Skocz do zawartości

[lekka kurtka lub bluza] na wiosnę / lato - określone kryteria


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w doborze odpowiedniego dla mnie produktu. Mianowicie szukam lekkiej kurtki / bluzy lub coś w tym stylu co spełnia poniższe kryteria 

- wodoszczelność i oddychalność 

- jak najwięcej elementów odblaskowych

- zintegrowany kaptur

- rozpinana na zamek błyskawiczny na całej długości

- cena do 600 zł, ale jak będzie warto wydać ze 100, czy 200 więcej to płakać nie będę. 

Pomożecie dokonać wyboru? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wodoszczelność i oddychalność 

nie ma takich cudów na tej ziemi

- jak najwięcej elementów odblaskowych

Jak cię ma przejechać samochód to i ponawieszane lampki choinkowe nie pomogą

- zintegrowany kaptur

Do jazdy na rowerze? No to chyba maksymalnie do 5km/h

- rozpinana na zamek błyskawiczny na całej długości

No takie to istnieją i są sensowne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oparciu o moje skromne doświadczenia, to szukasz dwóch kurtek - albo lekkiej albo przeciwdeszczowej ;)

Zasadniczo to nikt nie zakłada jazdy w ulewnym deszczu, przy wątpliwej pogodzie bierze się lekką kurtkę na wszelki wypadek - ochroni przy lekkim albo krótkotrwałym deszczu ale w końcu się podda.

Przy konieczności jazdy w kiepskich warunkach, np. na sakwach, kiedy załamie się pogoda, warto mieć faktycznie kurtkę przeciwdeszczową z kapturem - nie pozwoli zamoknąć odzieży pod spodem i w efekcie ochroni przez zimnem. Tylko nie będzie przesadnie lekka ani oddychająca. Ale coś za coś. Takiej kurtki raczej nie bierze się na wypady wokół komina. 

Może są jakieś kosmiczne technologie powyżej budżetu, jaki podałeś ale nie testowałem. 

Ja kupiłem kurtkę MTB z kapturem z Decathlonu, nie pamiętam modelu. Za te pieniądze jest ok ale ja jej używałem w zimie głównie i nie oddycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wskers napisał:

3. Nie do jazdy na rowerze, tylko na manualnym wózku inwalidzkim

 

23 minuty temu, spidelli napisał:

Mam wrażenie, że jak z kapturem to Kolega szuka czegoś solidniejszego....

Tak pomyślałem że wystarczy , ona wbrew pozorom jest solidna , a zarazem mało miejsca zajmuje , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze wypowiedzi i propozycje. Skoro jednak podlinkowana kurtka może okazać się zbyt delikatna i nie w pełni sprostać moim potrzebom to pozwoliłem sobie zaproponować własną, a mianowicie tą https://www.centrumrowerowe.pl/kurtka-rowerowa-oakley-elements-pd33616/?v_Id=214243 Co o niej myślicie? Nada się to ? Oczywiście nadal jestem otwarty na Wasze propozycje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Uszyto ją z materiału, który nie tylko osłania przed wiatrem i lekkim deszczem, ale także sprawnie odprowadza od ciała wilgoć.

W dalszym ciągu będziesz potrzebować kurtki na ulewę (zakladam, że takiej szukasz).

Np. LEATT Kurtka rowerowa MTB męska Leatt AllMtn 2.0 V22
579.99zł
https://www.decathlon.pl/p/_/R-p-a3fcd0dd-7f5c-48fa-b9be-7deb36c82cd0

Tylko ona pewnie jest słabo oddychająca.

Pod taką kurtkę, w razie potrzeby można coś jeszcze włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, ale ubiór na cebulkę podczas jazdy na wózku inwalidzkim jest niewskazany, gdyż bardzo mocno krępuje ruchy, a skrępowane ruchy = brak możliwości jazdy. Z tego też powodu chciałbym kupić porządną 1 kurtkę. Tak, wiem i zdaje sobie już sprawę z tego, że waga takiej kurtki nie będzie mała, ale to chyba na 1 wyjdzie, czyli zakładać 2 lżejsze a 1 cięższą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem kurtki zdecydowanie przeciwdeszczowej, takiej która nie przemoknie podczas jazdy w ulewie, kiedy robi się chlodno.

Na półce kurtek budżetowych dominuje materiał o charakterze ceraty. Wodę zatrzyma ale człowiek się spoci pod kurtką.

