Skocz do zawartości

[Trenażer interaktywny] dylematy kupującego


spidelli

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, pecio napisał:

Bosch Heavy Duty. Seria o najwyższych parametrach do przemysłu i ostrego katowania.

"Łopatki " przy słabym łożyskowaniu wałka "futerka" potrafią zrobić rzeźnię.

Nie mniej do obróbki w metalach Rolsem jest Fein, a w drewnie Festool i Mafell to tak dla potomności.

Teraz sobie obejżałem ich stronę. Faktycznie zrobili linię niebieską z dodatkowym obrazkiem Heavy duty. Ale to nie jest jakaś nowa seria. Bo np. mają znakomitego młota DFR 2-26DFR którry ma tą ikonkę a ja swojego kupiłem sporo lat temu i jeszcze jej nie ma. Flexy 12-128CIE tak samo. Świetne szlifierki tak nawiasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dziś test w Systm X, jednocześnie miałem włączony licznik Polara. Niezły rozjazd był, bo na Systm X trzymałem koło Sagana 🤣 w jakiś jednodniowym klasyku z prędkością > 30 km/h a na liczniku Polara było > 60 km/h. Poza tym raz nie odpauzowałem licznika, więc wyszły jaja ostatecznie w PolarFlow :D 

Systm X kazał wyłączyć ERG mode, mam nadzieję, że wszystko dobrze odhaczyłem. Kilka obrazków:

Zrzutekranu2024-01-14172957.thumb.png.0075c3c5ae8e750ae6b83dc4e33948c7.png

Zrzutekranu2024-01-14173117.thumb.png.c60439aa62bdc7d520841586c7313fac.png

Zrzutekranu2024-01-14173142.png.ab8948e283c0366410ca491be4418302.png

Typy kolarzy wg Wahoo - ja jestem Rouleur 😎🤣

Edytowane przez spidelli
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2024 o 15:47, pecio napisał:

Rouvy po zakończeniu subskrypcji dodaje dodatkowe 72 godziny  gratis. Miły gest ale zastanawiający. Zwift co chwilę bombarduje kodami na darmowy miesiąc. Czyżby wojna o dusze katowane na piekielnych maszynkach ?

Wojna na całego. Też dostaję propozycje ze Zwifta, Bkoola, Fullgaza itp. No cóż, jest moda na  trenażery (ta wygoda treningu w domu)  i to widać , nawet na Rouvy. Na trasach na ktorych dawniej jezdzilo 3-5 osób teraz spotyka się nawet po 25-35. Jest o kogo walczyć 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak w kwestii jazd to Rouvy jest u mnie nr 1. Zwift kompletnie mi nie podszedł, rozważałem go pod plan treningowy, bo wygląda ciekawiej niż Systm X, w tym sensie że nie kłuje w oczy jazdą "na słupki" - ale czy tak jest faktycznie?

Niemiej, Systm ułożył mi plan bez Endurance 4 ;) Max to chyba 2,5 godziny ale puszczę coś w tle na YT albo zamienię trening na coś podobnego z filmem. Jest to też natywna aplikacja dla mojego trenażera, choć najmniej zbadana.  

Na ten moment mam subskrypcję Duo Rouvy, bo żona będzie jeździć, dla siebie odpalam jutro pierwszy z treningów na Systm X - jak podejdzie do wykupię subskrypcję; Zwift - nie zaglądam już nawet mimo darmowego triala. Zwift jest też najtrudniejszy dla mojego laptopa - zmusza go do odpalenia wentylatora.

Generalnie Zwift jak Strava - kompletnie nie rozumiem ich fenomenu ;) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, spidelli napisał:

Generalnie Zwift jak Strava - kompletnie nie rozumiem ich fenomenu ;) 

Jedni wola czarne auta inni biale a jeszcze innym to lata. Fenomen stravy a w szczegolnosci zwifta polega na spolecznosci. Jesli ktos jezdzi turystyczniem nie patrzy na progress i innych rowerzystow to dla niego ani strava ani zwift nie beda interesujace. Jesli jednak masz w sobie ziarenko wspolzawodnictwa to sytuacja wyglada inaczej. 

Ja uzytkuje zarowno strave jak i zwifta i daja mi duzo motywacji. Zwifta przez 8 miesiecy w roku od 4 lat i jakos mi sie nie znudzil a jezdze 5 razy w tygodniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenomen Zwifta........ na starcie od razu załapałem się na peleton TDP.

IMG_20240116_101915(1).jpg

Dziś coś kiepsko pokazywał dystans. Na starcie miałem połowe dystansu na belce  a kilometry w trakcie  jakość dziwnie mi dorzucał. Po 15  km Zwift się zwiesił. Ale takich peletonów w jedną i drugą stronę to było kilkanaście.

Edytowane przez pecio
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pecio napisał:

Fenomen Zwifta........ na starcie od razu załapałem się na peleton TDP.

...

Dziś coś kiepsko pokazywał dystans. Na starcie miałem połowe dystansu na belce  a kilometry w trakcie  jakość dziwnie mi dorzucał. Po 15  km Zwift się zwiesił. Ale takich peletonów w jedną i drugą stronę to było kilkanaście.

moze patrzales na ta belke co pokazuje progres do nastepnego levela?

