Skocz do zawartości

[Rower] Jaki rower do bikepackingu?


Jaki rower do bikepackingu ?  

11 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakim rowerem podróżujesz ?

    • MTB
      6
    • GRAVEL
      7
    • TURYSTYK
      1
    • SZOSA
      1
  2. 2. Jakiej kierownicy używasz ?

    • FlatBar / AltBar / ComfortBar
      5
    • DropBar
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ciekawi mnie Wasze zdanie na temat rowerów, które najlepiej sprawdzą się w podróży. Sam mam dylemat czy zostawić sobie Surly Ogre czy iść w stronę Gravela/MTB DropBara w stylu Salsa Fargo czy Rondo Bogan. Z jednej strony FlatBar daje bardziej wyprostowaną, komfortową pozycję, większą kontrole nad rowerem w trudniejszym terenie i możliwość przytroczenia chociażby namiotu do kierownicy. O kwestiach finansowych już nawet nie wspominam :) Z drugiej DropBar daje bardziej "aero" pozycję, większą ilość ułożenia dłoni. No i jest moda na "baranki"

Edytowane przez 3143k4r2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno i drugie, barana i z prostą kierownicą, w porównaniu do wyżej wymienionych rowerów oba moje rowery mają bardziej agresywną geometrię i dlatego świetnie jeżdżą w trudnym terenie.

Przewaga barana nad tym z prostą jest tylko wtedy gdy mocno wieje w pysk no i to że jest krótszy i węższy ze względu na kierownicę dlatego jest bardziej poręczny.

Ten z prostą postanowiłem sprzedać mimo że to rasowa wyprawówka z czterdziestoma punktami montażowymi na ramie i widelcu, jeżeli zajdzie taka potrzeba to barana zawsze mogę zmienić na prostą kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja aktualnie mam dylemat bo mam tytanowego Sonder Camino, który na moje oko ma geo zbliżone do Bogana. Niby jeździ się spoko, ale mam wrażenie, że chyba geo Salsy Fargo patrz bardziej wyprostowana pozycja przypadłaby mi bardziej. Byłem z rowerem na fittingu i zamiast iść w górę to obniżyli i wydłużyli mi mostek, a co za tym idzie jeszcze bardziej mnie położyli i wyciągneli. Dziwne to. Poniżej porównanie Sondera i Bogana :

https://bikeinsights.com/compare?geometries=648b267794bcf8001bd5b3e0,63c4666170f096001f149eeb,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg różnych czasopism, info na stronie, filmów na YT i niektórych wypraw z serii Tour Divide ww. Sonder Camino idealnie nadaje się do szeroko pojętego bikepackingu. Rondo też idzie w stronę progresywnych geo - Bogan, MYLC ...  ale skąd ta rozbieżność w porównaniu chodziażby z Salsa Fargo czy Vaya itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten tok myślenia :) Bardziej chodzi mi o fakt, że przeleciałem na nim ok 1000km i było ok. Człowiek niestety naoglądał się i naczytał różnych porównań testów i pojawiła się niepewność. Fitting jeszcze bardziej mnie w nich utwierdził i gdzieś pojawiła się wizja,  sprzedać Sondera i kupić Fargo, albo zostać przy Surly Ogre. Niby mówią, że od przybytku głowa nie boli ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 3143k4r2 napisał:

Człowiek niestety naoglądał się i naczytał różnych porównań testów

Ja się lepiej czuję, jak nie czytam takich rzeczy. Wtedy cieszą mnie moje rowery. A jak tylko popatrzę, to zaraz mi żal pośladki ściska, że mam jakieś malezyjskie aluminiaki 🤣

Jednym latam "na szybko" w niedziele, drugi ma bagażnik i sprawdził się w długich trasach. Myślę o czymś na mazurskie piaski, jakimś DSX 2 z szerszą oponą ale kasa na szczęście pusta więc na pocieszenie kupiłem zestawy do konwersji hamulców na hydraulikę, nowe owijki, lakier do pokrycia ubytków i tyle ;) 

Pan zdaje się masz taką tendencję do porządkowania, jak ja :) Ale z tym trzeba walczyć :) 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kategorie w ankiecie są mocno do bani  . Bo co jest kiedy ma się rower MTB , który w zasadzie jest gravelem a to wszystko jest zorientowane pod turystykę. Trzy rowery w jednym.  Każda kategoria jest bardzo mocno umowna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...