Skocz do zawartości

[rower] Miejski, trekingowy, zrywny i lekki


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

chciałbym podpiąć się do tematu. 

Również szukam w miarę lekkiego, biorąc pod uwagę że rower trekkingowy nie będzie ważył tyle co szosa, roweru.

Bez amortyzatora, z błotnikami, hamulcami tarczowymi, z oświetleniem zasilanym z prądnicy, więc Trek FX odpada i do niego opony 1,6" chyba nie wejdą.  

Planuję zakup roweru używanego, który kilka godzin będzie stał przypięty, więc na Diamanta Legere Rubin/Marina DSX się nie zdecyduję, żeby za bardzo nie kusił. 

Może macie jakieś swoje propozycje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie ktoś ma mieć propozycje używanego roweru? To co jest w ogłoszeniach, w dobrym stanie i odpowiednim rozmiarze trzeba brać pod uwagę, nie kupujesz marketingowego bełkotu tylko konkretny egzemplarz, który będzie miał swoje wady i zalety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chciałeś wskazać na jakieś konkretne modele to po co zabierasz głos? A nie pomyślałem, że chciałem poprosić osoby które użytkują lub użytkowały rowery podobne do tego co sam opisałem o podzielenie się swoimi doświadczeniami. Chyba o to chodzi w takim wątku. 

Wow! co za wyśmienita rada. 

"To co jest w ogłoszeniach, w dobrym stanie i odpowiednim rozmiarze trzeba brać pod uwagę, nie kupujesz marketingowego bełkotu tylko konkretny egzemplarz, który będzie miał swoje wady i zalety"  

A więc w ogłoszeniach są rowery w dobrym stanie i jak również złym i trzeba rower dopasować do swojego rozmiaru i każdy rower ma wady i zalety.

Genialne. Bardzo dziękuje. Oświeciłeś mnie. A kto umarł ten nie żyje. 

Pomyśl o napisaniu  poradnika zakupowego. Tylko może nie publikuj go w tym wątku. 

Edytowane przez narren
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś pytanie, na które można udzielić setek jeśli nie tysięcy "dobrych odpowiedz" więc czego się spodziewasz?

Co z tego, że ktoś napisze "koga f3 7.0 z rocznika 2022 jest świetnym wyborem" skoro na rynku rowerów używanych nie występuje? Do tego musiałaby mieć jeszcze odpowiedni rozmiar,  sensowny stan techniczny i jeszcze mieścić się w budżecie jaki tam sobie zakładasz. Jakie jest prawdopodobieństwo "trafienia"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni popieram kolegę @Mihau_ - przychodzisz na forum z pytaniem o polecenie używanego roweru trekingowego, takich rowerów jest tysiące na portalach ogłoszeniowych. Nie podałeś swojego rozmiaru, nie podałeś gdzie mieszkasz bo raczej po trekkinga za 300 czy 400 zł nie będziesz jechał na drugi koniec Polski, nie podałeś też budżetu nota bene. Wykarz choć trochę zaangażowania, znajdź kilka modeli, które Ci sie najbardziej podobają czy odpowiadają pod względem wyposażenia, itp., podlinkuj tutaj a my je ocenimy i może na podstawie Twoich preferowanych typów podlinkujemy coś sensownego. Ale lepiej po najmniejszej linii oporu, zadać głupawe pytanie i się oburzać jak ktoś odpowie zgodnie z prawdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mihau_ napisał:

Zadałeś pytanie, na które można udzielić setek jeśli nie tysięcy "dobrych odpowiedz" więc czego się spodziewasz?

Nie, zadałem bardzo proste pytanie. I oczekiwałem, tak jak Pulse, osoba która wcześniej zadała pytanie w tym wątku, prostej odpowiedzi, np.

"Mam/miałem rower podobny do tego co opisałeś lub osoba, która znam ma taki rower i mogę go polecić/ odradzić ze względu na ..." KONIEC. KROPKA. 

Rower planuję zakupić w ciągu 3 miesięcy. Na tę chwilę chciałem rozpoznać jakie modele są warte uwagi. Tak by ustawić sobie powiadomienia na olx informujące czy pojawiło się ogłoszenie w mojej okolicy roweru którym warto się zainteresować, na podstawie wcześniejszych poleceń. Również po to żeby wiedzieć czy np. Stevens Galant Lite jest lepszy/gorszy niż Elops 500 LD?

