Skocz do zawartości

[Śnieżka] na rowerze


Pudliszki93

Rekomendowane odpowiedzi

Na Śnieżkę można wjechać rowerem dwa razy w roku - podczas wyścigów "Rowerem na Śnieżkę" i "Uphill Race Śnieżka". Być może są organizowane jakieś lokalne imprezy lub "okienka" dla rowerów, ale mam za daleko, by się tym interesować. ;)

Nie bądź TYM PEDALARZEM i nie pchaj się tam, gdzie jest zakaz. Potem zdziwienie, że wszędzie krzywo na nas patrzą...

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku byłem na Śnieżce (piechotą) i rozmawiałem z ludźmi z bramek w Parku Narodowym, jest całkowity zakaz wjeżdżania na jego teren na rowerze. Jak kolega wyżej wspomniał są oficjalne wyjątki od tej reguły i trzeba sobie poszukać terminów. Co do samej trasy na Śnieżkę, to jak na nią wszedłem przez szlak czerwony i zszedłem czarnym to zdałem sobie sprawę jakim hardcorem byłby podjazd, a i zjazd byłby "ciekawy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30s na stronie Karkonoskiego Parku Narodowego

"Rowerem na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego można poruszać się wyłącznie po wyznaczonych szlakach i drogach wewnętrznych. Są to następujące lokalizacje: I Droga Sudecka, górna i dolna droga wewnętrzna w rejonie Góry Szerzawy i Kopistej, szlak niebieski od Przesieki i Borowic do Przełęczy Karkonoskiej, Droga Urszuli, szlak czerwony do Schroniska PTTK Nad Łomniczką oraz droga wewnątrzna pod Chojnikiem (przy miejskim centrum aktywności w Sobieszowie). Rowerem na Śnieżkę lub Szrenicę można pojechać wyłącznie w ramach zorganizowanej imprezy rekreacyjno-sportowej." 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post na forum i ryp od razu wypad na nielagal do PN. Prowokacja jakaś czy jak? Jak chcesz jechać i to jest twoje marzenie to się nie pytasz tylko to robisz. Ja się nikogo nie pytam tylko jadę. Z tą różnicą, że w określonym czasie, czasem porze roku i tak dalej. Nawet w tak zaborczym parku jak TPN ludki w budkach nie są 24/h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się pomęczyć to jedź sobie na Okraj, następnie do Pecu, a z Pecu pod Lucni Bouda. Tam możesz jeszcze dojechać sobie na Krakonosa ( to w lewo ), albo w prawo w stronę np.: Domu Śląskiego. Wyjdzie ponad 100km, nogi zapłoną, a będzie legalnie. Na legalu na Śnieżkę tylko dwa razy w roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...