Skocz do zawartości

[montaż grupy GRX] kilka wątpliwości


Eathan

Rekomendowane odpowiedzi

Doszła grupa GRX i będę ją zakładać. Czytam instrukcje i mam kilka wątpliwości i prośbę do wsparcie.

1. pancerz 

Mam SP41 i wg. instrukcji od klamkomanetek taki ma być. Natomiast w instrukcji do przerzutki mowa jest o OT-RS900.

Mogę użyć SP41 czy mam zamówić i iść w stronę OT-RS900?

2. uszczelnienie pancerza linki przerzutki

W zestawie mam metalową końcówką bez noska i końcówkę plastikową z krótkim noskiem. Niby mowa jest, że aluminiowe uszczelnienie bez noska idzie od strony przerzutki. Natomiast to z krótkim noskiem wchodzi w klamkomanetkę. Jednak znowu w instrukcji jest mowa o długim nosku. Dodatkowo na rysunkach widać, że końcówką z długim noskiem ma iść również od strony przerzutki. 

Jak jest poprawnie? 

3. odpowietrzanie układu hamulcowego

Po lekturze instrukcji i obejrzeniu kilku poradników na YT. Każdy pokazuje inne rozwiązania. Jedni idą w minimalizm, inni kombinują tak, że głowa mała.
Klamkomanetki to dla mnie nowość i mam prośbę o polecenia jakiegoś poradnika na YT, który jest faktycznie sprawdzony i skuteczny.

 

Na koniec dokładniejsze info:

  • napęd 1x11, 
  • przerzutka to RD-RX812 
  • klamkomanetki to RX600,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest GRX400, niedawno zostałem zmuszony do wymiany przewodu. Kupiłem taki jak Shimano chciało "Sm-Bh90-Jk-Ssr" i jest w komplecie wszystko co ma być. Choć co tam stówę kosztuje to nie wiem.

Do tego zestaw do odpowietrzania ezmtb z Shimanowym olejem , instrukcja na YT jedna, druga, ze 2-3 próby, bo też tego nigdy nie robiłem i w końcu poszło tak jak ma być. W sumie Shimano też daje instrukcję jak to zrobić w pdf. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2023 o 10:00, Eathan napisał:

Mogę użyć SP41

Oczywiście, że tak.

ad. 2) Spójrz do instrukcji, jest to ładnie wyjaśnione

https://si.shimano.com/en/dm/GADBR01/install_shifting_cable

ad.3) korzystam z video parktoola i instrukcji shimano, działa 🙂

Jeszcze jedna uwaga

Cytat

Natomiast to z krótkim noskiem wchodzi w klamkomanetkę. Jednak znowu w instrukcji jest mowa o długim nosku.

Przyjrzyj się dokładnie, to są dwa różne noski, jeden owszem wchodzi w klamkomanetkę ale ma jeszcze podłużny ząb.

Edytowane przez marcesco
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem już trochę do przodu. Namęczyłem się z przeciąganiem linek wewnątrz ramy. Zamontowałem klamkomanetki, zaciski i przerzutki. Pojawiła się nowa wątpliwość. W opakowaniu z przerzutką znajdował się pancerz RS9000 - krótki kawałek montowany na wyjściu pancerza z ramy i wejściu do przerzutki. W moim przypadku to się nie sprawdzi, bo pancerz tylnej przerzutki na odcinku od mufy do przerzutki idzie na zewnątrz pod dolną rurką tylnego trójkąta. Dlatego dałem SP41 na całym odcinku - od klamkomanetki do przerzutki. Przy przerzutce poszła zwykła prosta końcówka bez noska. Nosek był w samej przerzutce. 

Zakładam, że tak to ma wyglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...