Skocz do zawartości

[youtube] Prośba o opinię


szsz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, nie wiem gdzie taki temat można założyć, ale dotyczy głównie szosy, więc mam nadzieje że to właściwe miejsce.

Mam mały kanał na YouTube na który wrzucam czasami również vlogi rowerowe. Robię te vlogi generalnie dla siebie i nie oczekiwałem że kanał spuchnie mi od wyświetleń, ale nie przypuszczałem też że ten kontent będzie aż tak nieklikalny. Vlogi te mają po 100-300 wyświetleń. W przeciwieństwie do vlogów, np. recenzja roweru zgarnęła w kilka miesięcy 6k wyświetleń. To jak to w kocu jest, nikt nie ogląda vlogów rowerowych lub może algorytm YouTube nie radzi sobie za dobrze z podawaniem tego dalej? Albo po prostu jakość tego jest tak mizerna, że jednak algo wie co robi? Staram się żeby vlogi były jednak krótsze niż dłuższe, było trochę ujęć z ręki, dynamiczny montaż z muzyką itd.

Link do rowerowej playlisty.

Z góry dzięki za wszelki feedback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feedback z mojej perspektywy - szczerze mówiąc ostatnią rzeczą którą na youtube oglądam to jak ktoś sobie jedzie na przejażdżkę na szosie... To co mnie interesuje to doświadczenia z konkretnym sprzętem - jak już wspomniałeś rower miał więcej klików, ale też ciuchy czy osprzęt. Jeśli chodzi o trasy to interesują mnie konkretne traile MTB lub na szosie np. podjazdy na konkretne przełęcze - tak żeby być przygotowanym jak się planuje jakiś wypad. Na moim kanale staram się dać nazwę traila w tytule, tak żeby jak ktoś będzie szukał to łatwo znajdzie, ale nie wiem czy to coś daje bo klików u mnie mam bardzo mało, ale ja też robię influencerki tylko po prostu nagranie ze zjazdu 🙂 P.S. Jak mieszkałem w BS to na St. Chrischona mtb wjeżdżałem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Molekpl napisał:

Jak robisz to dla siebie to co Cie obchodzą wyświetlenia ?

Jak wyżej, nie mam spiny, ale chciałby wiedzieć WHY :ninja:

2 godziny temu, manfred1 napisał:

A link do tego kanału mogę prosić? 

Link jest w moim poprawionym poście zaraz nad Twoim. Niestety ten pierwszy wysłał się za szybko.

@KrzysiekCH Czyli 1:0 dla "nie oglądania vlogów". W przypadku szosy trochę ciężej jest ze sprecyzowaniem tytułu, bo trasa jest często długa i nie wiedzie przez nic spektakularnego, mimo to staram się dodać coś konkretnego. Chciałem zobaczyć jak to u Ciebie na kanale wygląda, ale nie masz nigdzie podlinkowanego. Co do wjeżdżania MTB na Chrischonę, to przybij piątkę, bo też tam jeździłem MTB zanim przesiadłem się na szosę - pierwszy klip z playlisty jest właśnie z wypadu z grupką szosową na moim MTB :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałem coś wrzucać z Kanady gdy byłem na working holiday i również okazało się że nikogo to nie obchodzi ;)

Nie znam się na tym, ale podrzucam kanał który pomimo wrzucania vlogów ogląda mi się całkiem dobrze: https://www.youtube.com/@chwilanarower/videos 

Może chodzi o sposób budowania narracji? Wytłuszczenie wiodącego tematu i ciągnięcie go przez cały odcinek? Sam oceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi czasu na vlogi, na rowerowe - szczególnie, oglądam tylko gościa, który jeździ trasami dawnych linii kolejowych (i nie chodzi tu o szlaki zwiniętych torów, a o bujanie się po krzakach i biwaki w ciekawych miejscach), jeśli już coś oglądam, to raczej recenzje sprzętu i poradniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, manfred1 napisał:

Obejrzałem no cóż 🙂

Ale co obejrzałeś? Bo jeśli tak jak większość kliknąłeś na pierwszy film z playlisty, to to nie jest vlog, tylko wideo ze zmontowana muzyka z jednego z przejazdów MTB po szosie (notabene nagrany w sumie z przypadku i chyba mój pierwszy montaż, także nie powala), o czym zresztą mówię we wstępie.

@c1ach dzięki za link, opinie i podpowiedź. Może faktycznie coś w tym jest, że tego jest tak dużo że ludzi to nie obchodzi, chyba że jest coś co widza przyciągnie i utrzyma. Fajne widoczki to chyba za mało. Potraktuję Twoją wypowiedź jako neutralną, czyli nadal 1:0 dla nieoglądania vlogów, bo z jednej strony piszesz że tego co wrzucałeś nikt nie oglądał, ale sam oglądasz to co Cię interesuje.

