Skocz do zawartości

[Wybór] Kellys soot 50 vs triban rc 520


Rekomendowane odpowiedzi

Czesć

Stoję przed wyborem któregoś z tych dwóch rowerów

Triban rc 520

Lub Kellys soot 50

Do obu sie przmierzałem i robiłem przejażdźki po sklepie

Moje spostrzeżenia

Triban rc 520:

Lżejszy rama bardziej dopasowana,

szersze spektrum ponieważ może być szosą lub po przeróbce gravelem.

Trochę gorszy osprzęt i rama od kellysa ale tragedii nie ma

Wadą też jest to ż jakościowo to różnie bywa z tymi tribanami

 

Kellys soot 50

Przy chwycie za klamkomanetki jakby ciut przdługi być może ze to wina mostka bo ma on 90 mm w rowerze o rozmiarze S i jak stoje okrakiem na ziemi to rura pozioma dotyka mi krocze, w tribanie tak nie ma. 

Ma lepszy osprzęt hamulce i sztywne osie,

ale wydaje sie troszkę cięższy od tribana

Proszę o poradę bo oba rowery mi sie bardzo podobają i trudno mi zdecydować który wybrać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki ale to nie mój rozmiar poza tym mam tak że przed zakpem wolę się przysiąść żeby poczuć rower. A do superiora nie ma gdzie. Dlatego wolał bym skupić się na wyborze miedzy kellysem soot 50 a Tribanem rc 520. Te  dwa mam już upatrzone..

Wybór jest o tyle trudny że zakup jednego wyklucza zakup drugiego a oba mi się podobają. Dlatego ta prośba o poradę..

Edytowane przez Erniok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się zdecydować co potrzebujesz, w obu rowerach masz zupełnie różne napędy i do czego innego były projektowane. Triban to taka szosówka z trochę szerszymi oponami, nawet kierownica nie ma flary co jest typowe w gravelach, do tego masz mechaniczno hydrauliczne hamulce, widelec a aluminiową streróką, twardy szosowy napęd bez sprzęgła . Soot natomiast to taki książkowy gravel, grx, hydraulika, sztywne osie, szerokie opony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Musisz się zdecydować co potrzebujesz, w obu rowerach masz zupełnie różne napędy i do czego innego były projektowane. Triban to taka szosówka z trochę szerszymi oponami, nawet kierownica nie ma flary co jest typowe w gravelach, do tego masz mechaniczno hydrauliczne hamulce, widelec a aluminiową streróką, twardy szosowy napęd bez sprzęgła . Soot natomiast to taki książkowy gravel, grx, hydraulika, sztywne osie, szerokie opony. 

dzięki za odpowiedź

w tym zakresie w jakim bym używał 60% ulice i asfat 40% lasy i szutry oba rowery powinny sobie poradzić triban może troszkę lepiej przy jeździe szosowej kellys ciut lepiej w lesie i na szutrach

jeśli chodzi o widelec to oba rowery mają karbonowy z rurą sterowa aluminiową

do tribana zawsze mogę założyć kierownice z flarą i szersze opony ludzie tam nawet 38mm upychają

Kurcze trudny wybór bo oba naprawdę mi się podobają u tribana ta klasyczna lekka szosowa linia, u kellisa fajnie wykonana rama w taki surowy sposób oraz osprzęt

Widać u kellysa tą lepszą jakość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sprzedawca w sklepie powiedział że kellys ma aluminiową rure sterową i że sam wideł jest z karbonu..

Jeśli chodzi o tribana rc 520 to jeśli w przyszłości zdecyduje się wziąć udział w jakimś rajdzie gravelowym np wisła 500 to czy bedę mogł wziąć udział nieznam się na tym ale ten rower niema certyfikatu ufc i na stronie jest napisane że nie jest przeznaczony do ścigania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawody tego typu jak Wisła 500 i każdy inne gravelowe ultra są dla amatorów i możesz pojechać tam na czym Ci się podoba, nikt nie sprawdza żadnych dokumentów. Informacja o tym że nie jest do ścigania to brzydko mówiąc dupochron dla decathlony i to wszystko.

Kellys widelec ma w pełni karbonowy, albo sprzedawca wprowadził Cię w błąd albo się nie dogadaliście.

Wracając do wyboru i tym, że zamierzasz takim rowerem startować na gravelowych ultra, to grx i hydrauliczne hamulce są dużo lepszym wyborem na takie warunki.

Bez urazy bo nie wiem jaki jest poziom Twojej wiedzy, ale czy wyłapujesz różnicę w zakresach przełożeń dostępnych w napędach zamontowanych w Tribanie i Soot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Erniok napisał:

Jeśli chodzi o tribana rc 520 to jeśli w przyszłości zdecyduje się wziąć udział w jakimś rajdzie gravelowym np wisła 500 

To się nie nadaje na żadne "gravelowe rajdy". Zakładając oponę 35 to możesz sobie od czasu do czasu, ostrożnie po dobrej jakości ubitym szuterku przejechać a nie się pakować w teren 

Dlaczego nie aspre 2 albo boreas grx? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kellys ma problem z ekspanderem a producent udaje, że go nie ma :) temat znany. Jak Kellys Tobie nie pasuje od razu a do tego jak zahacza o klejnoty to poza dyskują IMHO jego rozważania. To w sumie średnio udana rama, ani gravel ani przełaj, długa, niska i twarda. 

Oba proponowane przez kolegę rolety są lepsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Jak Kellys Tobie nie pasuje od razu a do tego jak zahacza o klejnoty to poza dyskują IMHO jego rozważania. 

wiesz akurat przymierzałem się w cywilnych spodenkach gdzie mi klejnoty luźno majtały . Być może że gdybym ubrał spodenki rowerowe było by lepiej.

Czy takie dotykanie kroczem już dyskwalifikuje rower ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jak Kellys to przewidział.

Na stronie kellysa ten model w rozmiarze S jest przewidziany od 160 cm wzrostu.

No a ja mam kilka cm więcej. Pozatym przekrok wychdzi mi 74 cm z lekkim zapasem co daje wynik dla ramy 49 cm. A kellys właśnie ma te 49 cm w rozmiarze S.

Skąd zatem to dotykanie kroczem ramy ?

Ma ktoś tu jeszcze takiego Kellysa I też dotyka kroczem ramy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...