Skocz do zawartości

[MTB] +/- 6tys co szukać,kilka pomysłów,pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Przekrok wbrew pozorom też jest ważny...  Przynajmniej dla mnie, ale myślę, że nie jestem w tym osamotniony :no:  Częściowo wpływ na to mają preferencje i styl jazdy - im więcej sportu, tym rower mniejszy (tu się niewiele zmieniło pod tym względem).  Tu już nie chodzi o przekrok sam w sobie, a o różnicę w jeździe.  Mniejszy przekrok to taki bonus, który sporo osób chciałoby mieć, bo jednak wśród przeciętnych rowerzystów przeważają za duże rowery...  Oczywiście po bułki to i na trzepaku można, ale moim zdaniem to jest zły kierunek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

Co komu pasuje...  186 cm i XL ?  Przypuszczam, że wątpię, ale co kto lubi...  Przekrok 85 ?  Przykładowo ja mam 84 przy 1.8 m, i Scale M, tyle że tak miało być (L mierzony pro forma był za duży - delikatnie czułem górną rurę, a dla mnie to od razu dyskwalifikuje).  1 cm zapasu może być, ale na pewno nie w MTB, chyba że to będzie bułkowóz...  Oczywiście rower rowerowi nierówny, ale w większości przypadków XL nie jest dla osób o podobnych wymiarach - chyba, że ktoś ma wyjątkowo długie kończyny, a z danych wynika, że tak nie jest w tym przypadku.

no to może faktycznie jak gdzieś znajdę w okolicy tego speca to podjadę i wsiądę na ta L skoro tak mówisz. bo chyba tak będzie najlepiej po prostu wsiąść i zobaczyć czy mi spasuje a najlepiej sie przejechać 

13 godzin temu, Molekpl napisał:

Słuchaj z przymiarką roweru to jest nalepsza rada jaką dostałeś w tym wątku. Pytasz to Ci ludzie doradzają. Zobacz sobie, ze jeździłeś na rowerze o kwadratowej geometrii. W rozmiarze XL  w tej meridzie rura górna jest krótsza niż w chiselu w rozmiarze L nie wiele ale jest. Tam samo reach chisel L - 455 w XL 480 ten Twój big nine XL 429 . Nie patrz co jest na metce bo ja np mam jedne podkoszulki S a drugią L mimo, że mój rozmiar to M.
Kumpel kupował przy 188 XTC SLR i ja mu mówiłem XL na bank, poszedł do sklepu to na XL wisiał na jajach, kupił L i jest zadowolony.

A co do samego Chisela to po za ramą on nie ma nic lepszego od tej Almy h20 no może opony więc rama super - pod dalsze upgrady tak. Ale pierwszy to będą koła za 2 koła więc przemyśl sprawę.
 

dobrze pojadę i sprawdzę👍bardzo ci dziękuje za rady. Jak znajdę gdzieś tego chisela blisko to wsiądę na L i sprawdzę bo szczerze ta alma tak średnio mi podchodzi chociaz chetnie jej sie przyjże z bliska może cos nas połączy 😁

10 godzin temu, Rumcajs. napisał:

Kto kupuje rower MTB patrząc na jakiś przekrok? To nie lata 90. Tym bardziej w Specu gdzie rury podsiodłowe są niskie i rower dobiera się wyłącznie długością a nie jego przekrokiem…

To właśnie jest problem wielu amatorów zwykłych MTB, a już większą padaczką się robi jak inni tacy sami zaczynają doradzać. 
Do autora: dowiedz się co to jest reach, stack, ETT, jak te wartości wpływają na rower w pozycji siedzącej i stojącej. Jest mnóstwo artykułów, filmów na YT które to objaśniają. Przeważnie będą to opracowania bardziej pod kątem rowerów z pełną zawiechą i prawdopodobnie enduro ale to bez znaczenia. Wtedy sam dojdziesz do wniosku jaki rozmiar będzie dobry. 
Na 1enduro Michał napisał obszerny wpis o geometrii i doborze rozmiaru rowerów z dzisiejszą geometrią. 