@wojtasin Dzięki za opinię, czyli 2:0 dla nieoglądania vlogów. To co oglądasz to taki bikepacking? 

Edytowane przez szsz
za wcześnie się wysłało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, szsz napisał:

W przeciwieństwie do vlogów, np. recenzja roweru zgarnęła w kilka miesięcy 6k wyświetleń. To jak to w kocu jest, nikt nie ogląda vlogów rowerowych lub może algorytm YouTube nie radzi sobie za dobrze z podawaniem tego dalej? Albo po prostu jakość tego jest tak mizerna, że jednak algo wie co robi?

Raczej trafiłeś w sedno. Rowerzyści to dość próżna grupa ludzi, która w dużej części lubuje się w podniecaniu sprzętowym. Coś w stylu więcej sprzętu niż talentu. Zobacz sobie po tym forum. To forum rowerowe gdzie powinno się dyskutować nad trasami, widokami, aspektami technicznymi tych tras, jakieś fajne szlaki, single, ...Nawet temat warunu na trasach w górach się nie przyjął. Za to pitoli się o czym? Ano o w skrócie pierdołach jak czy łańcuch x wytrzyma więcej niż x milonowa wersja czyszczenia łańcucha albo albo ostatnie przeboje czyli "wszyscy kupujemy 4 tłoki w heblach bo mocy nigdy za wiele". Osobiście z racji zainteresowań przeczesuję YT z filmami z jazdy po ciekawych trasach albo jak obecnie zimą po prostu sam się nie nagrywam czy nie fotografuję wiec "przypominam" sobie klimaty oglądając innych. Ani razu w całości nie wytrzymałem z tematyką recenzji samego roweru bo mnie to w ogóle nie interesuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, szsz napisał:

Chciałem zobaczyć jak to u Ciebie na kanale wygląda, ale nie masz nigdzie podlinkowanego.

Christof Sobol - YouTube tak jak pisałem - dla mnie to raczej archiwum traili po których jechałem niż szukanie klików 🙂 Co do vlogow - może podeślesz linka do jakiegoś dobrego rowerowego, można wtedy zobaczyć co robią lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tyfon79 napisał:

Raczej trafiłeś w sedno. Rowerzyści to dość próżna grupa ludzi, która w dużej części lubuje się w podniecaniu sprzętowym. Coś w stylu więcej sprzętu niż talentu. Zobacz sobie po tym forum. To forum rowerowe gdzie powinno się dyskutować nad trasami, widokami, aspektami technicznymi tych tras, jakieś fajne szlaki, single, ...Nawet temat warunu na trasach w górach się nie przyjął. Za to pitoli się o czym? Ano o w skrócie pierdołach jak czy łańcuch x wytrzyma więcej niż x milonowa wersja czyszczenia łańcucha albo albo ostatnie przeboje czyli "wszyscy kupujemy 4 tłoki w heblach bo mocy nigdy za wiele". Osobiście z racji zainteresowań przeczesuję YT z filmami z jazdy po ciekawych trasach albo jak obecnie zimą po prostu sam się nie nagrywam czy nie fotografuję wiec "przypominam" sobie klimaty oglądając innych. Ani razu w całości nie wytrzymałem z tematyką recenzji samego roweru bo mnie to w ogóle nie interesuje. 

Czyli 3:0 dla nieoglądania vlogów. Pogrubiłem kluczowy moment wypowiedzi, bo to chyba faktycznie o to chodzi i mogę powiedzieć że trafiłeś w sedno ;) Dodatkowo jestem ewidentnym zaprzeczeniem pogrubionego fragmentu, tzn. bez przesady z talentem, ale np. nie jara mnie to żeby kupić pedały które ważą o 53,5g mniej - biorę najlepsze cena/jakość lub nadal jeżdżę w kasku MTB, bo po prostu go lubię. No i pewnie jakbym był rowerowym ą i ę z topowym sprzętem, wyglądałoby to inaczej. Dzięki za kluczową opinię ✌️

@KrzysiekCH Dzięki za link, przejrzę sobie w wolnej chwili Twoje zjazdy. Co do dobrych vlogów rowerowych, to w sumie sam mało YT oglądam odkąd urodził się syn, także nie mam nic do polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szsz napisał:

Czyli 3:0 dla nieoglądania vlogów. Pogrubiłem kluczowy moment wypowiedzi, bo to chyba faktycznie o to chodzi i mogę powiedzieć że trafiłeś w sedno ;) Dodatkowo jestem ewidentnym zaprzeczeniem pogrubionego fragmentu, tzn. bez przesady z talentem, ale np. nie jara mnie to żeby kupić pedały które ważą o 53,5g mniej - biorę najlepsze cena/jakość lub nadal jeżdżę w kasku MTB, bo po prostu go lubię. No i pewnie jakbym był rowerowym ą i ę z topowym sprzętem, wyglądałoby to inaczej. Dzięki za kluczową opinię

