Skocz do zawartości

[zestaw naprawczy] Szosa


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam jeden zestaw do wszystkich rowerów w torbie podsiodłowej, którą po prostu między nimi przekładam. Zaznaczę, że wszystkie rowery są na bezdętce.
- Głowica CO2 + nabój 16g
- Multitool CB
- Spinka łańcucha
- Łyżka do opon (jedna, nigdy nie umiałem operować dwiema ;))
- Jakieś szydło z knotami Trezado
- ok. 10 trytytek
- scyzoryk
- kawałek szmatki (do ewentualnego wytarcia rąk i wypełnienia przestrzeni, żeby obijające się narzędzia nie wkurzały ucha :P)
Jeśli jeżdżę "wokół komina", nie zabieram zapasowych dętek i pompki. Gdy wybieram się dalej, w kieszonkę kurtki/bluzy/koszulki wkładam ręczną pompkę i odpowiednią dętkę RideNow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden zestaw do szosy i gravela, zmieniam tylko dętkę dla tego jest pierwsza po otwarciu torby podsiodłowej

- Dętka
- multitool Topeak Ratchet Rocket Lite NTX+
- łyżka do opon decathlon
- szydło i knoty z aliexpress
- pompka Lezyne Pocket Drive HV/HP (przypięta w rowerze pod bidon)
- rękawiczki jednorazowe winylowe z 6 sztuk
- szmatka
- spinka do łańcucha
- trytytki też pewnie 8-10
- scyzoryk 
- mini zapięcie abusa combiflex żeby zapiąć rower na te 3 min jak kupuje wodę w sklepie przy drodze

 

Edytowane przez ernorator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ernorator napisał:

- pompka Lezyne Pocket Drive HV/HP (przypięta w rowerze pod bidon)
- rękawiczki jednorazowe winylowe z 6 sztuk

Masz HV do grawela i HP do szosy czy jedną, którą przepinasz?

Gdzieś wyczytałem, że dobrym rozwiązaniem są rękawiczki elektryczne, cokolwiek to znaczy, bo są dość cienkie a nie rozwalają się jak te winylowe.

 

Ja mam trzy rowery i w każdym mam oddzielną podsiodłówkę z zapasową dętką, trzema łyżkami, kilkoma trytytkami, multitulem ze skuwaczem. Niestety nie mam spinek (chociaż wszędzie mam napęd 2x10 więc łatwo to ogarnąć) ani zapasowego haka - ciągle planuję to uzupełnić i jakoś zapominam. Pompki mam też przy każdym rowerze pod koszykiem na bidon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie oddzielne pompki, chociaż HV nadawała by się do obu. HP relatywnie więcej trzeba się namachać do opony 45 niż HV na 6 bar do szosy. 

Podsiadłównę mam jedną, w której wymieniam tylko dentkę. Jeden z moich ulubionych zakupów na rower, zwinięta ma 0,5l a rozwinięta 3l. Mogę w nią wsadzić cały zestaw naprawczy, kurtkę przeciwdeszczową, rękawki, nogawki, kondony przeciwdeszczowe na buty i jeszcze jest trochę miejsca. Poważnie się zastanawiam czy nie kupić jednej na zapas bo jak ta się porwie a Czescy bracia nie będą jej już produkować to będę płakał. 

https://bikepack.cz/basama-sakpak/247-basama-sakpak-seat-bag-mini.html#/barva_brasny-cerna_seda_zluta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rowerach:

- pompka Topeak w sztycy (Ninja P)

- koszyk na bidon z multitoolem Topeak (ToolBox T20)

- koszyk na bidon z pojemnikiem na dętkę Topeak (Ninja Pouch) z dętką, łatkami i spinką do łańcucha

 

Jedna podsiodłówka przepinana pomiędzy rowerami:

- multitool Letherman

- 4 trytytki

- spinka do łańcucha

- mini apteczka

- minipowerbank

- 5 x 20 zł w gotówce (bo kiedyś w kasie PKP nie działał terminal i nie mogłem kupić biletu na pociąg)

- chusteczki higieniczne

- chusteczki wilgotne

- rękawiczki nitrylowe

- zapasowe lampka biało-czerwona Sigma

- srebrna taśma typu duck tape

- paracord 2 mm

- ibuprom

- stoperan

 

Zestaw który do tej pory naprawiał wszystko co mnie spotkało na drodze. Każda ww. jest efektem lat jazdy na rowerze i pojawiła się w nim po tym jak okazało się, że coś uległo awarii (ja, rower lub coś).

Kiedyś woziłem jeszcze taką piankę do wpuszczania do dętki jak się przedziurawiła. Trzy razy użyłem. Raz była skuteczna i dojechałem do domu, a dwa razy po kilku kilometrach i tak musiałem wymienić dętkę.

Ciuszki dorzucam w zależności od pogody.

 

 

Edytowane przez wymiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...