Skocz do zawartości

[3500] rower przełaj cx


Rekomendowane odpowiedzi

Budżet mały bo w sumie nie wiem czy przełaje mi się spodobają a szkoda żeby 4 rower stał. Niestety szosy aktualnej nie ogarnę bo opony pewnie w szczęki 30 max zmieszczę.

Rozmyślałam nad

Eskerem 1.0

Esker 2.0 na tym Chińskim osprzecie

Romet Boreas i Aspre 

I fondirest 1.0 na końcu wraz z ukraińskim Leon GR-90

 

Chyba esker wychodzi najlepiej, widelec carbon, sztywne osie a osprzęt z Chin podobno lepiej się spisuje niż Claris i sora

Oczywiście używki wchodzą w grę tylko totalnie nie wiem za czym się rozglądać 

Edytowane przez mattpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe gravele mają zupełnie inną geometrię, często mocniejszy slopping przez co nieco trudniej np.: wrzucić je na ramię podczas przeskakiwania przez przeszkody. Mają nieco dłuższą bazę więc są nieco spokojniejsze w obyciu, mniej nerwowe, wygodniejsze, ale też mniej skrętne. Da się oczywiście na nich pobawić. Wgiancie contendzie ar z oponą 35c zabawy przełajowe wychodzą całkiem spoko, jedynie faktycznie zarzucanie na ramię nie jest idealne jak w rowerze do cx. Jeśli chodzi o pokonywanie bardzo krętych silngli z korzeniami, między drzewami to nie narzekam. Niestety coraz trudniej o typowe tanie cx na alu. Z tego co wrzuciłeś to romety mają bardziej sportową geo niż np.: krossy. Ten fondriest to chyba dość ciężki na alu widelcu. Więc albo szukasz używanego typowego przełaja, albo idziesz na kompromisy i kupujesz gravela w stylu rometa, albo szosa road+ gdzie wejdą 33/35c z krótszą bazą kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np Kellys Soot 50? Byłem w sklepie i sprzedawca mówił że się nada l, według mnie to raczej typowy gravel z napędu a zwłaszcza z ramy, do cx wydaje mi się że powinna być bardziej prosta/sportowa? Ewentualnie coś nowego co warto do 5500?

I finalnie pod cx obowiązkowe tarcze hamulcowe?

Edytowane przez mattpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kellys Soot 50 to typowy grawel. Cube Cross Race chodzą na olx po około 3 tys. zł ale one niestety mają hamulce mechaniczne., przykładowo:

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-cube-cross-race-hpa-gravel-przelaj-CID767-IDVi4p6.html

A tu masz link do przykładowego Cube Cross Race Pro z hamulcami hydraulicznymi:

https://www.olx.pl/d/oferta/gravel-cube-cross-race-pro-2022-l-ultegra-carbon-hydraulika-cx-newmen-CID767-IDTJYRw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nadal szukam i w sumie wybór padł na 3 modele taka by ewentualnie później jeszcze moc w komforcie jeździć na gonkach gravelowych, więc typowy cx chyba odpada

Z tych 3:

-romet Boreas 2

-kellys Soot 50

-kross esker 5.0

I jeszcze szosa z oponami do38 Giant contend ar tylko mechaniczne tarcze trochę mnie martwią 

Edytowane przez mattpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ponad budżet przez wysyłkę z opłatami (końcowo ok 3700-3800zł.) ale może cię zainteresuje taki Ridley (Apex 1x11, sztywne osie)

https://www.chainreactioncycles.com/eu/p/ridley-kanzo-a-apex1-disc-gravel-bike-2022?color=greyblack&sizeStandard=L

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...