Skocz do zawartości

[v-ki] Avid Single Digit 7


Żbik

Rekomendowane odpowiedzi

dobra nie ma co rozpaczać nad niedokręconymi luzami

 

po teście trialowym...

bez zmian

jeden palec i francja (ktora wymaga zyletki na przodzie) nie sprawiala zadnego problemu

endo - bez problemu modulacja dość spora

na przodzie rozgina piwoty ale to nawet dobrze bo bez tego bylaby za mocna zyletka

 

 

jestem pozytywnie zaskoczony bo nie spodziewalem sie tego

 

w porownaniu z magurami

modulacja:

no tu magury maja wieksza ale ja wole modulacje Vki

sila:

Vka mocniejsza (co mnei ździwiło)

waga

magura o 200g cięższa/ koło (około)

cena

sd7 kpl - 200 zł

megi kpl - 440 zł

 

czyli wraz z tymi hamulcami potega magury upada bo jzu niczym nei zaskakuje i technologia Vlek wypzredzila hydraulike :D

Edytowane przez pachfin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc dziś odbyłem jazde probna i jestem pod wielkim wrażeniem, po pierwsze zaista regulacja, po drugie - jeden palec stoje w miejscu, po trzecie modulacja . Teraz wiem co to znaczy hamulec :)) Polecam

 

Pozdr.

Edytowane przez mloody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Zakupilem w/w hamulce zachecony opiniami na tym forum oraz kiepskim dzialaniem seryjnie zamontowanych. Jestem zadowolony z tych hamulcow, skutecznosc hamowania znacznie wzrosla. Duza sila hamowania, ale tez i dobra modulacja i co najwazniejsze zniknl wreszcie denerwujacy mnie wczesniej efekt gumowej klamki (poprzednie hample sie wyginaly). Wymagaja jednak wiekszej uwagi, szczegolnie na poczatku uzytkowania - bez problemu mozna zrobic OTB mimo 90kg. Za to zamiast trzema klamki mozna obslugiwac dwoma palcami. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Avidy naprawde sa swietne. Mam je w swoim Krossie i jestem z nich bardzo zadowolony.

Co do jazdy w blocie i innych ekstremalnych warunkach - piszcza i tra o obrecz jak kazde inne ale nadal zachowuja swa sile hamowania i to jest ich glowny atut. Okladzin jeszcze nie zmienialem ale na dniach zrobie przeglada roweru i sie zobaczy. Wczoraj na dole bedac juz na dole zjazdu hamowalem tylnym ale bylo malo i cos mnie pokusilo by nacisnac przod... Zrobilem to naprawde leciutko i momentalnie wylecialem przez kierownice :033:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek jest taki ze nie sa rewelacyjne bo modulacji nie maja zadnej :(

 

Ja sie nie zgodze, to nie sa hamulce "cyfrowe" (hamowanie lub nie), maja calkiem dobra modulacje. Tylko jesli ktos jest nieprzyzwyczajony lub przesiadl sie z innych hampli, gdzie musial ostro cisnac zeby zahamowac - tu faktycznie moze go spotkac niespodzianka, bo trzeba sie z nimi obchodzic z respektem. Ostre zacisniecie dzwigni hamulca musi sie tu skonczyc OTB, jednak wcale nie musi tak byc gdy juz nauczymy sie, ze tu hamule sie lekko.

Co do przypadku kolegi - bylo to na zjezdzie, a wtedy czasem nie trzeba hamowac, by zrobic OTB - nie widizalem sytuacji i nie bede sie wypowiadal, ale moze to byla kwestia techniki czy obrania zlej drogi zjazdu.

Hample te sa ok, maja niezla modulacje ale tez sa bardzo mocne - dlatego wymagaja podejscia z respektem, za to po przyuczeniu sie pozwalaja nam hamowac naprawde znacznie bardziej skutecznie niz standartowe hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

wniosek jest taki ze nie sa rewelacyjne bo modulacji nie maja zadnej :)

 

to raczej kwestia regulacji.... dodatkowo jeszcze na klamkach Avid SD 7 mam regulacje, w sumie u mnie klamka chodzi miekko i ma dosyc duzy skok (nie lubie krotkiego skoku) - modulacja jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem sie jak to bylo.