Chcecie mi doradzać rowery na których sami nie jeździliście, nie widzieliście na oczy? I jak macie niby jeszcze jego stan techniczny stwierdzić? Na podstawie zdjęć czy opisu? A jak jeszcze podam swoje rozmiary, to stwierdzicie że ten rower będzie dobry/niedobry dla mnie? A co jeśli będę pomiędzy 2 rozmiarami? Ale chyba zapomnieliście że to ja ma się na danym rowerze dobrze czuć. 

Dziękuję, ale takich rad mi nie trzeba. Nie chodzi mi tu o ocenę wyposażenia, że np. sztywne osie są lepsze od QR, albo lepsze mleko niż dętki. Chodzi mi wyłącznie o doświadczenia z UŻYTKOWANIA REALNYCH właścicieli rowerów podobnych do tego co opisałem. 

To ma być prosty rower do jazdy po mieście i okazjonalnie z sakwami i jednocześnie w średnim, średnio-niskim budżecie, by szybko nie zniknął z ulicy/lub jego strata nie była bardzo odczuwalna finansowa. Koga F3 z tego właśnie powodu również odpada. 

I właśnie że nie, takich rowerów jak opisałem nie ma tysięcy. Zwykle rowery trekkingowe mają amortyzatory i wielu producentów nie ma w swoje ofercie takich rowerów jak opisałem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie, zadałem bardzo proste pytanie. I oczekiwałem, tak jak Pulse, osoba która wcześniej zadała pytanie w tym wątku, prostej odpowiedzi, np.

No i dostałeś prostą odpowiedź sugerującą, że twoje podejście do tematu jest absurdalne. Po lekturze najnowszego posta mogę tylko podtrzymać swoje zdanie. 

Cytat

Mam/miałem rower podobny do tego co opisałeś lub osoba, która znam ma taki rower i mogę go polecić/ odradzić ze względu na ..." KONIEC. KROPKA. 

Dacia duster to wygodny, dobrze wykonany samochód. Wiem bo wcześniej miałem poloneza. 

Cytat

Rower planuję zakupić w ciągu 3 miesięcy. Na tę chwilę chciałem rozpoznać jakie modele są warte uwagi. Tak by ustawić sobie powiadomienia na olx informujące czy pojawiło się ogłoszenie w mojej okolicy roweru którym warto się zainteresować, na podstawie wcześniejszych poleceń. 

Obawiam się, że jeśli nie zmienisz podejścia to potrwa to o wieeeele dłużej. Powiadomień z ogłoszeń to w ogóle nie będę komentował, bezsens bo ludzie nie wiedzą co mają. 

Cytat

Chcecie mi doradzać rowery na których sami nie jeździliście, nie widzieliście na oczy? 

Nie jest lepszy czy gorszy ale inny. A z tego ci piszesz ciebie nie interesuje dlaczego jest inny. 

Cytat

Chcecie mi doradzać rowery na których sami nie jeździliście, nie widzieliście na oczy?

Tak. Bo charakterystykę roweru określają twarde dane. Jeśli jeden ma bazę kół 1100 a drugi 1130 to wiadomo jak to wpływa na jego zachowanie i nie trzeba na obydwu jeździć żeby to wiedzieć. 

Cytat

 I jak macie niby jeszcze jego stan techniczny stwierdzić? Na podstawie zdjęć czy opisu? 

Rower to nie prom kosmiczny. Stan techniczny w 80% widać na zdjęciach - napęd i opony. Pozostałe 20% to łożyska, które kosztują grosze. 

Cytat

A jak jeszcze podam swoje rozmiary, to stwierdzicie że ten rower będzie dobry/niedobry dla mnie? 

Oczywiście, że tak. Twoje wymiary są konkretnymi liczbami tak jak długości rurek w rowerze, dopasowanie jednego do drugiego to nie abstrakcja. 

Cytat

A co jeśli będę pomiędzy 2 rozmiarami? 

