Skocz do zawartości

[Rękawiczki podgrzewane] Czy warto kupić i jakie rękawiczki podgrzewane elektrycznie


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule. Stwierdziłem, że żaden rękawiczki tradycyjne mi nie wystarczają. Zacząłem rozglądać się za podgrzewanymi elektrycznie, bo technologia poszła do przodu.

Czy jest sens szukać czegoś poniżej 200 PLN? Generalnie są takie za 40-80 zł, trochę po 100-150, a potem zaczynają się w dużej ilości od 400 do 800. Te powyżej 400 mają zawsze wbudowany akumulator polimerowy. Najtańsze zazwyczaj złącze USB, pojemnik na baterie AA, chociaż trafiają się i takie z "jakimś" akumulatorem. W droższych modelach standardem są trzy stopnie mocy oznaczane jako temperatury: np/ 45, 50, 55 st. C. Różnie wygląda też obszar grzania: od zewnętrznej strony dłoni w najtańszych modelach po cały obrys i opuszki palców.

Mam w związku z tym sporo wątpliwości:

  • Co w największym stopniu wpływa na cenę?  Oprócz popytu oczywiście 🙂
  • Jakie cechy oprócz samego faktu grzania są kluczowe?
  • Czy rozwiązania z USB są energetycznie gorsze? Rękawice mniej ważą, mogą być bardziej elastyczne w opasaniu dłoni, powerbank i tak wożę ze sobą.
  • Jeżeli faktycznie rękawice mają termostat to chyba trochę za wysokie temperatury? Mnie na dziś zadowoliłoby choćby 15 bo przynajmniej tyle ma powietrze w lecie.
  • Jeżeli nie mają - to temperatura wewnętrzna będzie zależała od zewnętrznej - czy tanie modele będą w ogóle użyteczne przy -10 st.?
  • spodziewam się, że trwałość zależy od jakości każdego z elementów chociaż pewnie najłatwiej (w danej cenie) uzyskać w miarę dobry materiał zewnętrzny samej rękawicy niż włókna grzewcze. Czy można to w ogóle zweryfikować bez paru tygodni użytkowania?
  • Domyślam się, ze jest wiele rozwiązań nie przemyślanych, które sprzedają się tylko dzięki niskiej cenie. Np. ciężkie, źle zamontowane, "niewyważone" akumulatory, zbyt sztywne obszary, długie palce. Co faktycznie jest krytyczne, zakładając, że np. nie będę w nich pisał w SMS-ów.
  • Ponieważ zapewne jest wiele problemów z produkcją, dostawy z "ChRL" mogą zawierać niepełnowartościowe wyroby, o których opinia nie przeważy w sprzedaży, ale zawsze szkoda być tym, któremu się trafi pechowy egzemplarz. Czy to faktycznie jakiś problem, większy niż przy innych produktach?
  • Jakieś konkretne propozycje / marki / modele polecacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozważyć coś takiego: https://allegro.pl/oferta/ocieplacze-na-rece-na-kierownice-rockbros-na-zimno-10248416314

Odnośnie rękawiczek nie kupowałbym z wbudowanym lub mocowanym do rąk akumulatorem. Tylko zasilane przez USB z powerbanka.

Sam nie korzystam z żadnego z tych rozwiązań bo mam grube rękawice narciarskie i do -3 stopni wystarczają a przy większym mrozie i tak mi się nie chce jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szybko marzną mi dłonie. Cienki rękawiczki z długimi palcami zakładam już przy około 15 stopniach. Od 3-4 lat używam rękawiczki z Aliexpress podobne do tych: https://pl.aliexpress.com/item/1005006103023679.html?spm=a2g0o.productlist.main.3.27c44a61VsbLAD&algo_pvid=69ab1aee-a48d-452a-ad63-417fe6b0cc48&aem_p4p_detail=202401170655533269834615125800001819656&algo_exp_id=69ab1aee-a48d-452a-ad63-417fe6b0cc48-1&pdp_npi=4%40dis!PLN!201.41!201.25!!!48.62!48.58!%40211b600217055033537864182e32a9!12000035782867263!sea!PL!802795163!&curPageLogUid=JbekOE7L3LDF&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A&search_p4p_id=202401170655533269834615125800001819656_2

Głowna ich zaleta jest taka, że mogę w nich pojeździć 2-3 godziny w ujemnych temperaturach. Są dość grube, ale da się jeszcze obsłużyć manetkę przerzutki. Akumulatory są w kieszonkach w rękawiczkach, ale w czasie jazdy w zasadzie ich nie czuję.

Wady... W palcach rękawiczki jest za mało przewodów grzejnych. Palce zaczynają mi marznąć, więc podkręcam grzanie. Owszem w place zrobi się cieplej, ale w obszarze śródręcza jest za ciepło i dłoń bardzo się poci. Generalni te rękawiczki bardzo kiepsko "oddychają". Jak je parę razy zapocisz, to wewnątrz okrutnie śmierdzą.

Temperatury grzania, które podają są do osiągnięcia w ciepłych warunkach. W czasie jazdy w mrozie pewnie więcej niż do 30 stopni się nie rozgrzeją, a w rejonie palców będzie jeszcze niższa temperatura.

Edytowane przez ArtGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...