Skocz do zawartości

[3000-4000zł] Cross


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy moglibyście pomóc w doborze odpowiedniego modelu? Wybrałem kilka propozycji, głównie po prześledzeniu multum tematów na forum. 
 

Dane:

Wzrost: 175 cm

Waga: 75 kg

Przeznaczenie: Głównie na wycieczki rowerowe ok. 50-100 km, 1-2x w tygodniu, 50% las (typowe ścieżki rowerowe, trochę piachu, trochę konarów i gałęzi - nic trudnego) i 50% małe miasto (dojazd do sklepu czy na siłownie). Może wyjść nawet stosunek 60/40 na korzyść lasu, jednak nie jest to trudny teren.

 

Kilka wypraw zaliczone, gdzie był nawet 70% las, do tej pory pożyczałem rower od siostry, ma jakiegoś Gianta (Cross), model nieznany, zakupiony za ok. 2k+ 2 lata temu, raczej podstawowy osprzęt jak na tą markę. Jeździ mi się nim bardzo dobrze, jestem raczej wytrenowany ale bez przesady. Chcę tutaj raczej zaznaczyć, że po prostu każda z wymienionych poniżej propozycji na pewno będzie biła go na głowę, więc nie będę potrzebować nie wiadomo czego, chyba że będzie serio lepszy stosunek jakość/cena.


moje propozycje:

 

1. Trek Dual Sport 2.

https://pmbike.pl/product-pol-19595-Trek-Dual-Sport-2-Gen-5-2023.html

2. Tabou Flow 5.0

https://www.sklep.eurorower.pl/pl/p/ROWER-TABOU-FLOW-5.0-STALOWOTURKUSOWOSZARY-19-2021-/13271

3. Giant Roam 4

https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-4-2022

Tutaj jeszcze kilka propozycji, które delikatnie wychodzą poza budżet, które rozważam. Jeśli powiedzmy jest między nimi na tyle przeskok pod względem osprzętu, a co za tym idzie jakości jazdy i trwałości roweru to byłbym w stanie dopłacić. Chciałbym kupić rower, którego nie będę musiał wymieniać za 2-3 lata, uwzględniając pożądny i cykliczny serwis.

 

4. Polygon heist x7

https://sprint-rowery.pl/rower-crossowy-polygon-heist-x7?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwzN-vBhAkEiwAYiO7oDQdOlFkMYs3RWe0OrCjZVFPhgs7odSvSDSjCDKOtg7BiULdg0eVmhoCt0QQAvD_BwE

 

5. Kellys phanatic 70
 

https://kellysbike.com/pl/cross-c978/phanatic-70-p71210

 

Podsumowując, teoretycznie każda propozycja będzie lepsza od roweru, który na codzień użytkuję. Niestety nie mam porównania i nie mam w pobliżu sklepów z dobrymi modelami rowerów, żeby przetestować. Który wg was będzie najlepszym wyborem w stosunku jakość/cena i czy warto dopłacić kilkaset złotych, żeby dostać produkt, który będzie zdecydowanie lepszy od tych tańszych?
Jestem również skłonny na inne propozycje zakupu jeśli coś fajnego jest na rynku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz lekko przewalić budżet to to zrób. Heist jakiego wymieniłeś, ten kellys (choć na osobiście bym napędu 3x nie chciał) czy giant roam 1 to już rowery, do których za bardzo nie ma się o co przyczepić. Napędy sensownej klasy są, powietrzne widelce są. Od crossa nie można chcieć niczego więcej 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak to jest z tym napędem x1? Czytałem na forum, że ludzie narzekali , np. na 30t więc może dlatego to był problem, bo może się okazać wtedy, że jazda głównie na małej zębatce. W Polygonie jest 36t, więc nie powinno być problemu chyba, że tylko jazda na małej zębatce? Zawsze miałem 3x9 albo coś tego pokroju.

 

Czy jest jeszcze jakiś model, który można brać pod uwagę w porównaniu z Polygonem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Porównaj sobie przełożenia na których jeździsz, z tymi z potencjalnego nowego nabytku - wtedy wyjdzie czego mniej więcej potrzebujesz.  Niektórym się wydaje, że będzie im brakowało przełożeń, i czasem może tak być faktycznie, a czasem może to wynikać ze sposobu jazdy/nawyku kręcenia z niską kadencją.  Oczywiście oczekiwania też są różne, bo jeden chce bić rekordy prędkości z górki, a innego to nie obchodzi, i nie musi mieć bardzo twardych przełożeń.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 000Qba000 napisał:

Właśnie jak to jest z tym napędem x1? Czytałem na forum, że ludzie narzekali , np. na 30t więc może dlatego to był problem, bo może się okazać wtedy, że jazda głównie na małej zębatce.

Są dwa "problemy" 

1. Ludzie z niewiadomych powodów kupują rowery górskie (z korbą 30t) żeby jeździć po asfalcie. 

2. Ludzie nie znają terminu kadencja i nie rozumieją, że kolarstwo to sport wytrzymałościowy a nie siłowy. 

 

Przy zachowaniu w miarę sensownej techniki jazdy napęd w polygon pozwala jechać 40-42kmh. Potrzeba więcej w crossie? 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No to już rozwialiście moje wątpliwości co do napędu. W zasadzie Polygon wygląda zacnie i dzięki waszej pomocy mam w głowie, żeby go zamówić, za co serdecznie dziękuję.

