Skocz do zawartości

[wideo] Moje pierwsze 200 km na rowerze, część 2


Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam na drugą część relacji z ataku na 200km rowerem szosowym wokół Jeziora Genewskiego w Szwajcarii. Dowiecie się co się stało z rowerem, czy i jak jechało się północną częścią jeziora i gdzie ostatecznie dojechałem:

 

Edytowane przez szsz
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się ale fajny materiał - i treść i fajnie zmontowany. Widoki niesamowite; dwie rzeczy mnie zaskoczyły - winnice i trolejbusy, chociaż w sumie winnice są uzasadnione na tej szerokości geograficznej,  a ja nie powinienem kojarzyć Szwajcarii z bernardynem  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, nie jest najgorzej, choć mam niedosyt, bo w wielu momentach nie zwróciłem uwagi na to że kamera nie nagrywa pod najlepszym kątem - no ale to w zasadzie pierwsze nagrania z szelek na klacie i dodatkowo po wpadce z kapciem nie miałem do tego już zupełnie głowy. Jest jednak duża szansa że w tym roku też zrobię trasę wokół tego jeziora, także ujęcia z winnic będą sztos :) Co do trolejbusów, to mnie też zaskoczyły, ale taka właśnie jest Szwajcaria, dużo jest smaczków o których  człowiek dowiaduje się przypadkiem.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej jak filmowałeś - z kasku? Z kierownicy? Ja tylko z kierownicy, bo nie mogę się zmobilizować do zakupu szelek :) Kierownica ma jedną zaletę - widać co się filmuje chociaż przy dynamicznej jeździe albo w ruchu ulicznym tez pewnie można przeoczyć, że kamera się przesunęła i źle kadruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie filmowałem 😂 Z Kierownicy kamera zbiera dużo drgań, nawet mimo stabilizacji cyfrowej. Na kasku może przy dłuższej jeździe być odczuwalna oraz jednak zbyt dynamiczny obraz, bo nagrywa tam gdzie się obrócisz. Zanim zacząłem nagrywać to trochę poczytałem i w sumie najbardziej optymalnie na rowerze szosowym wydaje się filmowanie z szelek. No i chyba ogólnie perspektywa najlepsza. Można ją w trakcie jazdy też na pustej ścieżce wypiąć lub zmienić w locie baterię. Szeleczki to jedna fajna sprawa.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...