Zwift czasami miewa problemy jak kazda aplkacja. Wczoraj tez przez pol godziny byl jakis blad. Niemniej ostatni raz zwift wyrzucil mnie moze ze 2 lata temu. Mailes pecha albo cos u ciebie nie zadzialalo.

 

Ps

Dot. ostrzezenia

nie mam polskich znakow na tym komputerze i nie moge dodac polskiego jezyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poleciał pierwszy trening:

Zrzutekranu2024-01-16205628.thumb.png.fca0c9ccf45832b4d48b4e31473aceca.png

Muszę w opcjach pogrzebać, bo jakoś dziwnie mi się w tej aplikacji "przedstawiają" urządzenia - domyślnie mi się "pomiar" kadencji podstawia z trenażera zamiast z czujnika i kilka innych, muszę to każdorazowo z palca korygować, trochę irytujące.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Kaloryfer napisał:

Zamiast oglądać widoki to trzeba skupić się aby docisnąć.

Zależy kto i co. Masz o tym wcześniej napisane; chyba generalnie nikt z nas nie chciałby 4 godziny endurance jechać z oczami w słupki. Co innego przy jakichś często zmieniających się interwałach, trwających do godziny. W Systm X jednostki są różne i to jest kilka stron temu na zrzucie - masz klasyczną jazdę a'la Rouvy, masz słupki albo motywację. Fajnie zrobiony był test, bo składał się z kilku części i filmy były dobrane do każdej, pomyśleli też o przerywnikach i żartach. Wczorajszy trening też był zróżnicowany a na schłodzenie zaserwowali mi filmik o dzieciach w Afryce, jak dzielnie chodzą do szkoły i jak dostały rowery :D 

Druga sprawa - dostępność planów treningowych. Pod kątem endurance Rouvy wypada chyba tak sobie - trening 4-tygodniowy; w Zwift są chyba 3 plany, najdłuższy 12 tygodni, w Systm X nie ma gotowców jako takich - trzeba sobie wyklikać określając preferencje, np. czy ma być to plan lekki, średni czy ciężki (może źle dobieram określenia ale chodzi o liczbę godzin w tygodniu), następnie czy ma to być 2:1 czy 3:1 biorąc tygodnie obciążenia do regeneracji, czy chcesz ćwiczenia na siłę, czy chcesz jogę i czy chcesz trening mentalny.

Korzystam z tej aplikacji tydzień, tyle zdążyłem zobaczyć, że zmienia się nieco proporcja i rodzaj treningów jeśli manipuluje się dwoma pierwszymi czynnikami, joga ani siła mnie nie interesują więc nie wiem ale pewnie są to dodatkowe wypełniacze, ja nie chciałem sobie przeładować tygodnia. Dalej, można manipulować datą startu, co przesuwa cały cykl w tygodniu, bo domyślnie na tydzień roboczy ustawione są krótkie ale bardziej intensywne jednostki, a endurance na weekendy (co mi odpowiada).

Wreszcie, można pojedyncze jednostki usuwać albo przesuwać w kalendarzu. Ale o tym już pisałem.

W Zwift oglądałem tylko plan Gran Fondo i wygląda na to, że tam też zaczyna się od testu a potem wykonuje jednostki ale nie są one przypisane do konkretnych dni, tylko trzeba je "wykonać do" - ale nie uruchamiałem tego planu więc to tylko domysł po obejrzeniu planu. 

W Systm X masz od razu cały plan w kalendarzu, co jest czytelne, możesz sobie też z góry określić czy masz jakieś kolizje z innym sprawami i ewentualnie przestawić treningi.

I wreszcie - kolejny raz się powtórzę - Systm X to natywna aplikacja dla mojego trenażera, więc to też ma znaczenie, chociaż jak na razie mam problem z ogarnięciem czujników, więc trudno mówić o jakimś bonusie z tego wynikającym.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kaloryfer napisał:

Przy treningu to chyba nie ma znaczenia czy Rouvy, Zwift czy co jeszcze innego. Zamiast oglądać widoki to trzeba skupić się aby docisnąć. Nawet nie zwracam uwagi kogo wyprzedzam ani kto jedzie obok.

Co innego przy wyścigu czy jedzie regeneracyjnej.

Bzdura 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaloryfer wrzuć na luz . Każdy może zabierać głos  tylko , że ten temat ma specyficzny klimat odpowiadający "powadze" naszego podejścia do zagadnień widokowo- treningowych. Cóż emeryci swoimi prawami się rządzą.😉😄kA jak do młotów i wierteł trzeba będzie dorzucić nocniki .....takie uroki. Lać też trzeba.😁

 

Edytowane przez pecio
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mój Elite Suito po 2 treningach wylądował na reklamację i dostałem zwrot środków ,znowu stanąłem przed dylematem wyboru .Zastanawiam się nad Elite Direto  xr-t ewentualnie  dołożyć parę pln i wybrać Tacxa Flux 2s .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...