Skocz do zawartości

[opony] Tanie opony do roweru trekkingowego około 40zł


Rekomendowane odpowiedzi

ja zrobilem na tych co teraz mam fabryczne mitasy to około 1800km i mógłbym zrobić przerzutkę przód na tył ale tyl prawie łysy i na żwirze potrafi ślizgać, ale ważę okolo 90kg plecak pełen kluczy w razie W, picie do pracy więc trochę obciążenie plus całą zabudowa trekkingowa jeszcze przez zimę po dupie dostały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sandblast9165 napisał:

Łatacie stare dętki? Ja mam złe doświadczenia z tym, nie mam na mysli w trasie tylko raczej już w domu na spokojnie. Miałem taki zestawik normalnie tarką przejechałem, klejem i przykleiłem. Już przy pierwszej jeździe klapa. Nie pamiętam jaki to był zestaw ale pewnie jakiś chińczyk z auchan czy innego marketu.

Przeważnie tak i właśnie raczej w domu na spokojnie.
Które polecić to ciężko mi powiedzieć teraz. Na pewno nie polecę Park Tool GP-2 (te przezroczyste), niby ok ale to właśnie te mi popękały i puściły.

Kwestia wprawy, też nie zawsze udawało mi się za pierwszym razem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też łatam dętki, ale raczej w domu, a na trasie to tylko z konieczności, jeśli wykorzystałem już zapasową dętkę. 

Niezawodny zestaw do łatania to np. ten:

ZESTAW WULKANIZACYJNY 7-CZĘŚCIOWY Z KLEJEM ŁATKI - TT 01 Tour - 11733126799 - Allegro.pl

Większość małych dzurek łatam najmniejszym rozmiarem łatek (w tym zestawie takich nie ma): F0 (16 mm). W dętkach szosowych to najlepszy rozmiar. 

W domu nie używam do przygotowania powierzchni papieru ściernego czy dołączanej czasem tarki (zwłaszcza w superlekkich dętkach szosowych nie polecam jej stosować, bo można zarysować powierzchnię poza łatką i dętka w tym miejscu pęknie), tylko odtłuszczacza np. Wurth czy jakiegoś innego zmywacza do tarcz hamulcowych. 

Podstawą solidnego trzymania się łatki jest świeży klej (taki otwarty kilka miesięcy temu już słabo wnika w gumę) i odczekanie kilku minut przed naklejeneniem łatki. Potem dobry docisk, zwłaszcza krawędzi. Można zostawić zewnętrzną folię ochronną, by dętka nie przyklejała się do opony, albo posypać miejsce klejone talkiem (generalnie całą dętkę warto tak przygotować).

Próbowałem kiedyś jakieś łatki samoprzylepne (chyba Super-B) i nie polecam. Może w mtb, na krótką chwilę, awaryjnie, by jakoś się dotoczyć. Ale może inne zastawy są lepsze, nie wiem. 

W domu tylko na klej. 

 

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2023 o 23:36, sandblast9165 napisał:

Łatacie stare dętki?

Ja łatam w domu na spokojnie. Mam parę dęntek na zapas. Najpierw zmieniam a potem jak mi się 2-3 dziurawe nazbierają to łatam. Klej po otwarciu szybko wysycha, więc wolę parę kół za jednym razem naprawić niż marnować całą tubkę na jedną dętkę.  Papier ścierny, izopropanol do odtłuszczenia i przemycia i zaciskam w ścisku stolarskim. Nic się nie dzieje z dętkami. W zeszły weekend 2 dętki miałem dziurawe. Tak trochę szkoda w jeden dzień 40 PLN wyrzucić na nowe dętki. Tej folijki zabezpieczającej nie zrywam. Ona sama pęka po napompowaniu koła. I poza tym dętka do zacisku się nie przykleja. Też nie polecam takich samoprzylepnych. One lubią puszczać.

Edytowane przez bob555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2023 o 02:09, sandblast9165 napisał:

ja zrobilem na tych co teraz mam fabryczne mitasy to około 1800km 

To rzeczywiście dowód że nie warto kupować tanich opon. Ja na fabrycznych Schwalbe Smart Sam zrobiłem prawie 9 tyś po czym zmieniłem sam tył i obecnie po kolejnych 8 tyś wygląda że niedługo zmienię obie. Ja co prawda ważę 75 kg ale rower 25 + jakieś picie, podstawowe narzędzia więc obciążenie podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...