Skocz do zawartości

[gravel] Pozycja


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

 

Kupiłem pierwszego gravela. Esker 5 w rozmiarze M, mieszczę się w górnej granicy. Czuję się na nim dziwnie. Nic nie boli, fajnie się jeździć. Siodelko maksymalnie cofnięte do tylu. Jedyne co mnie martwi, to ból kolan wieczorem. Mogę prosić o jakąś opinię. 

20231102_193553.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może siodełko za bardzo cofnięte do tyłu. Tak trzeba ustawić siodełko tył-przód:

image.png.bd478f83ad850d4aaa600249476287d3.png

Chociaż oczywiście wszystko się zmienia i teraz spece twierdzą, że to stara szkoła.

Może też w poprzednim rowerze miałeś krótsze korby - jeśli w tym masz 175 mm to też może powodować ból kolan bo moment siły dość duży. Ja mimo 183 cm wzrostu wymieniam korby na 170 mm żeby mie obciążać kolan bo miałem kontuzję i operację kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ustawiasz pozycję w klapkach, normalnie też tak jeździsz? Jak bolą cię kolana, to może to wynikać z relacji pedały-siodełko względem siebie, więc warto się przyłożyć i zmierzyć to porządnie, w normalnych butach, i ustawiając stopy i tyłek tak jak faktycznie jeździsz.

Jeżeli bolą cię kolana z tyłu, jakby "od ściegien", to problemem faktycznie może być siodełko przesunięte za bardzo do tyłu. Tak było w moim przypadku, eksperymentowałem z pozycją, dałem siodełko na maksa do tyłu i zaczęło boleć właśnie w ten sposób, wróciłem na środek i od razu przestało.

Jeżeli czujesz, że jesteś na limicie i rower wydaje się przymały na długość, ale bolą cię kolana, to być może rozwiązaniem będzie pozostawienie siodełka na środku i wymiana mostka na dłuższy.

Edytowane przez zlatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolana mnie bolą z przodu. Jak ustawie wygodna wysokość siodelka w butach to bardzo ześlizguje się z siodelka. Jak obniżę, to siedzi się wygodnie,  ale noga słabo pracuje. W żadnej pozycji nie pokrywa się kierownica z osoa koła przedniego. Martwi mnie garbienie się. Klapki,  tak na szybko założone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba sposoby nie pasowały mi. Jak ustawilem na tzw do pięty w butach to pozycja byla wygodna, ale noga dziwnie pracowała. Jak podniosłem nieco wyżej, noga pracuje bardzo dobrze,  ale jak puszczę kierownicę to tyle opada z siodelka w kierunku kierownicy. Ładnie to opisuje człowiek na filmie. Caly czas mam że sobą imbusa i się bawię w ustawienia. Niestety nie mam nikogo że sobą, co mógłby ocenić pozycję z boku czy tylut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...