Skocz do zawartości

[e-bike do 5500] Kross Evado Hybrid vs Riverside 500e


Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam wszystkich forumowiczów. Mam do Was pytanie dotyczące mojego pierwszego e-bika. 
Z uwagi na charakter wypoczynku - jazda po mieście, czasami poza miastem drogami asfaltowymi, sporadycznie drogami polnymi (nigdy po lesie czy górach), chciałbym sobie zakupić jakiś niedrogi elektryczny rower. Myslę o rowerze crossowym ze wskazanych powyżej względów, choć wiem, ze te klasyfikacje są dość elastyczne.

Mój budżet do 5500 zł.

Rozważałem Riverside 500 E w decatlonie, gdyż pomimo, ze jest to sieciówka, to w internecie ma całkiem niezłe opinie.
https://www.decathlon.pl/p/mp/romet/2nd-life-rower-elektryczny-romet-wagant-rm-1-rozmiar-l/_/R-p-41a926ed-b9c7-41b7-9a27-7855181242a2?mc=41a926ed-b9c7-41b7-9a27-7855181242a2_c3&cd=20395368365&gclid=CjwKCAjwo9unBhBTEiwAipC118Vh0kGIbdR2NZyxWDpRFFQwLGG3Wr0x77NvUGQcQhjJqEx0IfVE5BoC50oQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
Na forach już niestety nie były one takie korzystne, dlatego zacząłem mieć wątpliwości. Zarzucano ciężar, słabą jakoś elementów ....
Z drugiej strony mój budżet nie jest oszałamiajacy, wiec trudno spodziewać się cudów.

Drugim faworytem był kross  - https://kross.eu/pl/rowery/ebike/ebike-cross/evado-hybrid-1-0-522-wh-czarny-szary-matowy (mam opcję po nieco niższej cenie).
Tam jednak zgłaszano problemy z elektryką i ogolnie głównie spotykałem sie z negatywnymi ocenami.

Proponowano mi tez jakiś eleglide - choć ten jest górski, ale za to w świetnej cenie - https://www.geekbuying.pl/pl/rowery-elektryczne/1489-eleglide-m1-plus-electric-bike-36v-125ah-250w-mtb-moped-bike-6884702726253.html

 

Szczerze mówiąc najbliżej mi teraz do Krossa ale chciałbym spytać co sądzicie

Zalezy mi na silniku w piaście (tylnej lub przedniej).

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze jednego z nich lub propozycję innego roweru w tej cenie. Jestem w temacie zielony, więc być może moje typy nie są trafione.

Zależy mi na tym, żeby w miarę możliwości serwis był łatwy i części wymienne, poniewaz nie jestem typem majsterkowicza i raczej przy usterkach będę oddawał go komuś do naprawy.

Pragnę też zaznaczyć, że nie wymagam cudów, gdyż posiadany przeze mnie budżet nie jest zbyt wielki. Chodzi mi jedynie o to, jaki rower w tej cenie kupiliby bardziej doświadczeni ode mnie eksperci w tym temacie :)

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich :)

 

PS. nie zauważyłem, że jest osobne miejsce na posty poświęcone zakupom. Nie chciałbym śmiecić tutaj na forum, dlatego proszę moderatora o przesunięcie wątku w odpowiednie miejsce i przepraszam za nieuwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem wczoraj Riverside 500E po własnie w/w dyskusji z forum, także dam znać jak przyjedzie i pojeżdżę jak się sprawuje :)

Dodatkowo jest 6 miesięcy na darmowy dodatkowy przegląd + bon do wydania w decathlon na łączną wartość summa summarum 150zł za zdobyte punkty - Niby niedużo, ale można na zabezpieczenie czy oświetlenie już sobie odłożyć. 

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździłem dokładnie tym, ale próbowałem kilku innych z napędem tylnym i czułem się jakby ktoś mnie popychał z tyłu. Wrażenia jak z normalnej jazdy ma się z roweru z napędem centralnym ale twój budyna to nie starczy. Idź do sklepu na jazdę próbną i zobacz czy będziesz mógł tak jeździć - w końcu wielu ludzi jeździ z napędem tylnym i są zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pagitago napisał:

tym rowerem jedzie sie dość "sztucznie" w stosunku do normalnego:-)?

