Skocz do zawartości

[stery] wewnętrzne prowadzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie mniej jeździłem i zaczynam szukać sobie zajęcia. Pomyślałem, że do gravela wsadzę stery i mostek z wewnętrznym prowadzeniem kabli. Pacjent Ronto Ruut AL2, wg. producenta stery to: UPPER STACK: IS 42 / 28,6 LOWER STACK: IS 52 / 40 SHIS

Zdaje sobie sprawę, że to sztuka dla sztuki. Tanio i wygodnie nie będzie. Mimo to jestem ciekaw co można tutaj zrobić. 

Jak rozumiem:

  • rama musi mieć wejście na kable w miejscu połączenia rury dolnej ze główką, 
  • widelec musi mieć otwór pozwalający na wyprowadzenie linki na rurze sterowej,
  • kierownica musi mieć wew. prowadzenie linek i wyjście do mostka. 

Da się? Nie da się? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MTB zwykle kable są wpuszczane przez pokrywkę sterów i przechodzą wewnątrz górnego łożyska i dopiero w ramę. Niestety to wymaga większego łożyska niż standard (najczęściej jest to takie jak dolne pod rurę tapered) więc główka ramy jest specyficzna i nie założysz tego jeśli producent nie przewidział.

W szosie nie przerabiałem tematu ale nie czuję przeciągania kabli przez rurę sterową (ew. tylko do hamulca przedniego).

Tu może coś więcej... 

 

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widelec tego Ruta musi miec opcje do wprowadzenia i wyprowadzenia przewodów, tj conajmniej jeden przewód do hamulca tylnego trzeba będzie wprowadzić w ramę na wysokości głowki, a wprowadzić oba hamulcowe i byc moze przerzutkowy. Z tego co widziałem, bywa to rozwiązane na kilka sposobów,...ale na moje oko największym  ograniczeniem Ruta AL bedzie sterówka widelca... bo wszystkie inne opcje tj. z prowadzeniem  przewodów na zewnątrz sterówki ale w główce sterów odpadają bez przeróbki ramy, a alu ramy sa niechętne na przeróbki  :P

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...