Skocz do zawartości

[rama] Rozmiarówka Superior waszym zdaniem szosa/gravel


Ireneuszz

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Ireneuszz napisał:

W barkach jestem szeroki (cwicze od wielu lat systematyczniej na silownii) 

 

Od siłowni ci się łopatki i obojczyki nie wydłużyły, oś obrotu barku masz cały czas w tym miejscu gdzie ci genetyka określiła. Jedyną kwestią, która mogłaby ewentualnie przemawiać za szerszą kierownicą to utrudnione oddychanie przy węższej jeśli rzeczywiście tego mięśnia masz dużo. 

 

BTW mam 185 wzrostu, 87 przekroku, kierownicę 420 (wymieniałem z 440) i korbę 175 i uważam, że jest dla mnie za długa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ireneuszz napisał:

Kurde to teraz już zgłupiałem co robić z rozmiarem😅 

Za dużo analizujesz. Jesteś na granicy dwóch rozmiarów, wybierasz ten który bardziej Tobie pasuje.  Spróbuj  jazdy w dolnym chwycie, czy możesz swobodnie zakręcić pedałami w takiej pozycji, czy swobodnie sięgniesz do klamek. Zwróć uwagę czy masz pole do wykonania poprawek w ustawieniach, czy mostek ma podkładki pod spodem, czy można wymienić na krótszy mostek. Wybierasz ten na którym czujesz się lepiej. 

Kierownica, korba to szczegóły. kierownice można wymienić. Stawiam cała swoją wypłatę że nie odróżnisz korby 172,5 od 175mm.

Wąska kierownica sprawdza się na szosie, aerodynamika itp, w terenie  nawet na 440 będziesz czuł każdą koleinę, powieszona torba  będzie majtać kierownicą zapomnij o stabilności jaką masz w MTB. 

Jak napisałeś że nie potrafisz powiedzieć co ci przeszkadza przy L, zakładam że to ten rozmiar będzie właściwy dla Ciebie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ireneuszz napisał:

Kurde to teraz już zgłupiałem co robić z rozmiarem😅 

Chyba szukać innego roweru gdzie nie będzie takiego dylematu z rozmiarem.  Przynakmniej ja, mając 182 cm wzrostu,  z miejsca odrzuciłbym tego Superiora ze względu na geometrię.

W rowerze szutrowym mam kierownicę 440 i jest idealnie, w szosie 420 i jest idealnie. W obu rowerach korba 172,5 mm,  W gravelach stosuje się korby tej samej długości co w szosówkach.

Edytowane przez Chociemir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...