Skocz do zawartości

[Trenażer interaktywny] dylematy kupującego


spidelli

Rekomendowane odpowiedzi

To Chrysler 300 z 69 roku, oczywiście z vi ejt. Piękny wóz. Powiem tak - objeździłem z moją Anią (trochę jako pasażer, trochę jako kierowca) sporo kultowych wózków z tamtych lat i są kosmiczne. Z reguły momenty obrotowe robią swoje i człowiek ma cały czas banana na twarzy. 

Ale na dzisiejsze czasy... zahamowanie taką gablotą to nierzadko olbrzymi stres i to w zwykłym ruchu, nie mówiąc o podbramkowej sytuacji. Luzy na kierownicy z reguły olbrzymie i jak człowiek przyzwyczai się do modernistycznej motoryzacji, trudno się przestawić. W wielu brak zagłówków - przy zderzeniu kaplica. No i to, o czym się rzadko mówi - notoryczne usterki. 

Dlatego sam śmigam kultowym już samochodem ze sztywną belką z tyłu, ale jednak z kilkoma wygodami. No i lepiej się zbierającym, bo wsiadasz to takiego Shelby GT500, a tu do setki realnie 6-7 sekund. Niemniej odczucia w takim samochodzie są inne i wydaje się, że lecisz ze 2 paki 😉



 

214771158_4081398075263301_5406614882811642135_n.jpg

214900299_4081396338596808_4714151934691251242_n.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe heble, wymiana mostu....w Hameryce masz tak gigantyczny rynek części do zabawy w rzeźbę takich wózków ,że radość człowieka ogarnia od siedzenia całymi dniami w garażu . I ten boski gulgot przy odpalaniu ....wytrysk z miękiszona.😁

Ja co prawda tylko 4x4 z biednym Pentastarem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wczoraj dotarło do mnie, czym się różni plan Mountain Fondo od Gran Fondo ;) Ten drugi to przygotowania do setki i tu był te sesje Endurance NoVids po 4 godziny niemal jednostajnej jazdy. Ja wybrałem MF i sesje Endurance są krótsze: 2 - 2,5 godziny; ale w zamian są podjazdy z dużą mocą na niskiej kadencji. Mój trenażer wydawał dziwne dźwięki, obawiam się, że to przepis na katastrofę i uszkodzenie ramy ;) 

Troszeczkę ogarnąłem mierniki, niektóre można po prostu usunąć. Czeka mnie jeszcze trochę czytania, bo o ile sama aplikacja jest średnio intuicyjna albo jest za dużo opcji, o tyle instrukcje na stronie Wahoo są dość rozbudowane. Niestety, wszedłem w plan "z marszu", bez poznania aplikacji wcześniej i teraz się wkurzam, że coś mi źle działa w trakcie sesji ;) 

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to Snap mierzy prędkość i moc. Do tego dajesz Polara na klatę i w zasadzie tyle by wystarczyło. Cały sygnał gonisz po Ant na kompa pod apkę. Równocześnie po "siwymząbku" do zegarka Polara. Przed startem robisz kalibrację  Snapa. Polar jak się domyślam nie ma Ant bo chodzi swoimi ścieżkami . Nie wiem czy do końca ogarnąłem z deka zagmatwaną Twoją koncepcję pomiarowo- treningową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Niby mierzy moc, prędkość i dystans :) Ale efekt jest taki, że jest duży wybór czujników i fake czujników na starcie i trzeba je każdorazowo korygować, np. mi się podstawia fake czujnik kadencji ze SNAPa a ja wolę z korby. 

Generalnie to wszystko działa tylko nie można sobie tych ustawień zapisać na stałe, podobnie jak nie wiem gdzie w wersji laptopowej podać wielkość koła. W telefonie mogę to zrobić ale telefon łączę po BT, np. do kalibracji trenażera i wtedy nie odpalam licznika, żeby mi się nie gryzło. Dopiero po kalibracji rozłączam telefon, wyłączam BT, odpalam licznik i laptopa.

Ustawisz sobie wszystko, a jutro znowu się wp..ieprzy czujnik ze SNAPa :)

Może i lepiej zrobić jak piszesz, ja chciałem mieć względnie tożsame wyniki w obu ekosystemach ale i tak się rozjeżdżają. No schizofrenia, dłużej tego nie zniesę :D 

 

Edytowane przez spidelli
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa .... masz jeszcze kadencje na korbie i ona się gryzie z tą ze Snapa.  Jako ,że w trenażerach masz kombo/symulowane czujniki  to niestety nie da się  wyłączyć poszczególnych. Musisz przeboleć i zrezygnować z pomiaru z korby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wyłączyć :) ale nie trwale, w każdym razie ja nie umiem :)

W domu porobię zrzuty a na razie opiszę - sam Wahoo zgłasza się chyba jako trenażer z 5 ikonkami różnych pomiarów, jako pomiar prędkości i kadencji (2 ikonki) i jako pomiar mocy (1 ikonka). Teraz możesz te ikonki klikać aktywując (robią się zielone) albo odklikać (szarzeją). Nie bardzo rozumiem, po co trenażer pojawia się jako 3 urządzenia, skoro teoretycznie mogę odkliknąć 5 ikonek i mierzyć wszystko z trenażera. W każdym razie sam pomiar kadencji pojawi mi się 3 razy z poziomu trenażera. 

