Skocz do zawartości

[Trenażer interaktywny] dylematy kupującego


spidelli

Rekomendowane odpowiedzi

Direto przeszedł już chyba choroby wieku dziecięcego, choć ja mam od pierwszej wersji i nigdy nie miałem problemów. Jedyny to pływająca kadencja, bez względu na to czy łączę się po BT czy ANT+, ale to miałem też na poprzednim Qubo. Dodatkowy czujnik rozwiązuje problem.

@spidelli jeśli nic się nie zminiło, to do rouvy możesz wrzucić treningi ze zwift. Jakiś koleś wrzucił kiedyś, chyba dwa całe plany, więc pewnie i więcej tego jest, ale nie wiem gdzie szukać. Może uda ci się dowiedzieć na grupie fb. To tak na przyszłość gdybyś chciał wrócić do Rouvy. Jednak dłuższe treningi endurance na stałym obciążeniu będą równie nudne na każdej apce. Systm x ma to do siebie, że możesz go zminimalizować do słupków. Na reszcie chyba pozostaje na jednym sprzęcie uruchomić apkę a na drugim oglądać mistrzostwa w snookerze :). Czy co tam wolisz.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Snookera lubię akurat 👍

7 godzin temu, Kaloryfer napisał:

A sorry, prywatny watek o mlotach, wiertlach i czasami o trenazerach i aplikacjach.

To normalne na tym forum, że tematy "bocznikują", taki urok. 

 

19 godzin temu, Kaloryfer napisał:

Przy treningu to chyba nie ma znaczenia czy Rouvy, Zwift czy co jeszcze innego. Zamiast oglądać widoki to trzeba skupić się aby docisnąć. Nawet nie zwracam uwagi kogo wyprzedzam ani kto jedzie obok.

Ciężko z tego wywnioskować, czy komentujesz naszą rozmowę, czy swój trening. Z osób najbardziej aktywnych w tym wątku nikt nie planował "ostrego" treningu, była mowa o bazie - @pecio jeździ na Rouvy i Kinomap, @dfq na Rouvy, ja szukam planów treninigowych ale "endurance". Dwie strony gadki i wklejania zrzutów ekranów, po czym wpadasz na 9 stronę wątku i piszesz, że nie widoki są ważne - jak są :) 

Edytowane przez spidelli
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Qrcze, dostałem dziś upgrade do Garmina.

Zegarek nie dość że podpowiada jak mam trenować , ocenia jakość snu, wykrywa drzemki,  to teraz jeszcze dyktuje ile mam spać danej nocy (sleep Coach) 🙃

Koniec świata 🤣 

Edytowane przez dfq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dfq dodaj jeszcze , że mówi ile i kiedy masz zjeść oraz wypić.

A jak jestem na porodówce i prze aby batona urodzić  to wyskakuje z komunikatem ,że wykryto stres  i czy chcę rozpocząć oddychanie relaksacyjne.😁

@spidelliMonotonia jest doskonałym psychicznym blokerem fizycznych osiągnięć.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@pecio 🤣

@spidelli Najważniejsze żeby "nie przedobrzyć" z tym planem 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=dB9aKBwjRU8

Ja wczoraj miałem "wolne". Pobawiłem się trochę kluczem dynamometrycznym z nowym sprzętem (chisel). Mam taką refleksję rama super,  może osprzęt nie najwyższych lotów ale to wszystko fabrycznie ustawione i wyregulowane na cacy 😲. Tylko wstawić koło, siodełko , napompować, przykręcić pedały  i można jeżdzić. Wagowo tez tragedii nie ma (12.45kg, rozmiar L). Reba i koła DT Swiss na mleku  spokojnie zbiją ponad kilogram. Jest Ok.

