Skocz do zawartości

Prośba o poradę: rower do codziennych dojazdów i czegoś więcej (cena do 15000)


Bolek74

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to mój pierwszy post – witam Wszystkich, wybaczcie, że się tu rozpiszę, ale może się to przyda do udzielenia porady.

Mieszkam w pagórkowatym terenie, do pracy dojeżdżam dolinami wzdłuż rzek – 22 km (różnica wzniesień pomijalna), bądź tzw. „skrótem”: 20 km, lasy, ścieżki i w zależności od wariantu, jakieś 500 metrów podjazdów.

Nie potrzebuję bagażnika, nie chcę gravela (nie sprawdzi się w skrócie i generalnie, nie moja bajka).

Nie musi być to full – w zasadzie wolałbym dobre HT.

Ja: 182 cm, 75 kg.

 

Obecnie używam dwóch rowerów:

Gianta Anthem X z pełną amortyzacją 100mm – lubię, świetny na jazdę skrótem i generalnie na wypadu do lasu. Do dłuższej jazdy asfaltem… też ok., ale bywa, że boli – jego geometria jest nieco XC-owata (nawet po moich małych modyfikacjach).

Drugi rower to jakiś no-name z przednim amorem od santoura; ciężki kloc a ’la trekking, za to bardzo wygodny, z masą światełek, błotników, nóżką i całą resztą – świetny na niepogodę i jazdę po płaskim. Oba rowery mają już swoje lata i wiele niepoliczonych tysięcy przebiegu.

Jest też 3 rower, elektryk EcoBike. To dopiero czołg, 27,5 kg z całym osprzętem, odblokowany do 45. Używam w 2 celach: jak nie mam siły ruszyć tyłka z domu i już się biorę za klucze od samochodu… wówczas no mercy i ładuje się na elektryka. Paradoksalnie, wspomagania niemal nie używam – wiem, że mam i mogę – to wystarczy :-) Inny cel, to katowanie się na nim przez kilka tygodni bez wspomagania, po to, żeby później wrócić na Gianta i poczuć jak to jest, jak się na rowerze „lata”.

Czego teraz chcę: czegoś w stylu all-in-one w dobrym wydaniu.

Nie mam dużego doświadczenia w testowaniu rowerów, próbowałem zeszłej jesieni Cube Reaction C:62 SLT – spodobał mi się. Nie kupiłem i w sumie żałuję. Obecnie wszystko wyprzedane. Myślę o kupnie wersji 2021 za parę miesięcy, jednak może jest coś, czego nie wiem, jakiś lepszy rower dla mnie, albo cos z tym Cubem nie tak? Nigdy na Cubach nie jeździłem, poza tą jedną przejażdżką…

Jeśli macie jakieś podpowiedzi – z góry dziękuję!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...