Skocz do zawartości

[Rower] do jazdy po mieście


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Ukradli mi już trzeci rowerek, szukam więc nowego, koniecznie lekkiego, tak, żeby wnosić go na piętro i tym razem nie stracić.

 

Budżet - do 4-5tys.

Rama - koniecznie niska

Typ jazdy - 10-15km dziennie, chodnik, krawężniki etc, czasem 20-30km raczej też po mieście 

 

Zależy mi na prostej postawie, bagażniku i nie przekraczaniu 15kg.

 

Przeglądam forum i szukam w necie, ale nie umiem się zdecydować. Raz już nastawiłam się na riverside 920, ale nie ma wersji z niską ramą. Próbowałam pojeździć w sklepie, niestety sportowa rama to dla mnie niewygodne rozwiązanie. 

Co polecacie?

 

 

Ah, wzrost 174, waga piórkowa, więc spodziewam się, że rozmiar ramy jakoś M

Edytowane przez Cherlickova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak bardzo kradną w Waszej okolicy, a roweru wciąż nie będziesz trzymać w domu, może nie warto wydawać 5k na niego, a połowę tego? I kupić chociażby Trek Dual Sport 2 - https://sprint-rowery.pl/rower-crossowy-trek-dual-sport-2-gen-4?gclid=EAIaIQobChMIrr_XnPK9gAMV31JBAh0XBQrUEAQYASABEgI_WfD_BwE - na Twoje potrzeby powinien wystarczyć, choć zakładam, że skoro w Riverside Ci rama przeszkadza i tu będzie, więc celujesz w coś z ramą jak w typowych damskich rowerach miejskich.

Jeżeli jednak byś rozważała tego Treka - błotniki, lampki, stopkę dokupisz za 300 zł.

Rower będzie ważył wciąż mniej niż 15 kg.

Jeżeli chodzi o inne opcje, zależy Ci, aby rower miał amortyzowany widelec czy niekoniecznie?

Edytowane przez Ineffable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2023 o 13:45, Ineffable napisał:

Skoro tak bardzo kradną w Waszej okolicy, a roweru wciąż nie będziesz trzymać w domu, może nie warto wydawać 5k na niego, a połowę tego? I kupić chociażby Trek Dual Sport 2 - https://sprint-rowery.pl/rower-crossowy-trek-dual-sport-2-gen-4?gclid=EAIaIQobChMIrr_XnPK9gAMV31JBAh0XBQrUEAQYASABEgI_WfD_BwE - na Twoje potrzeby powinien wystarczyć, choć zakładam, że skoro w Riverside Ci rama przeszkadza i tu będzie, więc celujesz w coś z ramą jak w typowych damskich rowerach miejskich.

Jeżeli jednak byś rozważała tego Treka - błotniki, lampki, stopkę dokupisz za 300 zł.

Rower będzie ważył wciąż mniej niż 15 kg.

Jeżeli chodzi o inne opcje, zależy Ci, aby rower miał amortyzowany widelec czy niekoniecznie?

Tak jak pisze - teraz mam zamiar chować, stąd szukam lekkiego ;)

Wcześniej miałam starusieńkie, brzydkie ramy, żeby nie kusiło i zostawiałam przypięte... jednak chyba ktoś złapał, że są tam dobre części i się pokusił 😕

 

Trek rzeczywiście za wysoki, ale dzięki za odpowiedź!

Tego tribana nie widzę w wersji z niską ramą 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być z jakimś uginaczem z przodu czy ze sztywnym widelcem? Napęd 1xx czy więcej tarcz z przodu?

To jakieś 2 przykładowe ale bez bagażników i błotników, trzeba sobie dokupić coś lekkiego:

TREK FX 2 DISC STAGGER DAMSKI (11,6 kg)

Marin Kentfield 2 ST (13,5 kg)

Takie typowe mieszczuchy czy trekkingi z błotnikami i bagażnikami to zawsze będą ważyć więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Cherlickova napisał:

Daj sobie spokój z takimi wynalazkami.

A odnośnie Marina LARKSPUR 2 - waży on 14.8 kg bez błotników, lampek, bagażnika, stopki...

Ponawiam pytanie, czy rower ma mieć amortyzowany widelec czy niekoniecznie?

Edytowane przez Ineffable
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cherlickova napisał:

Marin LARKSPUR 2 2023

nigdzie nie mogę znlazc info ile waży -.-

Gdzieś widziałem, że 14,83 kg

Cytat

Wolałabym amortyzowany, mieszkam we Wrocławiu i krawężniki czy chodniki lubią się dać we znaki :)

Osobiście uważam, że do miasta po zwykłych chodnikach czy krawężnikach wystarczy sztywny wideł z grubszą oponą. Amortyzator podniesie Ci tylko wagę a żeby działał musiałby być jakiś powietrzny a nie wiem czy takie są w tym budżecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...