Skocz do zawartości

[tuning PC] czyli co zmienić w moim PC


rObO87

Rekomendowane odpowiedzi

Oto konfiguracja mojego Terminatora (tak nazywam swój PC :D ):

 

procek: Pentium IV 2,6 GHz HT (FSB 800 Hz)

plyta główna: Asus P4P800 (Chipset Intel 865)

ram: 2* 256 Mb Kingston 400 MHz (Dual DDR)

grafika: Radeon 9600 XT 256 Mb

 

Co radzicie w nim zmienić? Osobiście rozważam dokupienie 1 Gb RAMu, nic więcej.

 

btw: jak sądzicie, czy to jeszcze można nazwać rakietą? ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procka możesz zostawić, płytkę też. Jak wspomniano - ram do wymiany. I najlepiej wziąć 2 kostki po 512 - podobno łączone szybciej chodzą i szybciej "pojmują" co się do nich mówi. Wtedy na pewno będzie już lepiej. No i jak zwykle moja rada : poprzeglądaj całego kompa i powyrzucaj katalogi, zdjęcia, strony które Ci się niepotrzebne. Czystość zewnątrz i wewnątrz ;)

 

A czy on jest rakietą : zależy co robisz na swoim kompie. Ja mam Celeron'a M 420 ( 1.6 Ghz, 533 Mhz FSB ), 512 Mb DDR2, 80 Gb dysk i zintegrowaną grafikę Intela Media Accelerator 950 i nie mam żadnego powodu do narzekań. No może ten 1 Mb ramu by się przydał, ale to zawsze można wymienić :D A tak siedze na necie, na e-mailu, na GG, dużo ściągam muzyki i równie dużo jej słucham. Czasy gierek, gdzie potrzebne są szybkie procki i dobre grafiki minęły już dawno ...... Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rymo -> tyle, że autor tematu poważnie się pyta żeby mu doradzono :P

 

Co do tematu - zależy co chcesz na tym PC robić. Jak grać to wiadomo, że na pierwszy ogień pójdzie grafika i dorzucenie RAMu. Jak służy Ci np. jako centrum rozrywki (filmy, muzyka) to zmień procka (o ile to możliwe przy tej płycie) na szybszy i dorzuć RAMu.

Jeśli o mnie chodzi i byłbym na Twoim miejscu to bym dorzucił RAMu i spróbował podkręcić procka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko...ale gdzie autor napisal w jakim kierunku chce dozbrajac maszyne. Jak dla mnie..to nawet moj ironiczny kierunek byl dobry..wlasnie z braku opisu. Nie podal czy bedzie grac, czy bedzie tworzyc grafike(2D/3D)...a moze tylko gadugadu. Zaleznie od przeznaczenia..zmienia sie konfiguracja. W jednym przypadku smialo mozna dokupic ramu..w innym wymiana kompa jest jedynym rozwiazaniem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co..jak gry zaczna narzucac wymog pixel shader'a 3.0 to kaplica. Ramu tak jak chlopaki powiedzieli masz za malo...gry/obrobka kochaja ram :(

Co poza tym... obawiam sie ze crysis to ci jak pojdzie..to w minimalnych detalach... wszystko idzie do przodu. Jakbys karte wymienial to na dx10...ale wstrzymaj sie..niech ati dogoni troche nvidie..zacznie sie walka na ceny...pojawia sie nowe generacje itp. Teraz niby jest 8600...ale co to..kastrat w porownaniu do 8800GT...czy jak jej tam..ta za 1.2k plnow. Poki co...sam nie wiem...podobnoz juz nowa generacja sie zbliza..moze w nia wladowac hajs. Obsluga dx10 fajna sprawa... moze po dluzszym okresie mocy i tak ci zabraknie..ale karta bedzie kompatybilna z shader'ami. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy gierek, gdzie potrzebne są szybkie procki i dobre grafiki minęły już dawno ...... Pozdrawiam !

Chyba zyjesz w innej rzeczywistosci niz ja. Na moim stacjonarnym kompie, ktory jest o dwa lata swietlne wydajniejszy niz Twoja biurowa konfiguracja, nie idzie od 2 lat w nic nowego pograc (bo co to za przyjemnosc zapuscic 640x480 i najslabsze detale). Moj obecny lap, ktory w 3d marku mial 2x wiecej pkt niz stacjonarny, umozliwia odpalanie najnowszych gierek tylko na srednich detalach, wiec o czym Ty czlowieku mowisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xsystoff

Chyba źle zrozumiałeś to co chciał napisać Bartek, jemu chodziło o to że DLA NIEGO czasy grania w wymagające gry się skończyły. Przynajmniej ja to tak zrozumiałem.

 

Zdecydowanie lepiej sprzedać ten Ram co masz teraz i dorzucić 2x 512MB, DUAL PACK, polecam GoodRam.

