Skocz do zawartości

[Plan treningowy garmin] Czy to ma sens ?


seba8121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szykuje się do wejścia na trenażer u myślę nad jakimś planem treningowym. Garmin sam przygotowywuje plan, który miałbym realizować, aż do kwietnia. Czy ktoś korzystał z gotowych planów od garmina ? Mają one sens ? Wrzucam kilka screenów jak on to widzi. Wydaje mi się, że trochę mocne treningi jak na początek okresu przygotowania ? 

Screenshot_20231031_191554_Connect.jpg

Screenshot_20231031_191529_Connect.jpg

Screenshot_20231031_191500_Connect.jpg

Screenshot_20231031_191446_Connect.jpg

Screenshot_20231031_191441_Connect.jpg

Screenshot_20231031_191424_Connect.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają sens. Korzystałem chyba trzykrotnie i efekt zawsze był lepszy, niż jazda "na pałę". Ja pomijałem zawsze fazę budowania bazy i zostawiałem sobie tylko część zasadniczą planu, bo żeby zrobić całość to trzeba chyba z pół roku, a ja już od połowy marca muszę być "w gazie". :) No i ja miałem ustawione chyba 5-6 treningów na tydzień, to chyba też ma wpływ na długość planu.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten okres przygotowania to robisz po jakimś okresie roztrenowania, że musisz się do cięższych treningów z powrotem przygotować? Z trenażerem jest ten kłopot, że bez żelaznej psychiki, ciężko ma nim zrobić klasyczną bazę. Przy mocno ograniczonym czasie, lepiej robić konkretniejsze treningi, żeby wywołać jakikolwiek bodziec treningowy, a budowanie zasadniczej bazy tlenowej odłożyć do wiosny jak się pogoda poprawi.

Plan wygląda rozsądnie. 3x5 min na progu trudno nawet nazwać ciężkim treningiem, ale może to dobre właśnie na początek zimy, żeby wejść w nowy rytm treningowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem już po miesięcznym roztrenowaniu, zacząłem przygotowanie z garminem, do tego bieganie w tlenie i ćwiczenia ogólnorozwojowe, chciałbym też wrzucić coś typowo siłowego pod rower. Co polecacie ? Siłownia czy może zakupić jakiś sprzęt i w domu robić ? Czy tylko z wykorzystaniem własnego ciężaru ciała ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...