Specyfika jazdy jest zupełnie inna, choć najbardziej odczuwalne jest to przy ruszaniu, pierwsze ruchy pedałami powodują, że rower "wyrywa" do przodu, potrzeba chwili żeby się przyzwyczaić, np włączać wspomagani gdy ujedzie się kilka metrów. Nie jest to coś co dyskwalifikuje taki rower, taki jest urok tych prostszych rozwiązań z silnikiem w tylnym kole.

Sam Riverside jako rower za te pieniądze jest naprawdę ok i w razie problemów masz święty spokój bo to decathlon (może nie naprawią od razu i trzeba będzie się nachodzić ;), ale nie zostaniesz z ręką w nocniku). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pożyczyłem dwa proste Ecobike dla żony i córki, które nie miały żadnego doświadczenia z elektrykami, poradziły sobie bez problemu, po chwili oswajania miały tylko uśmiech na twarzy. 
Jedynie na początku trzeba startować z najniższym wspomaganiem aby tower nie uciekł z pod tyłka albo nie wjechać w coś albo kogoś.

Edytowane przez Kettler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widać ją pomimo 6 lat prób nadal nie umiem wykorzystać e-bika - z sześciu stopni wspomagania używam głównie dwóch - Eco i Off, sporadycznie Eco+. Zarówno Normal jak Sport czy Sport+ nadal wyrywają mi rower spod tyłka.

Ale muszę zaznaczyć że w okolicach gdzie jeżdżę nie ma podjazdów powyżej 15%, pewnie na większych bym używał trybu Normal, ale nie umiem wyobrazić sobie podjazdu wymagającego Sport+ ( czyli wkład jadącego+ dodatkowe 300%)

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2023 o 20:38, PiotrWie napisał:

No to widać ją pomimo 6 lat prób nadal nie umiem wykorzystać e-bika - z sześciu stopni wspomagania używam głównie dwóch - Eco i Off, sporadycznie Eco+. Zarówno Normal jak Sport czy Sport+ nadal wyrywają mi rower spod tyłka.

Ale muszę zaznaczyć że w okolicach gdzie jeżdżę nie ma podjazdów powyżej 15%, pewnie na większych bym używał trybu Normal, ale nie umiem wyobrazić sobie podjazdu wymagającego Sport+ ( czyli wkład jadącego+ dodatkowe 300%)

A jaki rower masz? Mozna np w apce zmniejszyc moc silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis przetestowałem eliglide m1 na trasie i w sklepie riverside 500e.

To co mi się spodobało w eliglide to brdzo delikatne przyspieszenie. Natmiast w Riverside juz na trybie Eko bardzo pcha do przodu... Zastanawiam sie zczego to wynika. W instrukcji riverside czytam ze wspomaganie jest do 25 km/2 natomiast w eliglide widzę, iż jest az 5 trybów i każdy ma jakby inną moc... Wklejam poniżej informacje z eliglide...

poziom 1 - 12 kmh, poziom 2 16 km/h, poziom 3 20 km/h, poziom 4 23km/h, poziom 5 25 km/h.......szczerze mowiac ten rower jest jakis taki tandetny ale w porównaniu z riverside urzekła mnie ta mozliwośc dobierania mocy... dzieki temu mogę bardzo subtelnie dobierac ładowanie

   
Edytowane przez Pagitago
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pagitago napisał:

A jaki rower masz? Mozna np w apce zmniejszyc moc silnika?

W 2018 nie było jeszcze konieczności posiadania smartfona by jeździć rowerem elektrycznym 😀. Mam silnik centralny Yamahy, jestem z niego bardzo zadowolony - po prostu do moich zastosowań wystarczą niskie tryby wspomagania, mAM nadzieję że pojeździ jeszcze tyle że rowery z napędem lekkim ( typu Yamaha Air czy Bosch SX ) przestaną być rzadką nowinką, bo to jak dla mnie zupełnie wystarczy - a taki napęd ( 50Nm i 400 Wh ) waży 4 kg, gotowe rowery 16 - 19 kg.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w zasadzie wiem czego szukam po przejechaniu się eleglide...