Ty jesteś czy ja jestem i kilku jeszcze się znajdzie i tyle. Druga sprawa do jakiego odbiorcy trafiasz. Popatrz na to co uprawiam czyli jazda w stylu enduro. Ty narzekasz chyba po krótkim czasie na 300 wyświetleń a niektórzy po latach mają jedno zero więcej. Nie zgadzam się, że nawet na szosie czy gravelu nie ma chętnych do oglądania. Są kanały gdzie jednak jest spora czyli powiedzmy ponad 10 tys grupa wyświetleń. Gdzie namierzyć jakieś fajne podjazdy zwłaszcza po przysiółkach na zadupiach jak nie od osób co miedzy innymi pokazują po prostu jazdę? No i często to jest jakaś forma motywacji do jazdy. Ja mam drugi rok przestoju w enduro i w sumie prawie nic nie oglądam bo bym się psychicznie załamał. Nie dawno oglądałem film ze zjazdu dzikusami pod Radziejową co dało mi potężnego kopa do przyśpieszenia zmian w tym powrotu do jazdy. Druga sprawa obecnie duża liczba osób robi to co ty i faktycznie zaglądać wszędzie to trochę brakuje czasu. Trzeba się czymś wyróżnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2023 o 13:28, szsz napisał:

Cześć wszystkim, nie wiem gdzie taki temat można założyć, ale dotyczy głównie szosy, więc mam nadzieje że to właściwe miejsce. Mam mały kanał na YouTube na który wrzucam też czasami vlogi rowerowe. Robie te vlogi generalnie dla siebie i nie oczekiwałem że kanał spuchnie mi od wyświetleń, ale nie przypuszczałem że ten kontent będzie aż tak nieklikalny. Filmy te średnio mają po 100-300 wy

 

4 godziny temu, Tyfon79 napisał:

Raczej trafiłeś w sedno. Rowerzyści to dość próżna grupa ludzi, która w dużej części lubuje się w podniecaniu sprzętowym. Coś w stylu więcej sprzętu niż talentu. Zobacz sobie po tym forum. To forum rowerowe gdzie powinno się dyskutować nad trasami, widokami, aspektami technicznymi tych tras, jakieś fajne szlaki, single, ...Nawet temat warunu na trasach w górach się nie przyjął. Za to pitoli się o czym?

Nie cierpię filmów sprzętowych bo co mnie obchodzi że ktoś jeździ na rowerze za 70 tys zł albo w okularach które nigdy nie kupię. Na swoim kanale chyba nigdy takiego filmu nie popełnię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2023 o 13:28, szsz napisał:

Robię te vlogi generalnie dla siebie i nie oczekiwałem że kanał spuchnie mi od wyświetleń, ale nie przypuszczałem też że ten kontent będzie aż tak nieklikalny

Jak robisz dla siebie, to co Cię ten licznik obchodzi? Rób swoje i tyle. Podejrzewam, że jest jakieś drugie dno, o którym nie chcesz wspomnieć, w przeciwnym razie miałbyś licznik w poważaniu.

9 godzin temu, Tyfon79 napisał:

Druga sprawa obecnie duża liczba osób robi to co ty i faktycznie zaglądać wszędzie to trochę brakuje czasu. Trzeba się czymś wyróżnić. 

W sedno. Jeden temat może być pokazany pewnie na 100 sposobów. I Ty (mowa o @szsz) musisz odszukać unikalny dla siebie. To czy się przyjmie, czas zweryfikuje.

I nie mów, że masz mało odsłon. Ja od kiedy wrzucam recki lampek rowerowych na kanał dostaję od YT podpowiedzi filmów z podobnych recenzji, mających rok czy dwa, a ilość odsłon jest dwucyfrowa. Tak więc i tak nie jest źle u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2023 o 13:28, szsz napisał:

Robię te vlogi generalnie dla siebie i nie oczekiwałem że kanał spuchnie mi od wyświetleń, ale nie przypuszczałem też że ten kontent będzie aż tak nieklikalny.

@Dziubek czegokolwiek nie napiszę, to i tak może być tak się ktoś znajdzie, kto będzie się doszukiwał drugiego dna. Pogrubiłem kluczowe fragmenty mojej wypowiedzi, może to pomoże. Ja nie mówię że mam mało odsłon ogólnie, bo wiem jaki kontent jak się dość dobrze ogląda na kanale. Chodzi mi konkretnie o vlogi. Ale to już zostało ustalone w tym temacie, że raczej tego się nie ogląda, chyba że jest tam coś unikalnego dla danego widza. Także dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...