Skocz do zawartości

[łączniki hydrauliczne] do przewodó hamulcowych Shimano


Mentos

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś czy ktoś z Was kojarzy i ma doświadczenia z łącznikami hydraulicznych przewodów do oleju mineralnego jak poniżej? Chodzi mi o to by w sytuacji tych poronionych patentów chowania przewodów w ramie czy widelcu gdy się chce do celów serwisowych widelec bądź kokpit barankowy zdjąć, nie trzeba było sciągać owijki/rozszczelniać przewodów hamulcowych. Ten patent poniżej rozszczlnić wprawdzie trzeba, ale chociaż owijki nie trzeba ruszać. Kiedyś pamiętam Formula robiła taką szybkozłączkę która była wielokrotnego użytku i co ważne po rozłączeniu nic się nawet nie zapowietrzało. 

 

image.png.cd726427c7ed46bd0cd7810843d20fe8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak o to chodziło, wciąż widzę patent dostępny choć na ich stronie nie ma to zakładam na mineralny olej tak jak ich hample. Ten gość z filmu to już w ogóle się namęczył, na szczęście u mnie przewody będą za główką wchodzić choć martwi mnie, że on ma Srama, chyba że ten system jest i pod mineralny i pod DOT jednocześnie albo do wyboru? Są oferty wskazujące na to że trzeba wybrać hmm... 

 

 

Formula Italy SpeedLock Hose for Mineral Oil Models 200cm Gloss Bl - Modern Bike

 

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten patent jest porażkowy, powstal zanim shimano opracowalo metode zaklejania pinu ;-)) na koncu zalanego przewodu w   manetkach/ zaciskach  gotowych do szybkiej instalacji w fabryce/serwise.Bylo przy tym wiecej roboty...z jednej strony ten dzyndzel jest zacisniety fabrycznie niczym przewod banjo i jest nierozbieralny.

Generalnie jak masz full inegracje i schowane przewody w 100% to i tak jestes w dooopsku i trzeba rozpinac grzebiac np przy sterach dolnych.

A jesli nie masz pelnej integracji, to trzeba zostawic tyle przewodu, by dalo sie wyjac widelec z ramy bez rozpinania.

A ten łacznik, to i ważył, i wygladał zle i rozpinanie moglo ulać olej...badziew 100%

Najlepsze co z nim można zrobic, to usunać....a i kupić sie go chyba nie da...na szczeście 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^^ co znaczy że są tylko pod olej ? Codzi o to że pod minerlany? I co to ten "Curek" ?

 

13 godzin temu, kipcior napisał:

Mam fabrycznie w Silexie tą shimanową złączkę. Raz to musiałem rozpinać i nie ma z tym problemu, bardzo fajny patent. 

Ale przy rozpięciu wyciek jest i trzeba coś na nowo zakuwać, nowe oliwki , jak to działa? No i czy ktoś wie jaki to ma symbol u Shimano i czy można gdzieś kupić?

 

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przece wiem 😉 . Ale gość z filmu używał tego patentu Formuli jak widać z klamkomanetkami SRAM. Stąd zaniewiedziałem i pomyślałem, żę robią pod dwa typy oleju. Chyba że szosa SRAM jest na mineralu? W każdym razie to dobrze, że ta Formula jest na mineralny, DOT to "zuo wcielone" :D

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mentos  Formula CURA to te "Curki"😁 i one są tylko pod olej mineralny (oryginalny Formuli to najlepszy olej jakimi zalewane są heble). Poprzednie modele Formul były tylko na dot-a ale już odeszli od stosowania tego "specyfiku" . Nie można mieszać  komponentów z pod DOT-a z tymi na olej mineralny  bo lecą uszczelki.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powtórze - to przece wiem, że nie można minerału z DOTem mieszać 😉 

I dzięki za wyjaśnienie z "kurkami", już myślałem że jakieś grzyby  😉 

A ten patent Formuli to miałem i pamiętałem gdzieś z zeszłego wieku, chyba jakoś 1998, i wóczas to chyba był na DOTa, ale skoro teraz na mineralny to very good lood 😉 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mentos napisał:

Ale przy rozpięciu wyciek jest i trzeba coś na nowo zakuwać, nowe oliwki , jak to działa?

Na to Ci nie odpowiem. Ja akurat musiałem nowy przewód założyć więc i tak trzeba go było zakuć, a zanim to rozpiąłem spuściłem cały olej. No ale dzięki temu nie trzeba się było babrać z owijką, wtedy jeszcze czystą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mentos napisał:

Ale przy rozpięciu wyciek jest i trzeba coś na nowo zakuwać, nowe oliwki , jak to działa? No i czy ktoś wie jaki to ma symbol u Shimano i czy można gdzieś kupić?

JAk pisałem, nie można raczej tego kupić, myśle żę to moze juz być wycofane nawet, bo to nie wnosiło nic do ułatwienia procesu instalacji, a teraz przy potrzebie przewlekania przez dziurki w ramach i kierownicy to utrudnia ... bo jeden koniec masz zarobiony wielkim aluminowym dzyndzlem którego nie zdejmiesz.  

I jest to ZACISNIĘTE na jednym z końców i jest nierozbieralne z tej jednej strony, z drugiej strony jest standarowa Oliwka/Pin + sruba ktora wkreca to do tj drugiej nierozbieralnej czesci - czyli tak smao jak się instaluje przewód w zacisku..... Nawet jakbys to dostał, to bys musiał do tego kupić zaciskarke... 

Lub kupic przewód z jedym końcem już zarobionym. 

MAm tego dzyndzla uciętego z przewodu, jeśli go nei wyrzuciłem - miałem sobie go nawet rozciąć żeby zajrzeć jak to jest zaciśnięte i co tam siedzi w srodku :P

Działa to identycznie jak wyjmowanie zarobionego przewodu z zacisku czy z klamki.

Miało to może jakis sens przy rowerach ktore mialy zewnętrznei prowadzone kable... ale jakos sobie tego i tak nie wobrazam w czym to miało pomagac... skoro  jednej strony nie dało sie skrócić.

Edytowane przez player123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie bez sensu i  mam już jasność, Shiiitmano odpada. Zostaje patent Formuli, tam zarobiona końcówka jest minimalnie większej średnicy niż sam przewód, więc z przeplataniem problemu być nie powinno no i bez ulewania, zakuwania, zalewania, odpowietrzania itp, więc super rozwiązanie. Fajnie też, że jak widzę są opcje bezp. przy zacisku, bezp. przy klamce, ale co ważne, przy niecałkowitym wewnętrznym prowadzeniu jest to najwygodniejsze rozwiązanie "nakablowe". Choć tanio nie będzie.  

Formula SpeedLock - Slowtwitch.com

 

image.png.842693967295b27f9e59d28fe0562313.png

 

 

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...