Droższych nie badałem, więc niestety nie pomogę.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cena  800-900 zł jest do zaakceptowania to ze swojej strony polecam Castelli Perfetto Ros.   Nie ma opcji aby w niej nawet  przy dobrym kręceniu się zapocić.  Przy normalnym deszczu  nie przecieka i można przez dłuższy czas kontynuować jazdę.  Do około 2 stopni w samej bluzie jest ciepło. Na minusową temperaturę zakładam pod spód merynosową podkoszulkę.  Ma odblaski  , które nieźle walą po oczach podczas jazdy w zmroku.   Na atak "pompy" z nieba  nie wyrobi  ale tu nawet topowe lekkie "kondoniki" nie wyrabiają. Na takie coś to ciężkie poncha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest seria wyczynowa a  tam nikt kapturów nie wszywa. Ale są fajne kondoniki na kask. Jest to lepsze od kaptura.

I jest to bluza na sezon jesień , zima, wiosna. Na lato są inne .

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pecio napisał:

Jeżeli cena  800-900 zł jest do zaakceptowania to ze swojej strony polecam Castelli Perfetto Ros.   Nie ma opcji aby w niej nawet  przy dobrym kręceniu się zapocić.  Przy normalnym deszczu  nie przecieka i można przez dłuższy czas kontynuować jazdę.  Do około 2 stopni w samej bluzie jest ciepło. Na minusową temperaturę zakładam pod spód merynosową podkoszulkę.  Ma odblaski  , które nieźle walą po oczach podczas jazdy w zmroku.   Na atak "pompy" z nieba  nie wyrobi  ale tu nawet topowe lekkie "kondoniki" nie wyrabiają. Na takie coś to ciężkie poncha.

Perfetto na lato (bo takiej kurtki szuka autor tematu)? Czy to żart?  Mam Perfetto Ros i w  praktyce   nadaje się  do 10 -12 stopni (producent optymistycznie podaje 14 ). Jeśli ma być "lekko" (prawie 3 razy lżej niż Perfetto) , "wodoszczelnie" (wytrzyma największą ulewę) i "oddychająco" (w miarę, trochę lepiej niż Perfetto) to coś z Gore Tez Active np. https://www.gorewear.com/us/en-us/c5-gore-tex-shakedry-1985-jacket-100093?variant=3170     https://7mesh.com/products/mens-oro-jacket

Edytowane przez Chociemir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze zrozumiałem to pecio zasygnalizował, że na lato są inne kurtki niż zaproponowana Perfetto :) 

Chociemir  dzięki za propozycje, ale to już znacznie ponad tysiak wychodzi, a tyle za kurtkę nie dam, choćby nie wiem jaka dobra była :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Gorewear Endure i mogę polecić acz bardziej wiosna/jesień, nawet zima. Na lato i deszcz nie ma dobrego ubrania, bo i tak się ugotujesz. 

"- wodoszczelność i oddychalność"

Tak, ale nie na raz. Większość membran w ogóle nie oddycha, ta owszem. Ale jak jest +15, świeci słońce i tylko wieje wiatr to biorę inną kurtkę, zwykłą wiatrówkę bez membrany, bo tu już jest za ciepło. 

"- jak najwięcej elementów odblaskowych"

Tak

- zintegrowany kaptur

Tak, to jest must have na rowerze. Ale jak jest zimno, mniej niż 10 stopni wtedy jeżdżę w kapturze pod kaskiem. Żadna czapka tak fajnie nie grzeje.

"- rozpinana na zamek błyskawiczny na całej długości"

Tak

"- cena do 600 zł, ale jak będzie warto wydać ze 100, czy 200 więcej to płakać nie będę. "

Promocji szukaj, np na Bike-discount.de czasem się trafia.

 

Taka kurtka jeszcze powinna się pakować do kieszeni, bo niekoniecznie będziesz w tym cały czas jechał.

 

Pomijając jazdę w deszczu to lepiej poszukać cienkiej wiatrówki bez membrany z warstwą DWR, która jest tak naprawdę dużo bardziej uniwersalna. No ale takie coś tylko mżawkę wytrzyma i to max godzinę. Z takich mam Humvee Windproof shell, bardzo ją lubię ale krój jest jakiś dziwny i jak się da, to lepiej przymierzyć przed zakupem. W tym da się jechać w trochę wyższej temperaturze niż +15, a przynajmniej po płaskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chociemir jak ktoś siedzi w Castelli to się orientuje  które modele brać o rozmiar większy a które dokładnie takie jak w specyfikacji. (RoS a tkz. cywilne)   I różnica  kroju w kolejnych generacjach też czasami jest spora.  Na ten przykład starsza generacja Perfetto  była  ciasna w klacie, nowa ma już inny krój zapewniający więcej luzu. Ale i tak generalnie startuję z rozmiarówki o numer większy i jak jest dobrze to zostawiam. Jak  nie to wymieniam w górę albo w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...