Skocz do zawartości

[siodełko] Specialized Power Arc Expert vs WTB Volt PRO


kregiel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy ktoś z was korzysta może z siodełka Specialized Power Arc Expert? Ostatnio je nabyłem za rekomendacją bike fittera. Niestety w porównaniu do mojego obecnego siodełka WTB VOLT PRO nie odczuwam specjalnej różnicy. Dyskomfort spowodowany uciskiem na strefy intymne jest bardzo porównywalny po +/- 40 minutach jazdy. Myślicie, że zmiana offsetu, czy kątu nachylenia może pomóc? Ustawiłem Speca dokładnie tak samo jak miałem ustawione WTB. Dodam, że jeszcze na rowerze MTB.

Z góry dzięki za pomoc!

396509725_3554074918163515_1240308688931185697_n.jpg

396725157_3554074608163546_4727206793779095002_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoją dvpę, musisz testować siodełka i ustawienia, bez tego nie znajdziesz złotego graala

Cytat

Dyskomfort spowodowany uciskiem na strefy intymne jest bardzo porównywalny po +/- 40 minutach jazdy.

Takie rzeczy trzeba bardziej precyzować i w kolejnych zakupach unikać cech jakie je powodują

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMC Sport Gel  . I gdybym nie przedobrzył z szerokością było by to idealne siedzenie. Teraz upalam na Sqlabie bodajże 712 Carbon. Na początku jazdy  "głupie" wrażenie ale czym więcej kilosów tym lepiej. Po stówce zapominam o siedzeniu. Ale każde siedzenie "lubi" odpowiednie gacie a raczej pampersa.  I ta 712 idealnie komponuje się z wkładką Progetto X2 , która nie lubi miękkich siedzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ciekawi mnie ten rekomendowany rozstaw kości kulszowych u producenta WTB w przypadku modelu Volt. Jeśli dobrze widzę, to dla osoby, która ma rozstaw nawet 155 mm jest rekomendowane siodło 150 mm. Z tego co czytałem na różnych stronach, to w zależności od pozycji zaleca się dodanie paru centymetrów.

obraz.png.0a60b60fb046566d78f4c96867c679a2.png

Tutaj przykład:
 

unnamed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam większość producentów  robi siedzenia do 155 . Owszem są wyjątki . Więc co będzie rekomendował WTB jak masz górny wymiar. Masz 155 to bierzesz maxa czyli 155 . Z tym dodawaniem w zależności od pozycji pełna zgoda. Ale najlepiej to wszystko przetestować   bo raz ,że wymiarówka może nie leżeć , dwa konstrukcja/ profilowanie  może być niewypałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z siodłami jest tak, że tabelki można sobie wsadzić. Mądrości ludowe też można sobie wsadzić. Opinię większości fiterów też można sobie wsadzić (pomijając, że będą chcieli sprzedać to co mają na sklepie). Najbardziej można sobie wsadzić opinie innych użytkowników. jedyne co może w miarę się sprawdzić to, że mając wąską dupkę nie kupuje się kanapy ale odwrotnie (co widać na załączonym, moim obrazku już może działać). 

Mi też polecali fiterzy spec power siodełko ale na szczęście było za szerokie bo bym pewnie kupił wiedząc nic na początku swojej drogi. Co nie zmienia, że dałem sobie wcisnąć PRO Stealth. Przetestowałem kilkanaście modeli różnych producentów a znalazłem swoje przypadkiem jak chciałem się przejechać nowym rowerem znajomego. To było jak objawienie, siadłem i wiedziałem, że to moje siodełko tylko przy nie tym rowerze, San Marco shortfit open dynamic 144mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...