Dziś z przyjemnością skoczyłem na pagórkowate BiggeSee (lajtowo baza), jutro powtórka, piątek "wolne" , sobota łyżwy (harówka- trening HIIT 😂)

 

Edytowane przez dfq
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dfq a co to za Budda? Aaaa SzajBajk :D 

Ja dziś jeździłem grzebyki - nie lubię tego bo zanim się wstrzelę w moc i kadencję to już jest zmiana :D 

W dodatku - jak na natywną aplikację to syf, kiła i mogiła - na starcie zgłaszają mi się wszystkie czujniki i fakeczujniki - np. prędkość i kadencja z czujnika i "prędkość" i "kadencja" estymowana z mocy (też estymowanej :D ); dalej zgłaszają mi się dwa "pomiary" mocy i trzeci - ze ERG - i każdorazowo to trzeba odklikać, wkurzające.

Wczoraj ustawiałem wielkość koła, a dziś była inna, stąd inna prędkość niż na liczniku Polara... Nie widzę jakichś intuicyjnych ustawień...

 

 

Zrzutekranu2024-01-17180928.thumb.png.15a4a75a2a64f63a37c45a2961eb790f.png

 

Też się muszę wybrać na MTB, niestety chyba odwilż będzie na weekend więc zamiast jazdy po śniegu i mrozie będzie błotna kąpiel... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pecio tez tak czuję że Mikołaj  2024 będzie miał co robić.

@spidelli No to straszny galimatias 🙃

W Rouvy mam wszystko ustawione z automatu, tylko klikam na pilocie Climba czy ma być sterowany auto czy manual i voila 💪

Tez nie przepadam za Buddą  no ale gość ma chyba jakieś pojęcie o treningu bo ,,ponoć za młodu trenował i sporo startował. Zresztą jak piszą w artykułach zawodowcy stosują trening spolaryzowany lub piramidalny, a jak to wygląda - wiadomo. Podobno taka Annemik van Vleuten rocznie przejeżdżała (na treningach ?) 30 tys km ( inne dziewczyny mówiły ze nie są w stanie tak ciężko trenować).

No przecież ona by się zaje... na śmierć gdyby przez te 30 tysi  robiła tylko te grzebyki 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2024 o 20:55, pecio napisał:

Komputery rowerowe  Wahoo bardziej nastawione na wyczyn. Do turystyki  ta platforma odpada - MAPY.

Tak sobie o tym myślałem rano; do turystyki i tak używam ręczniaka i na 99% wymienię go na ręczniaka, jeśli będzie taka potrzeba. Ręczniak sprawdza się i w czasie pieszych wędrówek ale i na kajakach, a ciut się wkręciłem w kajaki. Po prostu bardzo wygodne jest ustawienie sobie kreski po rzece i np. kontrola czasu i dystansu. Może i komputer rowerowy ma taką funkcjonalność ale u mnie sprawdza się oddzielenie nawigacji od monitorowania sportowego. Gdybym jednak zmienił zdanie, to tutaj pozostaje Garmin.

Jak wiecie, tkwię w ekosystemie Polara, który zafiksowany jest na bieganiu - ta aktywność jest oczkiem w głowie firmy, oprócz czujników, zegarków dostaniecie też masę literatury i plany treningowe pod bieganie.

Rower traktowany jest po macoszemu. Kiedyś były 2 liczniki w ofercie, obecnie nie ma nic. Kupić można jedynie czujniki kadencji i prędkości, a w zegarkach są profile rowerowe. Platforma jest dość hermetyczna, jak to w ekosystemie. Teoretycznie zegarki, czujniki i liczniki mogą monitorować cały czas - treningi, czas poza, sen itp. W teorii pięknie i  ładnie, w praktyce (przynajmniej mojej) jest kiepsko.

Nie ma też specjalnie rozbudowanej integracji z innymi platformami:

Zrzutekranu2024-01-18082910.thumb.png.fac194968bc27343e67e0b9ec1d24f4b.png

W tej chwili na trenażerze ma ustawione to tak, że każda aktywność (pas do tętna, rowerowe czujniki prędkości/kadencji, estymacja mocy z trenażera) leci:

a) po Bluetooth - do licznika Polar ;

b) po ANT+ - do Systm X (ew. Rouvy/Zwift).

Dodatkowo TrainingPeaks zasysa dane z Polara i Systm X ale ręcznie usuwam te z Polara. W czasie aktywności outdoor - czy latem czy zimą na MTB - używam tylko Polara.