To jeśli zależy ci na bardziej wyprostowanej pozycji weźmiesz większy a jeśli chcesz tym jeździć bardziej agresywnie (ale absurdalnie to brzmi w temacie trekkinga) to mniejszy. 

Cytat

Ale chyba zapomnieliście że to ja ma się na danym rowerze dobrze czuć. 

A jak się będziesz czuł na używanym rowerze z ustawieniami jego poprzedniego właściciela podczas przymiarki trwającej 15 sekund? Odpowiem ci - dobrze na wszystkim. Gdzie tu w ogóle jakieś miejsce na zmianę ustawień kierownicy, mostka itd, które diametralnie mogą odmienić pierwsze wrażenie? 

Cytat

Chodzi mi wyłącznie o doświadczenia z UŻYTKOWANIA REALNYCH właścicieli rowerów podobnych do tego co opisałem. 

Ilu znasz świadomych właścicieli trekkingów? Ilu znasz takich, którzy siedzą w temacie rowerów, mieli ich np. kilkanaście, wiedzą czego szukają, znają różnice techniczne pomiędzy tym czym jeździli i potrafią z tego wyciągnąć wnioski? Bo ja "takich ludzi" znam w ilości sztuk 1 a z jednak w okolicznym środowisku rowerowym jakiś czas już siedzę. No bo chyba żadnym wyznacznikiem nie są "wrażenia z jazdy" kogoś o kim nic nie wiesz, nie wiesz jak jeździ, nie wiesz gdzie jeździ, z jakimi prędkościami, z jakim obciążeniem, ile waży, ile ma wzrostu, jak ma ustawiony rower i czego w ogóle od niego oczekuje. Co jest w ogóle punktem odniesienia? Ja sobie mogę napisać o swojej szosie, że jest responsywna ale kiedy siądzie na nią ktoś przyzwyczajony do bardziej agresywnej pozycji to będzie miał zupełnie inne zdanie - kto będzie miał rację? 

Cytat

To ma być prosty rower do jazdy po mieście i okazjonalnie z sakwami i jednocześnie w średnim, średnio-niskim budżecie, by szybko nie zniknął z ulicy/lub jego strata nie była bardzo odczuwalna finansowa.

I zaraz się okaże, że się chcesz doktoryzować z budżetem 1500

Cytat

właśnie że nie, takich rowerów jak opisałem nie ma tysięcy. Zwykle rowery trekkingowe mają amortyzatory i wielu producentów nie ma w swoje ofercie takich rowerów jak opisałem. 

I dlatego jedynym realnym rozwiązaniem jest prześledzenie wszystkich ogłoszeń z obszaru jaki cię interesuje i wtedy możemy dyskutować o konkretnych ofertach. Nikt nie ma w głowie katalogów kilkudziesięciu producentów (gdzie połowa to jakieś firmy krzaki) z ostatnich kilkunastu lat żeby ci rzucać modelami i opiniami o tak prymitywnym w budowie typie roweru jakim jest trekking żebyś ty sobie później wklepał to w olxa i okazało się, że jest taki jeden na sprzedaż 500 kilometrów dalej. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przesyłam do oceny kilka propozycji.

Rower do jazdy przez cały rok trasy miejsko/podmiejskie i może 2-3 wyjazdy w roku z sakwami. Preferuję sylwetkę bardziej pochyloną. Mam 183cm wzrostu, przekrok 86 cm.

https://www.olx.pl/d/oferta/stevens-galant-lite-28-3x9-treking-disc-rower-CID767-IDWR5Wx.html?reason=observed_ad

https://www.olx.pl/d/oferta/stevens-x6-na-deore-3x10-ham-tarczowe-led-kola-28-alu-55cm-super-CID767-IDYEHLk.html?reason=observed_ad

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-stevens-randonneur-disc-shimano-xt-deore-hydraulika-3x10-CID767-IDYNQop.html?reason=observed_ad

https://www.olx.pl/d/oferta/super-elops-sram-nx-11-amor-tarcze-kola-28-led-bdb-53cm-l-CID767-IDXRdbC.html?reason=observed_ad

 

Jeśli chodzi o Elopsa to może ktoś użytkował ten napęd nx11. Czy daje on rade podczas jazdy na podjazdach z sakwami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...