Chcę rower który ma wspomaganie do 12, 16, 20 itd. km/h a nie od razu 25 jak przy riverside....

Dzieki temu wspomaganie jest subtelniejsze... kupilbym eleglide gdzie wlasnie tak jest, ale wole jakis rower crossowy i może nieco ciut lepszy...

Moze jakieś propozycje :)

Chcę jednak by silnik był w tylnej piascie :)

 

Edytowane przez Pagitago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz silnik w tylnej piaście z powodów ekonomicznych to rozumiem, ale jeśli się naczytałeś głupot o zrywaniu łańcuchów czy zużywaniu łańcuchów i kaset w oczach to nie wierz w to. Tylko napęd centralny daje uczucie jakbyś jechał na normalnym rowerze tylko miał odpowiednio więcej siły. Wszystkie inne to niestety "produkty e- bike podobne" Zrób sobie jazdę próbną a zobaczysz.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-elektryczny-dema-terram-5-2021-pd26071/ 

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-elektryczny-crussis-e-atland-5-8-pd33224/ 

Ten drugi można doposażyć do potrzeb bo oprócz nazwy "górski" raczej w góry nie nadaje się tak jak typowy mtb. 

Oczywiście nie są to najlepsze rowery ale priorytet to polski sklep i cena najbliższa cenie tematu. 

 

Edytowane przez XC100S
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2023 o 08:54, XC100S napisał:

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-elektryczny-dema-terram-5-2021-pd26071/ 

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-elektryczny-crussis-e-atland-5-8-pd33224/ 

Ten drugi można doposażyć do potrzeb bo oprócz nazwy "górski" raczej w góry nie nadaje się tak jak typowy mtb. 

Oczywiście nie są to najlepsze rowery ale priorytet to polski sklep i cena najbliższa cenie tematu. 

 

DZIĘKUJĘ BARDZO, TERAZ MAM TEMAT DO POCZYTANIA... WYDAJE SIĘ W TEJ CENIE SUPER...

MAM TYLKO OBAWĘ CZY ZINTEGROWANA BATERIA NIE SPRAWI ZE W RAZIE GDY PADNIE TO BEDE MIAŁ RPOBLEM Z JEJ REAKTYWACJĄ I WSTAWIENIEM NOWEJ 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria to chyba ostatnia sprawa o którą bym się martwił. 

Jedna jes LG, chyba, a druga Panasonic.  

Jak różnie ludzie postrzegają potecjalne problemy, he he. 

P.S.

Ja chyba na ten https://www.decathlon.pl/p/rower-elektryczny-miejski-dlugodystansowy-elops-ld-500e-wysoka-rama/_/R-p-302307?mc=8526892&c=Szary postawie bo ... mam kupony do decathlon więc obniżę cenę ale ... podoba mi się.  

Jasny kolor jest za 6,5 PLN.

Edytowane przez XC100S
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, mam już jeden rower z niską mocą, 35 Nm i silnikiem w kole.  

Potrzebuję drugi bo ... 

Do jeżdżenia po mieście i okolicy takie rozwiązanie mnie odpowiada. 

Zaznaczam że mówię o momencie obrotowym w granicach 40 Nm. 

Tyle wystarczy żeby "rześko" ruszać i te 30 kilometrów osiągnąć i utrzymywać. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

i jak sie jezdzi? Nie przeszkadza Ci ta dziwna siła ktora jakby rower pcha ? Zawsze czytalem ze to wada rowerów elektrykow z silnikiem w kole, ale moim zdaniem to kwestia mozliwosci dopasowania mocy... jechalem raz rowerem gdzie mozna było dac subtelne doladowanie i było spoko... w riverside 500e nie mozna tego zmniejszych i juz na jedynce dosc silnie pcha do przodu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...