Ponieważ na wymianę sprzętu się nie zanosi w najbliższym czasie (licznik M460 daje radę, zegarek też, czujników nie trzeba bo współpracują ze wszystkim czego używam i używałem) więc sobie spokojnie temat ekosystemu Wahoo rozpoznam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz rozbudowanego ekosystemu Garmina , komputerek rowerowy  ma w zasadzie robić za "lepsiejszy " licznik  a do szeroko pojętej turystyki idziesz w ręczniaka , to Wahoo może być w twoim wypadku strzałem w dychę. 

A tak prywatnie to przy takim galimatiasie sprzętowym nie zasnąłbym w nocy (jestem chorobliwym pedantem)😉😁

Zresztą  na kajaki czy z buta nie wyobrażam sobie latać z Garminem Edge , choć jest taka ( nie dedykowana) możliwość. Tutaj to serie 6x .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zegarek jestem spokojny, bo jest względnie nowy (chociaż Polar go pewnie zaraz przestanie wspierać), bateria też jest ok, bo odciążam go licznikiem. Ten pewnie padnie jako pierwszy ale i tak myślę, że pierwsze klocki zacznę wymieniać za rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli osobiście nie sądzę, aby Polar był skupiony na bieganiu. Natomiast skupiał się zdecydowanie na profesjonalistach, czy ambitnych amatorach (jakkolwiek głupio brzmi to słowo w kontekście ciężkich treningów). Jak prześledzisz historię marki to zauważysz, że zegarki były w ofercie od początku. Liczniki rowerowe jako takie, pojawiły się w pewnym momencie i dla większości były bardzo nieatrakcyjne. 

Pomijam formę, po prostu brakowało w nich wielu funkcji, które miały zegarki z profilem rowerowym. Sprzedawało się to fatalnie i nie dziwię się, że Polar nie wraca do tematu. Zawodnicy najczęściej poza rowerem również biegają, jeżdżą na biegówkach, chodzą na siłownię, trekkingi, etc. I do tych wszystkich aktywności zegarek jest najlepszy. Osobiście z tych powodów (zawsze byłem zafiksowany na punkcie zawodów i się to nie zmieni) używam Polara od czasów, kiedy w zegarku jak i wszystkich czujnikach były duże, wymienne baterie 😉

Te produkty miały oczywiście dużo wad, jak wszystko. Pamiętam gdy np. zgrywałem dane na PC przez Irdę, kiedy był to już mega przestarzały system przesyłu danych. Porażka. Ale żeby było śmiesznie - żaden z moich Polarów (które naprawdę uczciwie katuję podczas treningów, zawodów, etc.) nigdy się nie zepsuł (pomijając opaskę na klatkę piersiową). Wszystkie leżą w szafce i mógłbym ich używać do dziś. 

Tylko, że w pewnym momencie zaczęła się "nowa era" i np. mój RS800CX działa, ale poza komputerem nie mam gdzie zgrać treningów, ponieważ platforma Polara jest zamknięta. Żeby nie było, sam nie zamykałem się na jednego producenta. Podczas wyboru ostatniego zegarka poszedłem do sklepu i szczerze mówiąc byłem zdecydowany na Garmina. Wybrałem sobie topowy, tytanowy model ze wszystkimi mozliwymi bajerami i poszedłem do sklepu. Okazało się, że jest to tak przeładowany głupimi funkcjami zegarek (proszę Pana, ma Pan tu mapy z zaznaczonymi wszystkimi polami golfowymi w okolicy!), że czułem się tam jak mieszkaniec słynnego Miasteczka Wilanów. 

Na szczęście w sklepie był też topowy, tytanowy Polar. Przymierzyłem, pasował mi bardziej jak Garmin. Wziąłem go i korzystam do dziś. Fajne jest to, że wszystkie elementy (akumulator, szkło, przyciski, koperta) można sobie wymienić w razie zniszczenia za powiedzmy, w miarę sensowne pieniądze. Zegarek ma też wady i w wielu aspektach marka jest zawsze o krok za innymi. Ale do treningu, a nie płacenia zegarkiem czy chęci naladowania go przez panel słoneczny... jest wg mnie naprawdę dobry. 