ale ja nie powiedziałem ze kupuje rower patrząc na przekrok😵po prostu kolega wyzej mi zasugerował ze pod moj wzrost lepszy rozmiar L wiec o tym rozmawialiśmy. Ja wiem ze przekrok nie jest az tak wazny i rozumiem mniej wiecej o co ci chodzi👍no i tak jestem amatorem,myslalem ze cos tam wiem o rowerach ale duzo tutaj osob sprowadziło mnie na ziemie bo jednak gów..o wiem😀dlatego słucham z dużym zaciekawieniem co tutaj osoby ktore sie znaja maja do powiedzenia i biore ich slowa do siebie zeby znaleźć dla siebie powiedzmy taki rower "marzeń" na który odkładałem długo kasę.twoje uwagi tak samo zreszta i na pewno poczytam sobie artykuły o geometriach roweru i jak dopasować rower pod siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, grzes2035 napisał:

no to może faktycznie jak gdzieś znajdę w okolicy tego speca to podjadę i wsiądę na ta L skoro tak mówisz. bo chyba tak będzie najlepiej po prostu wsiąść i zobaczyć czy mi spasuje a najlepiej sie przejechać 

dobrze pojadę i sprawdzę👍bardzo ci dziękuje za rady. Jak znajdę gdzieś tego chisela blisko to wsiądę na L i sprawdzę bo szczerze ta alma tak średnio mi podchodzi chociaz chetnie jej sie przyjże z bliska może cos nas połączy 😁

ale ja nie powiedziałem ze kupuje rower patrząc na przekrok😵po prostu kolega wyzej mi zasugerował ze pod moj wzrost lepszy rozmiar L wiec o tym rozmawialiśmy. Ja wiem ze przekrok nie jest az tak wazny i rozumiem mniej wiecej o co ci chodzi👍no i tak jestem amatorem,myslalem ze cos tam wiem o rowerach ale duzo tutaj osob sprowadziło mnie na ziemie bo jednak gów..o wiem😀dlatego słucham z dużym zaciekawieniem co tutaj osoby ktore sie znaja maja do powiedzenia i biore ich slowa do siebie zeby znaleźć dla siebie powiedzmy taki rower "marzeń" na który odkładałem długo kasę.twoje uwagi tak samo zreszta i na pewno poczytam sobie artykuły o geometriach roweru i jak dopasować rower pod siebie

A gdzie mieszkasz? Bo mam L jak coś i możesz przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blisko Kampinosu

Fajnie wytłumaczone tutaj i jak widze wiele osob ma racje co do rozmiaru👍

https://www.greenbike.pl/rower-gorski-specialized-chisel-comp-gratis-p-2754.html?gclid=Cj0KCQiAyeWrBhDDARIsAGP1mWTh0D7wiefKgoMH_rLmO3RR9kv8VZtkgiDMWRb_m8tLFzqwXeesKn4aAttGEALw_wcB

Chisel jest dostępny w rozmiarze L

w weekend jadę do Centrum rowerowego i do sprint rowery w Wawie to coś poszukam i przymierze. 

zobaczę ta alme h20, geta 30 i jak sie uda to może gdzieś tego speca

porobię zdjęcia i coś wrzucę tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mareckiabc napisał:

nie chce czerwonego. jak tak to bym wybrał nx120 z decathlon tez jest czerwony

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-bh-expert-5-5-pd31009/

w sobotę sie przymierzam do tej maszynki. dzwoniłem i maja w magazynie.cena bardzo dobra i bardzo dobry osprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pokraka z tego BH. Na to nie idzie patrzeć 😄 sorry.

Do tego co w nim fajnego? Jedynie przerzutka XT. Lipne hamulce, podstawowy FOX, reszta deore nic fajnego w nim nie ma. To raczej średni osprzęt a zostawilbym tylko przerzutke reszta out więc lipa jak za 5 tyś.