Mam teraz jeszcze jedną myśl. Jak wspominałem, „każdy” rower z wymienionych będzie dużo lepszy od obecnego, a zaoszczędzona kasa zawsze się przyda. Więc pytanie, czy jest jakiś model bliski Polygonowi, który nie będzie odstawać (albo odstawać delikatnie pod względem osprzętu), który będzie równie dobry, a tańszy. Zostałbym przy napędzie 1X i powietrznym widelcu.

Ogólnie to jest praktycznie zdecydowany na Poligona. Może nie ma co drążyć?
 

 

Edytowane przez 000Qba000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 000Qba000 napisał:

Mój głos zdecydowanie na niego tylko w innym sklepie, bo w Sprint nie mają Twojego rozmiaru.

Wg mnie nie znajdziesz nic podobnego...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, 000Qba000 napisał:

Więc pytanie, czy jest jakiś model bliski Polygonowi, który nie będzie odstawać (albo odstawać delikatnie pod względem osprzętu), który będzie równie dobry, a tańszy. Zostałbym przy napędzie 1X i powietrznym widelcu.

Nie ma crossów z powietrznym widelcem tańszych niż te, które padły już w tym temacie. 

No chyba, że radon scarlight 9 by wyszedł taniej ale to już zależy od kursu euro i kosztów wysyłki. No i ma napęd 3x

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze decathlon i ich Roverside 920

Rower trekkingowy Riverside 920 RIVERSIDE | Decathlon

wprawdzie aktualnie bez promocji więc mogło by być taniej, w porównaniu do Polygona napęd pomimo tylu samo przełożeń i podobnego zakresu, jest wyższej klasy, natomiast brak jest tu sztywnych osi. Napęd można zmienić, sztywny osi nie dorobisz, a czy jedno albo drugie zmieni Ci jakoś życie to nie wiem.

Największą różnicą będzie chyba geometria, Polygon to taka mieszanka pomiędzy crossem a rowerem xc, Riverside to typowy cross z bardziej wyprostowaną pozycją. 

Sam wybrałbym Polygona ale dla porównania warto znać wszystkie opcje.

 

ps. co do napędu 1x, jak wyżej pisano w zupełności wystarczy, a po krótkim czasie docenisz jego wszystkie zalety (prostota regulacji, konserwacji, mniej kabli i linek).

Edytowane przez Artur85
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie ma co ciągnąć tematu. Dzisiaj zamawiam Polygona :) 

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za każdą odpowiedź. Pewnie nie wiecie nawet jak bardzo mi pomogliście, bo nie zdawałem sobie sprawy jak szeroki to jest temat (cały osprzęt etc.). Trochę się naczytałem, a dalej nic nie wiem.

Jeśli się mogę jakoś odwdzięczyć to dajcie znać. Na forum pewnie zostanę, może kiedyś ja komuś pomogę jak nabędę wiedzy.


Dam znać jak wrażenia z jazdy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, z bólem serca wracam do tematu. Polygon Heist X7 niedostępny w moim rozmiarze. Zamówili na sklep sporo sztuk ale nie mają terminu dostawy :( a już się zajarałem… dodatkowo, niestety XL nie przejdzie, gadałem z gościem, mierzyłem się i lipa.

Jakieś typy podobne do poligona?

 

Zastanawiam się teraz nad kupnem Kellys phanatic 70. Poczytałem też przed „zakupem” Polygona o napędzie 1X i szczerze to wolałbym 1X ale mimo to Kellys mogę wziąć ostatecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to pisałem przecież 😉...

https://roweroza.pl/rower-crossowy-polygon-heist-x7?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwte-vBhBFEiwAQSv_xagtvV-P2eAaFC4Xu92Yf4PJQ_yks9wmqTYBeG4-XpkriOVtvBD_0BoCXvgQAvD_BwE

EDIT. Też niedostępny... Poszukaj, pewnie gdzieś będzie.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kicha,

image.png.a330840218218f7a7ec327e30da2d7c8.png

bo to pierwsze to Roweroza...

Na OLX jest jeden, ale używany.

Jak musisz już kupić to jako następne typowałbym Roam 1 lub tego Phanatica.

EDIT. 
@000Qba000, przyjrzałem się dokładnie specyfikacji i trochę lepiej wypada Kellys. Sam miałbym dylemat... 
Do Gianta prawdopodobnie wejdą szersze opony, jeżeli ma to dla Ciebie jakieś znaczenie 🙂.

Edytowane przez chudzinki
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mihau_ napisał:

Przy zachowaniu w miarę sensownej techniki jazdy napęd w polygon pozwala jechać 40-42kmh. Potrzeba więcej w crossie? 

To tak, jakbyś powiedział kierowcy tego samochodu, że do legalnego poruszania się po polskich drogach wystarczą 3 biegi, a 4-ka i 5-ka są niepotrzebne.

Przecież pozwala jechać140 km/h na trójce, komu potrzeba więcej?  

I jeszcze dodał, żeby zapoznał się z terminem "użyteczny zakres obrotów" i nie bał się wysokich obrotów, przecież silnik się nie rozleci i jest do tego przystosowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...