Ok, bo się rozpisałem i odbiegłem od sedna tematu. Możecie polecić dobry odkurzacz akumulatorowy do samochodu? Myślałem o Bosch Heavy Duty GAS 12V ale być może jest coś ciekawszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo ciągnie ten Bosch.  Przy odkurzaniu  nim idzie dostać ........ i w ostateczności bierzesz przewodówkę.  Za to ten GAS 18V-10 L Professional ciągnie jak cywilny Zelmer - tylko cena. Z akumulatorem ProCore to wciąga nawet tapicerkę 😉

 Plus drugiego rozwiązania to w każdy zakamarek nim dojdziesz.

Zresztą ja i tak wolę przewodową przemysłówką robić pucowanie aut.  Bezprzewodówki używam na wyjazdach jak trzeba pył odciągnąć przy różnych pracach a nie wszędzie jest zasilanie.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Punkxtr Zgadzam się w zasadzie z tym co napisałeś - może Polar jest krok do tyłu ale mnie to pasuje, bo nie potrzebuję płacić zegarkiem (nie kwestionuję takiej potrzeby, po prostu ja jej nie mam).

Mój Vantage V2 jest ok, nie miewa takich problemów jak Grit X ze źle działającym barometrem i odczytem tętna; chociaż do pomiaru tętna wraz ze zmianą zegarka zacząłem stosować pas H10. Po prostu jest to dość prosty, solidny zegarek (a i tak sterowanie muzyką to dla mnie za dużo ;) ).

Tak samo oceniam licznik M460 - prosty ale robi dobrze 3 rzeczy. Jest monochromatyczny, niedotykowy, może mało responsywny (ten monochromatyczny ekranik ma lagi przy zmianie widoków) ale dla mnie w zupełności wystarczy (ale rozumiem też, że może dlatego kiepsko się sprzedawał, w końcu ta stara, prawdziwa Nokia czy Blackberry też nie wytrzymały konkurencji na rynku dumbfonów). Jedyne co mogę mu zarzucić, to że nie chce mi trwale wyłączyć pomiaru wysokości dla profilu "rower stacjonarny" - trzeba to klikać przed każdym treningiem, co mnie irytuje. No i ten barometr też się trochę gubi, jak w Grit X.

Zegarek V2 jest ok ale średnio sprawdza się zimą, pod ubraniem; można go zapinać na kierownicy ale wolę w tej roli licznik, kupiony za 450 zł w jakimś outlecie. 

Pisząc o zafiksowaniu na bieganiu - aktualnie nie widzę tam planów kolarskich, choć kiedyś znalazłem jakiegoś pdfa z treningiem kolarskim w oparciu o tętno i kadencję, sygnowanego przez Shimano i Polar. Poza czujnikami do roweru i obejmą do zapinania zegarka na kierownicy to nie ma nic rowerowego a są nawet czujniki dla koni ;) 

Ja po cichu liczyłem, że jednak odświeżą linię liczników, chociaż żeby M460 doczekał się następcy, w duchu Polara - bez wodotrysków, 3 podstawowe rzeczy (no dobra, 4 bo Strava musi być ;) ).

A tak - być może zmienię M460 na coś od Wahoo; chociaż to wcale nie musi oznaczać zmiany platformy, może uda się te same czujniki połączyć z Vantage i Roam/Bolt ;) 

A w kwestii odkurzacza - ja tylko na kablu używam ale jestem szczęśliwym posiadaczem garażu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, ostatnio śmiałem się z tych końskich czujek 😉 Czy są plany kolarskie akurat nie wiem. Od prawie zawsze mam trenera więc tym nie muszę się martwić.
Też mam garaż ale ostatnio jak zawsze zszedłem tam z odkurzaczem, włączam do gniazdka i nie działa. I coś mi się tak wydaje, że wspólnota postawiła na oszczędności albo boją się, że ktoś elektryki zacznie ładować (choć chyba żadnego na razie nie ma). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...