Skocz do zawartości

[mtb dla nastolatka] Jaka używka?


Rekomendowane odpowiedzi

Wnuk zbiera kasę na rower mtb. Ma 12 lat, ma ok 165 cm. Ostatnio sporo jeździ, w tym do jakiegoś parku rowerowego na warszawskich Kabatach. Ma obecnie stalowy Mongoose z 2003 roku (mój były). Rama 17", 26" koła. Widelec przedni jakiś prymitywny, hardtail, hamulce V-brake. Wnuk chcę jeździć wyczynowo. Czy konieczny jest full? Jeśli tak, to czego szukać? Jaka marka, typ? I w jakich widełkach cenowych taki rower może się zmieścić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

zapewne chodzi o single, hopki, dropy. Full konieczny nie jest, taki hardtail też spokojnie da radę:

https://www.ambike.pl/rower-dartmoor-hornet-27-5-2022-ebon200zl.html

ale full jednak lepszy i warto dołożyć. np do takiego:

https://www.rowertour.com/p/273283/rower-mtb-dartmoor-bluebird-evo-27.5-grafitowy-2023#rozmiar-s

Rozmiar oczywiście "s" ka

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, DiMoonn napisał:

Wnuk zbiera kasę na rower mtb. Ma 12 lat, ma ok 165 cm. Ostatnio sporo jeździ, w tym do jakiegoś parku rowerowego na warszawskich Kabatach. Ma obecnie stalowy Mongoose z 2003 roku (mój były). Rama 17", 26" koła. Widelec przedni jakiś prymitywny, hardtail, hamulce V-brake. Wnuk chcę jeździć wyczynowo. Czy konieczny jest full? Jeśli tak, to czego szukać? Jaka marka, typ? I w jakich widełkach cenowych taki rower może się zmieścić?

Bardzo dobrze @sznib Krzysio :thumbsup: doradza, swoje nie znacie, lepiej kupić zagraniczne, jednak ... jest coś, co warto dopisać do listy ... Commencal Meta HT ( 2022 ) ... dodałbym jako alternatywa, bardzo fajna rama ( cały rower ) troszku mniej agresywna, jednak klimat rowerów grawitacyjnych zachowany, oczywiście dotyczy to rozmiaru ( S ) 

Jednak ... Jeżeli chłopak chce iść jeszcze wyżej, chce więcej zabawy, wspaniałej geometrii, stabilności, jeszcze lepszego klimatu na rowerze, wtedy ... Dartmoor Hornet Pro 

https://www.vitalmtb.com/community/banan/dartmoor-hornet-pro   B)  :thumbsup:

        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój siostrzeniec w podobnym wieku też jeździ do tego "parku rowerowego" na Kabatach i robiłem rozeznanie w związku z rozwaleniem kellys'a whip.

Wybór jest jeden: canyon neuron young hero. Nówka niewiele droższa od 90% sensownych używek.

Edytowane przez KSikorski
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale ów "park" na kabatach to Kazurka. Jjest kilka tras gdzie sprawdzi się freeride/dirt (aczkolwiek nic specjalnego) i pumptrack położony u podnóża na którym lepiej też lepiej od udawanej endurówki sprawdzą się wspomniane rowery.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka też jeździ do tego "parku" a i ja tam bywam. Jak nie ma się kopalni złota, to jest to miejsce na dirtówkę - mają w wypożyczalni Dartmoor  - proponuję pójść z chłopakiem i niech popróbuje. Full to duży koszt skupu, utrzymania i uszkodzeń. Na neurona bym tam nie stawiał. Dirtówki Dartmoor albo NS (może być Rose, Canyon) - tak dobre na jakie  stać z jednym zastrzeżeniem - jak chłopak ma z kim jeździć w góry to wtedy można myśleć o rowerze enduro bo dirtówka to na takie hopy ale nie na góry i bikeparki.  A!! I musi starczyć na dobry kask (a nie zaszkodzi buzer).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KSikorski napisał:

... ale wiecie że nastolatek to raczej jednego dnia na kazurkę, innego dnia do szkoły, a w weekend to może i z rodzicami do Kampinosu? Dirtówka nadaje się w zasadzie tylko na kazurkę i pumptrack.

Niemniej zapewne woli razem z kolegami latać niż wlec się z rodzicami ;) No i tu pojawiają się kwestie możliwości i bezpieczeństwa.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...