Skocz do zawartości

[rozmiar] Ridley Kanzo Fast / Ridley Grifin


Rekomendowane odpowiedzi

Mam w planach zakup nowego roweru postanowiłem wybrać jeden z dwóch modeli Ridleya Kanzo Fast lub Grifin - niby jeden to gravel a drugi to bardziej endurance ale w zasadzie to do moich zastosowań i potrzeb oba nadają się - pomimo iż jeden ma 1x a drugi 2x.

Natomiast czytając różne opinie i oglądając recenzje na yt pojawia mi się poważny dylemat co co rozmiaru - konfigurator na stronie Ridley podpowiada dla moich wymiarów (180cm wzrost i 81cm przekrok) rozmiar M w obu przypadkach natomiast z tego co czytałem/oglądałem to polecane było raczej branie rozmiaru S ponieważ Ridley ma zaniżoną rozmiarówkę względem innych marek i ich S to M w innym rowerze.

Ktoś może miał okazję to sprawdzać ? Preferuje raczej geometrię endurance niż bardzo sportową więc nie wiem czy faktycznie to S nie będzie lepsze bo pozycja powinna być bardziej wyprostowana ? Tylko też nie chciałbym wybrać za małego i kombinować z wymianą mostka.

Uprzedzając - nie mam możliwości sprawdzić tego na żywo, pozostaje mi zamówienie przez net, a nie bardzo mi się chce odsyłać :)

Gdy już będę miał rozeznanie w rozmiarach to pozostanie mi zrobić wszystkie za i przeciw dla każdego z nich i wybrać któryś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoimi 177 / 81 brałbym definitywnie S, ale Ty masz teoretycznie dłuższy tułów niż ja. Skłaniałbym się ku M z uwagi na dużo wyższy Stack, a Ty chcesz bardziej endurance, ALE Ridley ma wysoką ramę, jak w przełaju. W rozmiarze M klejnoty mogą mocno ucierpieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2024 o 21:54, plou napisał:

Preferuje raczej geometrię endurance niż bardzo sportową więc nie wiem czy faktycznie to S nie będzie lepsze bo pozycja powinna być bardziej wyprostowana ? Tylko też nie chciałbym wybrać za małego i kombinować z wymianą mostka.

Jak chcesz mieć w miarę wyprostowaną pozycję to w obydwu przypadkach trzeba brać M. Choć musisz się liczyć z wymianą mostka czy tam kokpitu na krótszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za informację, pisałem też w tej sprawie do producenta i zdecydowanie odradzali S jako za mały.
Miałem tez okazję w pogadać z mechanikiem który serwisował dwa kazno fast i on z kolei zdecydowanie doradzał S :D

Tak że ciągle wiem że nic nie wiem, chyba pozostanie mi jednak odbyć wycieczkę do najbliższego miasta gdzie mają je i przymierzyć się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z dvpy poradę - rozważ inne rowery. Kanzo Fast powinien być Mką z uwagi na długość, ale wtedy zawiśniesz na nim jajami.

Ewentualna wymiana zintegrowanego kokpitu, jak pisze @Mihau_ na krótszy to duży koszt, niezależnie czy wjedzie też kokpit czy tradycyjnie mostek + kierownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2024 o 19:43, SpinOff napisał:

@plou Zapytaj tych ludzi z ridleya dlaczego polecają osobie z przekrokiem 81cm rower który ma górną rurę na wysokości 84cm.

A wiesz że napiszę i zapytam :) bo w sumie to ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się tyle że tak im wychodzi z tabelek .... natomiast pokusiłem się o wycieczkę do sklepu stacjonarnego i tam dysponują taką tabelą, którą ponoć dostali od producenta:

 

Rozmiar Min. długość nogi Max. długość nogi Wzrost
S 83 cm 87 cm 170 – 178 cm
M 87 cm 91 cm 178 – 186 cm

Na miejscu okazało się że źle zmierzyłem długość bo niby należy to robić w butach w których się planuje jeździć, a ja mierzyłem na boso (i to chyba też nie dokładnie 😉 ), w każdym razie wyszło 84 cm, natomiast te dodatkowe centymetry nie zmieniają za wiele bo tak czy tak wg tabeli plasuje się w S jeżeli chodzi o długość nogi, inna sprawa że mam o 2 cm "za długi tułów" do ich wskaźników :D 

Nie mieli niestety S na stanie, ale pomimo tego wszystkiego to siadając na M i robiąc dosłownie kilkaset metrów w około sklepu czułem się całkiem nieźle i w zasadnie miałem obawy o rodzinne klejnoty ;) Nie wiem jakie by były odczucia na dłuższej trasie, jedno co od razu mi się rzuciło że gdybym brał M to zdecydowanie min dwie podkładki od razu do usunięcia. 

Inna sprawa że mają okazję na żywo pooglądać rowery innych producentów już nie jestem tak na 100% pewien tego Ridleya :D Z lekka urzekł mnie Scott. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...