i poprawiam błędy starając się zapamiętać te które popełniam często u mnie to ważne jestem wzrokowcem i pisząc dużo na komputerze postów czy rozmawiając na Gadu-Gadu popełniam wiele błędów które zapamiętuje i potem w szkole na wypracowaniach itp dostaje gorsze ocenki :) A tak słownik podkreśla co robię źle i zapamiętuje poprawna pisownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie uznaję żadnych dys... :) Zdolności 'językowe' są płynne, a nie 0/1 - masz dysortografię i olewasz ortografię albo nie masz i musisz się starać. Pozatym dyscośtam to nie zwolnienie tylko powód do pracy... W podstawówce nauczyciele proponowali mi testy (kiedyś robiłem po kilkanaście błędów na stronę) ale odmawiałem B) Ideowiec ze mnie :D A w gimnazjum doszedłem do wojewódzkiego konkursu polon. i najlepiej w szkole napisałem próbny humanistyczny test kompetencji :) Pozatym jak patrzę na niektórych, co mają zaświadczenia to nie wierzę, że znają zasady pisowni, które są wymagane na teście... Taka ściema.

No tak, szkoda zdrowia modów na poprawianie błędów przy takich ich ilościach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - przy większych ilościach rażących błędów, kiedy delikwent nie wykazuje skłonności do poprawy (czyli np. zainstalowania sobie odpowiedniej wersji FF), lecą ostrzeżenia za łamanie 10. pktu Regulaminu, a posty/tematy lądują w koszu :)

Pozdrówko reagujące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako obowiązkowe pole przy rejestracji dla delikwentów do lat 19 wprowadzić: "adres e-mail nauczyciela języka polskiego" lub adres szkoły i nazwisko nauczyciela. Potem podrzucać kwiatki odpowiednim organom szkolnym :) Forum nabrałoby zupełnie nowej jakości edukacyjnej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

o bosche chepiacie sie pedała to standardowy odzywnik w slangu :) hopy nie znacie sie fcale - nie jesteście kul, trendi ani dżezi. Idźta sie bawić na inne potfórko :]

 

A tak na serio to rozwiązanie jest tak proste i banalne http://www.mozilla-europe.org/pl/products/firefox/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...