Skocz do zawartości

[Zakup szosy] Nowy rower - opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

ja też stoję przed wyborem nowego roweru. Rozpatruję w sumie 2 modele - 

1. Merida Reacto 8000 - https://rowerybielan...green-2024.html

 

2. Giant Propel Advanced pro 0 -  https://rowerybielan...arbon-2024.html

 

Jeśli chodzi o Meridę, to cena jeszcze do urwania, jeśli chodzi o Gianta to już ostateczna.

 

Problemem jest tu tak naprawdę mój wzrost - 193 cm - i dostępność rowerów w tym rozmiarze.

 

Chyba że macie coś innego godnego polecenia tak powiedzmy do 22k (koniecznie faktura zakupu więc raczej nowy).

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Problemem jest tu tak naprawdę mój wzrost - 193 cm - i dostępność rowerów w tym rozmiarze.

No już bez jaj 

Cytat

Chyba że macie coś innego godnego polecenia tak powiedzmy do 22k (koniecznie faktura zakupu więc raczej nowy).

Ale co my ci mamy polecać? Masz swój budżet, masz swoje wymagania (których my nie znamy) i po doborze modeli zakładam, że wiesz czego chcesz 

Jedyne na co mogę zwrócić uwagę - na świecie jest masa ciekawego sprzętu więc mając sensowny budżet może warto poszukać czegoś ciekawszego niż takie rowerowe volkswageny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie canyon i radon... No nie wiem czy można mieć bardziej nudny i bezjajeczny rower :)

to są marki znane z ekonomii, ani to fajne ani ładne. Tak wiem, o gustach sie nie dyskutuje ale serio ci producenci chyba nigdy nie cieszyli się uznaniem ze względu na estetykę. 

za 5 tysięcy euro można kupić coś co ucieszy oko i jest tam jakąś myśl techniczna z odrobiną polotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Vaillant prezentuje się nieźle. Canyony też są niczego sobie, może poza Grailem. Słusznie jednak zauważyłeś, że o gustach się nie dyskutuje, a estetyka jest pojęciem różnie rozumianym i subiektywnym. To, o czym rzeczywiście możemy podyskutować, to czy inni producenci oferują podobny stosunek jakości/osprzętu do ceny.

Edytowane przez raleigh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 23.03.2024 o 16:55, przemeg napisał:

W tym budżecie canyon i radon... No nie wiem czy można mieć bardziej nudny i bezjajeczny rower :)

to są marki znane z ekonomii, ani to fajne ani ładne. Tak wiem, o gustach sie nie dyskutuje ale serio ci producenci chyba nigdy nie cieszyli się uznaniem ze względu na estetykę. 

za 5 tysięcy euro można kupić coś co ucieszy oko i jest tam jakąś myśl techniczna z odrobiną polotu.

Weź sie obudź: gdzie Canyon, a gdzie takie firmy jak Radon czy Rose. Na Canyonie jeżdzi kilka grup w WorldTourze, o Rose (taki niemecki Romet) można ewentualnie usłyszeć  w wyścigu o puchar sołtysa i to też rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że rowery canyona są w wt? Płacą to są. To czyni je mniej nudnymi? A może czołówka peletonu jedzie na canyonach a inni na "gorszych" rowerach kilka kilometrów z tyłu? ag2r na van ryselach to pewnie grupetto na każdym etapie

 

 

Cytat

o Rose (taki niemecki Romet) można ewentualnie usłyszeć w wyścigu o puchar sołtysa i to też rzadko.

O daci w motorsporcie też jakoś nie słychać a po drogach jeżdżą, i to nie na lawecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...