Skocz do zawartości

[silnik] Bafang M300 - max moment obrotowy


Rekomendowane odpowiedzi

Mam Romet E-Orkan MM1 z 2021 R. 

Romet podaje, że zamontowany Bafang M300 ma 30 Nm, natomiast producent silnika podaje 80 Nm.  Przy nowych rowerach Romet podaje też 80 Nm, ale w przypadku jednego z modeli jest tez 50 Nm. 

Pytanie: czy są różne wersje tego modelu silnika z różnymi max momentami obrotowym?

Wszystkie mają ta sama moc 250.

Jeżeli tak, to czy można go upgradowac? 

Czy to jest jakieś ustawienie programowe.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To silnik centralny.

Nie znam odpowiedzi na twoje pytanie.

Może ma 80Nm i może jest założona blokada na 30Nm.

Kiedyś miałem silnik centralny chyba też w okolicy 80Nm - i gdy wykorzystałem pełną jego moc to pękł łańcuch gdy próbowałem podjechać pod stromą górkę.

Od tamtej pory już się nie bawię w silniki centralne.

Może rzeczywiście masz blokadę na 30Nm - i może słusznie - inaczej może łańcuch nie wytrzyma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wykorzystujesz tej mocy.

Tak mi się może tylko wydaje - ale przy pełnym obciążeniu np. 120Nm to zębatki by się zużyły przez kilka godzin i łańcuch sam by wypadł (lub wcześniej pękł).

 

Naprawdę miałem silnik centralny do którego sam dobrałem sterownik i zasilanie - były takie moce że szybko zauważyłem zużywanie zębatek, a pod górę jadąc rozszarpało łańcuch…

A jak dobrze pamiętam raczej nie miałem więcej niż 120Nm…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może a raczej na pewno wykorzystuję. W okolicy miejsca gdzie mieszkam włącznie z miastem gdzie mieszkam jest masa podjazdów 10-20 a nawet 30%. Używałem kilku różnych łańcuchów od 9 do 12 rzędów. Nie mam czujnika zmiany biegów i 99% czasu zmieniam pod obciążeniem a najczęściej używane koronki to 4 najmniejsze. Blat 46. Bafang bbs02b 750 i bbshd 1000. 

Campagnolo record c9.

Sram pc 1030 i 1050

Sram pc 1110, pc 1130 i xx1

Sram x01 12sp. 

Powiem Ci dodatkowo: prowadzę serwis i przychodzą czasami elektryki z silnikami centralnymi. Rowery trafiają z różnymi przypadłościami,  ani razu z zerwanym łańcuchem. Były Yamahy,  shimano,  bosche,  kilka bafangów bbs02b. Ludzie przychodzą z absolutnymi bzdetami,  więc gdyby rwali łańcuchy to by z tym też przychodzili. A nie przychodzą. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...