Kilkanascie metrow za zjazdem (nie byl zbyt stromy ale dosc dlugi jak na lesne warunki) zahamowalem tylnym hamulcem i calkiem zapomnialem aby cofnac sie za siedzenie i zrobilem OTB. W sumie sam jestem sobie winien, szczescie glupiego ze nic poza obtartym lokciem mi sie nie stalo.

A co do hamulcow to maja wg mnie maja naprawde dobra modulacje sily hamowania. Polecilbym je kazdemu kto ma troche grosza (sa niestety drogie) i szuka dobrych V-ek.

Edytowane przez ulvgar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do hamulcow to maja wg mnie maja naprawde dobra modulacje sily hamowania. Polecilbym je kazdemu kto ma troche grosza (sa niestety drogie) i szuka dobrych V-ek.

 

E, no nie demonizujmy. W tej chwili komplet na 2 kola SD7 mozna dorwac na allegro za 100zl, w sytuacji gdy u mnie w rowerowym chcieli za SD5 (na jedno kolo) 99zl. Jak ktos cierpi na brak gotowki moze kupic SD5, ale chyba jednak warto dorzucic do SD7 ze wzgl na wymienne gumy klockow - inwestycja sie zwroci przy wymianie.

P.S. Dla fanow OTB - mozna wymienic tylko hamulce na przodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez dzisiaj zalozylem SD7 i w porownanie z moimi starymi promaxami to to jest niebo, siodme chyba nawet. Modulacja jest, wbrew temu co niektorzy twierdza i to na dodatek bardzo dobra. A sila to juz chyba nie musze wspominać. :]

Teraz luzy, są... ale u mnie dość małe, nałożyłem podkładke pod śrubę, mocno zakręciłem i luzik jest minimalny. A jak się zaciśnie hamulec to luzu nie ma ŻADNEGO. Bałem się go ale to okazał się strach na zapas, tak jak UFO w 4 klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chcę zakładać nowego tematu więc piszę tutaj.Wczoraj dostałem komplet Avid+klamki.Pytanie dotyczy klamek,ponieważ jeden zacisk mocowania klamki ma od wewenętrznej strony rowki(jakby gwintowanie)natomiast 2 ich nie posiada.Nie mam pojęcia czy brak "gwintowania" jest jakąś wadą produkcyjną czy tak ma być.Czy bedzię to miało jakieś ogromne znaczenie przy stabilności klamek na kierownicy.Dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - Wrocilem wczoraj z Wisly = szutrowe zjazdy z predkosciami dochodzacymi do 70km/h; dlugie pionowe, techniczne scianki z kamieniami wielkosci pomaranczy gdzie potrzebna jest pelna kontrola i idealna modulacja - I co ? I wszystko to z Avid SD7 (razem z klameczkami Avida).

naprawdę zero problemow - kumpel jezdzil z tarczami i zero roznicy, a czasem bywalo nawet mokro wiec...Na tarcze poki co nie zmianie na pewno!.ale jest jedna wada w 3 dni poszla mi polowa klockow;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie jak te Avid'y działają z klamkami Alivio (na razie mam takie) oraz z LX i XT (jedne z tych dwóch chcę kupić)??

 

Swoich Avid'ow uzywam z klamkomanetkami dual control LX i sprawuja sie znakomicie. Dwoma palcami jednej dloni moge jednoczesnie zwalniac i zmieniac biegi z tylu badz z przodu, przydaje sie zwlaszcza przy hamowaniu, po ktorym musze ruszyc z lzejszego biegu. co do zwyklych klamkomanetek rowniez sie sprawdzaja. Brat uzywa co prawda Avid'ow SD5 w polaczeniu z Deore'm ale szczegolnej roznicy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...