Edytowane przez mareckiabc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak ta Alma wlasnie paskudna

23 minuty temu, grzes2035 napisał:

nie chce czerwonego. jak tak to bym wybrał nx120 z decathlon tez jest czerwony

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-bh-expert-5-5-pd31009/

w sobotę sie przymierzam do tej maszynki. dzwoniłem i maja w magazynie.cena bardzo dobra i bardzo dobry osprzęt

czyli wszystko to samo co mi wcześniej pisaliście. wychodzi na to ze każdy z podanych wyżej nadaje sie do śmietnika czy co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt za Ciebie nie wybierze. Szukasz i jakieś dziwne rowery przedstawiasz. Skoro Spec Ci nie dogodzi za taką zacna cene to ja juz nie wiem. 4 tys za speca i zostaje Ci sporo kasy, kiedys z czasem wymienisz koła za to co zostanie. Czerwony mowisz brzydki ja uważam że bardzo ładny. Ale jeśli nie to jezdzij oglądaj, mierz i kup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czerwony jest paskudny. nie wiem jak można czerwonym rowerem jeździć🤣

nie przedstawiam dziwnych rowerów tylko sugeruje się waszymi pomysłami które sami przedstawiacie

ja podrzucilem canyona 8 ktory robi na mnie duze wrazenie tak samo jak spec tylko ze ten metaliczny a nie czerwony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się tylko i wyłącznie przymierzyć do rozmiaru to możez też zerknąć na olx czy ktoś nie sprzedaje w okolicy - dzwonisz, mówisz, że jesteś zainteresowany, przymierzasz się, robisz jazdę próbną i mówisz, że jednak to nie to, że Ci nie leży.

Edit.

Czerwony jest szybszy, tak samo jak w samochodach :)

Edytowane przez Greg1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rozważałem rózne rowery Rockridera, Canyona, Radona ale wstapiłem do sklepu Speca i rama bardzo mi przypasowała. Zona ma Scotta i jakoś nie czuje tego woow. Poogladaj na zywo to dużo zmienia. Zerknij na Radona dobry stosunek ceny do osprzetu podobnie jak Canyon ale ciężkawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Greg1 napisał:

Żeby się tylko i wyłącznie przymierzyć do rozmiaru to możez też zerknąć na olx czy ktoś nie sprzedaje w okolicy - dzwonisz, mówisz, że jesteś zainteresowany, przymierzasz się, robisz jazdę próbną i mówisz, że jednak to nie to, że Ci nie leży.

Edit.

Czerwony jest szybszy, tak samo jak w samochodach :)

Zeby nie było to ja nie mam nic do czerwonych rowerów ale sam kolor mi nie leży a jednak wygląd tez bardzo ważny. Dobra pojadę w weekend i zobaczę co maja w tych magazynach  

Dobra to jeszcze szybkie pytanie jaki amor?

w większości jest Judy, recon, raidon lub ten najtańszy fox

rozumiem ze główny aspekt to grubość min 32? 

a jakaś hierarchia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten szary Spec jest zupełnie inaczej wyposażony niż czerwony. Model z NX jest super okazją. Ten szary przy tej różnicy w cenie moim zdaniem nieopłacalny.

Do rozmiaru najlepiej się jednak przymierzyć. Jesteś na granicy rozmiarow, kwestia preferencji.

Edytowane przez NerfMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to nie ma az tak znaczącej różnicy miedzy L a XL ale chyba jednak wole usiąść bo te 2 cm może zaważyć

nawet juz jestem skłonny kupic ten czerwony jak to kolega wcześniej napisał kolor ferrari🤣

54 minuty temu, mareckiabc napisał:

dlaczego wogole te rowery w tym sklepie sa takie tanie? przecież tyle to ja 4lata temu dawałem za meride w Polsce na sprężynowym widelcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...