Skocz do zawartości

[Enduro 15000] 150/160mm skoku


Rekomendowane odpowiedzi

Nic mnie póki co nie urzekło, canyon od biedy mógłby być. Ale zastanawiam się czy nie dołożyć do budżetu (20k) i się rozglądać za czymś czy może jednak popatrzeć w używki. Trek slash 8 najbardziej mi podchodzi, ale trochę ponad budżet i skok deczko za duży. Boje się, że będzie to straszna krowa w podjeżdżaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć komuś rower co urzeknie, koledzy wymienili dojść dokładnie rodzaje zawieszeń i na co zwrócić uwagę, a spodobać się musi Tobie.

https://allegro.pl/oferta/rower-ibis-ripmo-af-l-srebrny-deore-dvo-14092586831

Jeszcze, z modeli mnie urzekających (tylko tutaj pewnie koszty serwisu będą wyższe niż zwykłego fulla): 

https://www.klbikes.de/sb140-c-series-clr

Z tymże tylko XL zostało, nie wiem czy nie będzie za duży.

Edytowane przez NerfMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 20k wybór robi się większy. Ripmo to ciekawa propozycja tylko jego wygląd… kwestia gustu :) 

I nie wiem, jest teraz tak przepchany rynek, mnóstwo promocji, chyba bym nie pchał się w używki. 
Slash nie jest mistrzem podjazdów, za to w dół wciąga wszystko. Za 20k to może bym się rozglądał za stumpjumperem, mnóstwo regulacji geometrii, anglesety, można sobie ustawić rower pod tryb zwinnej trailowki, albo stabilnego enduro z kątem główki 63 stopnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W dniu 27.01.2024 o 17:26, Endurfina napisał:

czy może jednak popatrzeć w używki

Używka tylko z odbiorem osobistym, najlepiej z kimś kto ogarnia temat. Nie wiem skąd jesteś, ale jak dasz radę podjechać tu masz fajną ofertę:

https://www.olx.pl/d/oferta/santa-cruz-hightower-cc-swietny-stan-CID767-IDYjGJK.html?reason=ip|cf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się, co z tego, że Santa, skoro już mało aktualna? Jak już kupować to na lata a nie pchać się w przestarzałe rowery. Enduro jakieś 3-4 lata temu przeszło rewolucję, kupowanie czegoś z przed rewolucji za 10k? Nie... po prostu nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie to 2 różne rowery xD

Co ma nierewolucyjnego? W sumie, wszystko. Czym była ta rewolucja? No znowu wyjdzie, że się czepiam i wytykam, ale adminowi, który już postanowił dołożyć 3 grosze do tematu o enduro za 15k wypadało by wiedzieć. No ale, skoro nie widzisz różnic między hightowerem V1 i V2 to może zbyt wiele wymagam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Że się trochę geo zmieniło? I już na 27,5' kołach nie robią rowerów? (ale mullety za to są)i co, to znaczy ze na starszych, jak ten z linka się jeździć nie da i nadają się do wyrzucenia? Jak dla mnie, pomimo starszej geo, ta Santra z ogłoszenia jest zdecydowanie warta tych 10k. Nie każdy musi mieć takie samo podejście do zakupu. Jeden będzie wolał rower ze sklepu w najnowszych standardach, inny używkę w nieco starszych standardach, za to z wypasionym osprzętem, w tej samej, albo i mniejszej cenie. To kupujący podejmie decyzje, tu dostaje tylko propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jakaś rewolucja była choć poza wprowadzeniem dużego koła i dostosowaniem by te lochy jakoś jechały pod górę nic innego nie widzę to średnie koło też przeszło swoje i jest w ofercie nie jednej marki. To jest to samo co z napędami 1x bo jak by był większy wybór i nie było tego pitolenia achów i ochów na d 29er to też było by inaczej. To co przemawia tutaj za dużym kołem i względnie nowym rowerem to być może nie duże doświadczenie kupującego i jego obawy co do skila. Gdyby było inaczej bez dwóch zdań spokojnie średnia kicha mogła by wjechać do garażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Endurfina napisał:

Santa choć leciwa, to gdyby nie drugi koniec Polski, byłaby w kręgu mojego zainteresowania. No ale … za samochodem już jeździłem w pół Polski i się z tego wyleczyłem. Wpadł mi w oko natomiast taki gagatek 

https://www.olx.pl/d/oferta/specialized-stumpjumper-evo-comp-2023-s4-CID767-IDY7eVm.html

I następny w kolejce 

https://allegro.pl/oferta/rower-ibis-ripmo-af-l-srebrny-deore-dvo-14092586831

 

z tym,że zawieszenie DVO nic mi nie mówi 😳 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Endurfina napisał:

Ten gagatek jest warty tych pieniędzy. Masz tu flipchipa na chainstayu i anglesety. Mnóstwo możliwości ustawień, dla każdego coś dobrego.
DVO bym sobie odpuścił, przyjdzie, że chcesz to zmienić to praktycznie jest to niesprzedawane. 
@marcin_ostrów poprzednia generacja miała problem z damperami. 
Rewolucja to nie koło 29 tylko kąty, santa z linku 67/74, no nie mówcie mi, że między tym a dzisiejszymi 64/77, 3 stopnie na obu wartościach to „żadna różnica”. Polecam sobie zjechać ściankę na jednym i drugim, albo podjechać na jednym i drugim jakiś podjazd. Jak ktoś ma rower 27 to nie będę mu wciskał zmień to szajstwo na 29 bo tak się nie jeździ. Ale jak ktoś kupuje i nie ma nic wcześniej? Nic nikomu nie wciskam, logiczne jednak jest żeby nie pchać sie w stare 8 letnie rowery z foxami i reverbem w stanie kij wie jakim. 
Z drugiej strony nie wiem skąd w ogóle ten wywód o 27, przecież hightowery od początku były 29 i nigdzie nikt nie napisał że to 27/29 było jakaś rewolucja xd. 
Rewolucja były kąty, jak to zostało okrzyknięte wtedy „geometria progresywna v2” - wyostrzona podsiodlowka, dopasowane chainstaye, normalne mostki a nie ultrakrótkie 35mm. (Tak, mostek w enduro też ma swoją dobrą długość, nie im krótszy tym lepszy). 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rumcajs. napisał:

Rewolucja to nie koło 29 tylko kąty, santa z linku 67/74, no nie mówcie mi, że między tym a dzisiejszymi 64/77, 3 stopnie na obu wartościach to „żadna różnica”. Polecam sobie zjechać ściankę na jednym i drugim, albo podjechać na jednym i drugim jakiś podjazd. Jak ktoś ma rower 27 to nie będę mu wciskał zmień to szajstwo na 29 bo tak się nie jeździ. Ale jak ktoś kupuje i nie ma nic wcześniej? Nic nikomu nie wciskam, logiczne jednak jest żeby nie pchać sie w stare 8 letnie rowery z foxami i reverbem w stanie kij wie jakim. 

No ale to już przesadzasz bo 8 letnie to ocieramy się jak już padło o pierwszą Reginę z progresywnym geo. Bez jaj. Co do cyferek to wybacz ale w jakim celu chciałeś takie wartości w średnim kole? Przecież to by nie przeszło i nie przejdzie nawet obecnie w nowych odpowiednikach. Nadal masz coś koło 65/75 czasem okolice 77. Tyle starcza i już. Większe koło to już robi robotę ciut lepszą na zjazdach a cyferki są wynikiem tego by jak pisałem dało się tym jechać. Na pewno niedoświadczonej osobie nowe rowery z nowymi cyferkami pomogą ale reszcie już nie koniecznie. Jest kilka innych istotnych czynników gdzie cyferki będą tylko ładnie wyglądać i tyle z tego będzie. Sporo towarzystwa robiącego verty nadal siedzi w średnim kole a nie są to stare nabytki i oni dopiero robią nie ścianki tylko ściany. 

Edytowane przez Tyfon79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma średnica koła do kątów? Istnieją rowery na 27 z kątami 64/77 więc jednak to przeszło. Twierszisz, że wypłaszczenie kąta główki i podniesienie podsiodłowego z szosowych 74 na 77 stopni to wynik... koła 29 aby "dało się na tym jechać"? Gdzie ja znowu chciałem jakieś wartości w średnim kole? Gdzieś ja w ogóle napisałem, że 27 jest złe? Napisałem, że hightower V1 jest do bani i tyle, bo ma pradawną geometrię. 

Dobra, kończę to bo to jest trochę walka z wiatrakami, cokolwiek by się nie napisało "aaaale dawni tak sie jezdziło i ch...j".

Vitus jest za to bardzo ciekawy, nie interesowałem się nigdy tą marką ale sobie pooglądałem i  jeśli da się to kupić w spoko kasie to jak najbardziej. 

Edytowane przez Rumcajs.
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam ochoty na zbędne dyskusje czy coś jest pradawne czy nie. Zapominasz chyba, że średnie koło swego czasu w enduro zamykało się na 160mm skoku i pewnej wartości bazy kół. To co sugeruje to to, że nie da się za bardzo w tej pradawnej geo nieuszosowić podsiodłówki bo jak byś zrobił inaczej to byś siedział jak na taborecie. To nie było po prostu i nie jest nikomu potrzebne ani do podjazdu ani tym bardziej do zjazdu. A nowsze średnie koło ma o kilka cm zazwyczaj większą bazę kół i skok na poziomie 170-180mm. Pomijam czasem solidnie grubaśne laczki ze stajni Schwalbe. Trudno by tutaj zostać przy starych wartościach podsiodłówki bo już kąty na główce bywają takie same. A jak jest inaczej to też kij wie jak to jeździ bo korzysta pewnie z tego plankton. Ogólnie nie jaram się cyferkami bo nie one są najistotniejsze akurat w tej kwestii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Endurfina napisał:

Santa choć leciwa, to gdyby nie drugi koniec Polski, byłaby w kręgu mojego zainteresowania. No ale … za samochodem już jeździłem w pół Polski i się z tego wyleczyłem. Wpadł mi w oko natomiast taki gagatek 

https://www.olx.pl/d/oferta/specialized-stumpjumper-evo-comp-2023-s4-CID767-IDY7eVm.html

Z przednich zębatek Srama tak szybko schodzi lakier, że to tak słabo wygląda po 400 km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...