Do tego zgłasza mi się czujnik prędkości/kadencji z roweru - tu robię mu zielone ikonki, a wyszarzam te z trenażera.

Niektóre czujniki można całkiem usunąć (delete).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że trochę grymaszę, bo nie znam aplikacji albo coś jest inaczej niż w Rouvy 😉

Może ten nadmiar czujników ma sens przy posiadaniu większej liczby urządzeń od Wahoo, może jest w tym jakaś myśl przewodnia.

Ja siadam na trenażer po pracy, wczoraj dopiero po 19- tej bo korek, bo ślisko, bo trzeba było przed chałupą odśnieżyć 😎

Człowiek siada wreszcie na ten rower a tu kadencja wariuje (musiałem kopnąć czujnik przypadkiem) albo prędkość się rozjeżdża z licznikiem i zamiast relaksu jest frustracja 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój eliciak też się zgłasza jako kilka czujników. W Garminie  figuruje jako całość , rozbity na poszczególne czujniki i nie ma najmniejszych problemów.  Po prostu  to wszystko działa.

Coś jest u Ciebie z Wahoo  nie tak jak powinno. Powinien się zgłosić jako pomiar prędkości, pomiar kadencji i pomiar mocy. Coś w sofcie trenażera jest spierniczone. Nie wiem jak w Wahoo jest ale popatrz czy nie ma aktualizacji firmware.

A w Rouvy czy Zwifcie jak się zgłasza/ jak jest wykrywany?

 

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak podłączyłem sie do Fullgaz  to każdy element trenażera był potrójnie  - widziany przez BT, Ant+ i Direct Connect ( w FulGaz widzi ale nie obsługuje) 🤣

Jak uzywam Ant+ to wyłączam BT na kompie lub odwrotnie.

U mnie jest jeszcze wiekszy galimatias (wiecej urzadzeń) -dużo by pisać 😂  ale jak raz ustawię to setup  jest pamiętany.

Nadmienię tylko ze obustronny  pomiar mocy mam jeszcze w SPD  a kadencje w 3 urządzeniach 🙃

A i jest taki myk u mnie - jak mam na stałe wpięty ant+  (magene) w kompa to po uruchomieniu komp go nie widzi. Musze wypiąć z Usb i wpiąć ponownie.

Edytowane przez dfq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, na laptopie mam wyłączony BT:

 

 

Zrzutekranu2024-01-19190733.thumb.png.d9aebdd3c79a4c44e6d4c9810b4eb49e.png

 

Sam ten panel jest do bani, bo nie pokazuje wszystkiego, przewijam na dół:

Zrzutekranu2024-01-19190809.thumb.png.faea7047296adb6b76b3318ed6372e20.png

 

1. Polar H10 - wszystko jasne;

2. Pierwsze wcielenie Wahoo, pytanie co oznaczają poszczególne ikonki: dystans (?), moc z (ERG?), moc, kadencja, prędkość.

3. Bontrager - kadencja/prędkość - czujnik przy rowerze (obsługuje i aplikacje na laptopie - Zwift, Rouvy, Wahoo przez ANT+ i licznik M460 po BT),

4. Drugie wcielenie Snapa - wirtualna prędkość;

5. Trzecie wcielenie - moc i kadencja.

Dodatkowo - ni chu chu nie widzę tu opcji do podania obwodu koła przy czujniku zewnętrznym...

 

Edyta, tak, ten piorunek z kropką to moc z ERG, bo po wyłączeniu znika ERG Mode (z listy rozwijalnej można wybrać obciążenie):

Zrzutekranu2024-01-19191553.thumb.png.7d0d4a3ea67b0c8691300bdd1002c2d4.png

Nie pozostaje nic innego, jak przejrzeć dokumentację i ew. forum Wahoo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dfq napisał:

Musze wypiąć z Usb i wpiąć ponownie

Zero problemów u mnie. Jak widać wszystko łączy, czy po BT w liczniku, czy po ANT+ w laptopie; problemem jest tylko nadmiar tych czujników i trzeba by wiedzieć, co włączyć; no i żeby to się trwale zapisywało :) 

Umówmy się jeszcze, że to jest jakiś mały problem z nadmiarem ale do okiełznania, druga rzecz to moje założenie, że chcę to mierzyć na 2 ekosystemy - to już komplikacja z mojej strony a nie producenta sprzętu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Moduł FE-C  to standard komunikacji ANT+ który umożliwia porozumiewanie się aplikacji treningowych z trenażerami różnych producentów.

Te ikonki mówią jakie rodzaje czujnikow ten moduł obsługuje.

4. Nie mam pojęcia 

5.Widocznien tryb Erg ma swoje osobne ustawienia.

Ja mierzę na 3 urządzenia równocześnie - komp (Rouvy), edge 1030 plus  i Garmin 955 🤣

Edytowane przez dfq
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...