 

Poza tym nic więcej nie wymyślisz, zmiana procka pociągnie za sobą zmianę płyty głównej, ta z kolei bedzie miała łącze PCI-E czyli nowa grafika, a do tego oczywiście nowy RAM. Pewnie również zasilacz będzie za słaby. Czyli po prostu zostaje kupno nowego komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

a ja mam takie pytanko odnośnie tuningu. zmienilem wlasnie plyte glowna na asusa p5nt ws i mam 4gb ramu kingstona 800mhz.. tyle ze pokazuje mi tylko 667mhz.. można to jakoś ustawić? w biosie próbowałem i dalej wywalało mi 667

 

moze jakies tCAS itp ustawienia. o nich nie mam zielonego pojecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko odnośnie tuningu. zmienilem wlasnie plyte glowna na asusa p5nt ws i mam 4gb ramu kingstona 800mhz.. tyle ze pokazuje mi tylko 667mhz.. można to jakoś ustawić? w biosie próbowałem i dalej wywalało mi 667

 

moze jakies tCAS itp ustawienia. o nich nie mam zielonego pojecia

tCASa nie ruszaj jak nie masz pojęcia bo może tylko spaść wydajność albo zacząć się zwisy.

 

Napisz jaki masz proc, bo być może masz na sztywno szynę FSB z szyną RAMu.

Tak jak pisał Martinii aktualizacja biosu też może coś wnieść.

 

:arrow: bartekgib większych głupot to nigdy nie czytałem :029:

Wszystkie najnowsze gry są tak wymagające dla GPU, RAMu i CPU, że równocześnie z premierą jakiegoś znanego tytułu wychodzi nowy sprzęt który ma podołać wymaganiom gry na max detalach i rozdziałce.

Następny mit to liczba plików/folderów a szybkość działania kompa. Jak ktoś ma mnóstwo danych na dysku 250GB z czego połowa jest wolna to komp będzie tak samo działał jak przy 40GB. To tylko pojemność dysku! Jest jeszcze pamięć wirtualna, ale przy obecnej ilości pamięci RAM, która jest kilkukrotnie szybsza, pamięć wirtualna nie jest tak ważna.

 

Dla słabych maszyn jest ważna liczba procesów działających w tle. Jeżeli system długo się ładuje czy po 30 minutach działania wyraźnie spowalnia trzeba wyłączyć zbędne programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

pentium d 3.4ghz.. szyna 800mhz

no wlasnie nawet jak mialem manual ustawiony na 800mhz na pamieciach, to wyswietlalo 667.. a wiem, ze pamieci są ok i nie jest to inny model wlozony w nie to pudelko. A plyta funkiel nowka z chipsetem nvidia680i.. jedyny problem jaki mialem z pamieciami, to musialem zmienic im napiecie z auto na 1.9-2.0v bo mi po paru godzinach i resecie nie uruchamial sie komputer

 

pokombinuje jeszcze z biosem, moze sie uda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy zestaw:

procek: Intel Pentium D 3.1 GHz

RAM: 1 GB (2x 512 mb) taktowanie 667 mHz

dysk: 200 GB Segate podzielony na 3 partycje (C - system, D - piosenkarka Alizee, E - multimedia)

nagrywara: DVD-REC SHM-165S6S

płyta główna: Asrock 945PL socket 775

grafa: GeeForce 7300 GS 128 MB RAM DDR2

 

Z całości jestem bardzo zadowolony, ale siada mi sieciówka (czasami trzeba po 1 włączeniu 2 raz włączyć, żeby net chodził) i przy mojej ściągalności filmów i muzyki już mi doskwiera mały niedosyt miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amd athlon x2 3800+ @ (2700mhz) na codzien 2200mhz

1024 mb ddr 400 mhz

gf 7600gt 256 mb @(600/1600mhz) na codzien 460/1400

Asus A8N-E

Samsung sp1603c

 

dla mnie wystarczajaco, jedyne co bym zmodyfikował to instalacja wodnego chłodzenia;) ciszy brakuje :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za OFF ale muszę coś napisać :

 

Xsystoff - ja po prostu chciałem pokazać, jaks sprawa wygląda z mojego punktu widzenia. Może jestem krócej na tym forum, ale sądze, że jest tutaj pełna wolność słowa i zdania ( z pominięciem przekleństw, bluzg i gróźb ). Napisałem, że mi niepotrzeba mocnego sprzętu, ponieważ DLA MNIE CZSY GIEREK SIĘ SKOŃCZYŁY. A tu za chwilę, że "jak zwykle gadam teoretyczne głupoty". To jest moje zdanie na ten temat i tyle. Pozdrawiam !

 

P.S. Przepraszam, ale chciałem się wytłumaczyć. I to nie jest tak, że tylko głupi i winny sie tłumaczy ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...