Skocz do zawartości

[Spodenki] Jakie spodenki na jesień?


TheGB14

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Obecnie latem jeżdżę w luźnej koszulce do biegania oraz w luźnych spodenkach endura z wpinaną wkładką. Jako, że mamy temperaturę 20-30 to jest to jak najbardziej ok, tylko zastanawiam się jak zacząć ubierać się na jesień - temperatury 10-15. Myślałem nad koszulką termoaktywną, na to zwykła koszulka (pytanie czy ewentualnie jakaś bluza rowerowa?). Ale co założyć na dół? Długie spodnie termoaktywne i później moje shorty endura? Nie przepadam za obcisłymi ciuchami również na co dzień, więc taka moja decyzja co do ubrań rowerowych. Będę wdzięczny za propozycje. Nie zależy mi na wydaniu milinów szekli.

Generalnie też takie pytanie mam co zakładacie innego na rower jesienią - coś dodatkowego na głowę, szyję?

Edytowane przez TheGB14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale co założyć na dół? Długie spodnie termoaktywne i później moje shorty endura?

Ja tak często jeżdżę zimą, pod spodem obcisłe spodnie zimowe z wkładką i na nie szorty mtb. Mam też długie spodnie Endura i w nich często jeżdżę jesienią bo na zimę są za cienkie, no chyba, że pod spodem man spodnie termoaktywne.

Cytat

co zakładacie innego na rower jesienią - coś dodatkowego na głowę, szyję?

Zależy od temperatury, wiatru, itp. Wiatrówka z długim rękawem lub bez rękawów (kamizelka), buff na szyję i na głowę (lub czapeczka pod kask)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy świeci słońce czy jest pochmurno i wieje zimny wiatr. Jak to drugie, to od około 10 stopni, jak drugie to przy 10 wytrzymam bez dokładania. Na górę dokładam wiatrówkę przy ok. 15 (raczej kamizelkę, przy 10 pełną). Jak się jest górach, to trzeba nieco wcześniej wiatrówkę/spodnie dokładać ze względu na zjazdy. Przy wielogodzinnej jeździe może istnieć potrzeba docieplenia się przy nieco wyższych temperaturach.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 a 15 to dwie różne strefy klimatyczne. Jeśli rano jest 10, a potem się ociepla to spodnie 3/4 dają radę. Fajny wynalazek to Humvee zip-off gdzie masz zdejmowane nogawki, no ale z tego się robią po prostu krótkie spodnie, a nie 3/4. Ale same Humvee nie są zbyt grube i można spokojnie w długich jeździć przy tych 15. Nieco cieplejsze, grubsze i wytrzymalsze są Singletracki i to już poniżej 15 się sprawdza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Singletracki używam poniżej 10*. Pomagają w tym rozpinane boki - super sprawa. Dopiero poniżej 0* zakładam pod nie cienkie spodnie do biegania. W jeździe mtb wystarczy. A powyżej 10* mam humvee krótkie. Jak jadę na xc a jest za zimno to sobie dokładam cienkie ochraniacze na kolana. Raz że ocieplają a dwa że zabezpieczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie przepadam za obcisłym dołem ale kwestia wytrzymałości na temperaturę to sprawa indywidualna. Często widuję ludzi tak apatulonych właśnie w okolicach 15*, że ja bym nie dał rady. Ja cokolwiek cieplejszego za nogi zakładam przy poważniejszych przymrozkach czyli w sumie już chłodny listopad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

ja używam spodni Endura MT500 Burner , Leatt Gravity 4.0 pod to zakładam bieliznę termiczną Brubeck Active woll merino  góra + dół , do tego zakładam kurtkę ROGELLI PESARO 2.0  tania a bardzo dobrze grzeje . i w taki zestawie mi jest bardzo ciepło przy 0 stopniach 

@brachol22 jak szorty to polecam https://endurastore.pl/szorty_endura_hummvee_ii___(wkladka_mesh_liner),29,622.html?gclid=Cj0KCQiA3uGqBhDdARIsAFeJ5r3V_EXCya5WzRNyRxoxEKJVRXBQFuXACjZfKy-sQWtYjovnfT79At4aAiCNEALw_wcB 

posiadam Wersje 3/4 i są super , bardzo wytrzymałe , do tego regulowane i w zestawie jest wkładka odpinana :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...