Skocz do zawartości

[Szosa] kłopot z nogą SPD?


Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, lajkonik_pawel napisał:

zrobiłem z 50 km i po jeździe od razu ból prawego pośladka oraz prawej pachwiny czyli jakby ewidentnie po rowerze.

A w trakcie?
I jeszcze raz, to mięśnie, ścięgna, staw, węzły chłonne bolą?

18 godzin temu, lajkonik_pawel napisał:

siodełko za wysoko może dawać taki objaw czy coś z blokami?

Bezpośrednio z powodu wysokości nie powinno (prędzej kolana), ale jak masz na tyle wysoko, że "pływasz" na nim to jak najbardziej.
Do weryfikacji czy siodło jest dobrze dobrane (kształt, ustawienie). Złe mogą powodować ucisk i późniejszy ból.

Sprawdziłeś w końcu jak jest przy zwykłych butach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zekker napisał:

A w trakcie?
I jeszcze raz, to mięśnie, ścięgna, staw, węzły chłonne bolą?

Bezpośrednio z powodu wysokości nie powinno (prędzej kolana), ale jak masz na tyle wysoko, że "pływasz" na nim to jak najbardziej.
Do weryfikacji czy siodło jest dobrze dobrane (kształt, ustawienie). Złe mogą powodować ucisk i późniejszy ból.

Sprawdziłeś w końcu jak jest przy zwykłych butach?

w trakcie mniej ale po jeździe strasznie
pośladek prawy prawe udo pachwina i ogólnie cała prawa noga tak przetyrana że cos strasznego a naprawdę nie bolało mnie już nic lewa noga nic zero czego kolwiek no i też w sumie ból na zgięciu nogi w kolanie z tyłu

jak zamontuje rower na trenago to dam fotki co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zimą jak mniej jeździsz to też boli?

Szczęścia z osteopatą próbowałeś, czy tylko zwykli fizjo? Wywal spdy na pare jazd, wstaw zwykłe platformy, noga lepiej się ułoży i zobaczysz. Może tez być tak, że siodło masz za wysoko lub za nisko, za daleko lub za blisko i np.: kolano wyprzedza oś pedału. Może być tak, że masz jakąś dysfunkcję kolana, stawu biodrowego, stan zapalny, uraz ścięgna itp. Platformy na chwilę, do tego dobry osteopata, usg kolana, prześwietlenie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym ( choć najlepiej rezonans odcinka lędźwiowego ) i jakieś wskazówki się znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem chyba już wszystkie badania rezonans lędźwi rtg lędźwi kręgosłupa rtg rezonans prawego biodra (tego bolącego) nie wyszło nic. Nie jeździłem od 31 grudnia i mnie nic nie bolało więc wiąże to z rowerem niestety. Sezon się zbliża chciałbym pojeździć trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lajkonik_pawel napisał:

w trakcie mniej ale po jeździe strasznie
pośladek prawy prawe udo pachwina i ogólnie cała prawa noga tak przetyrana że cos strasznego a naprawdę nie bolało mnie już nic lewa noga nic zero czego kolwiek no i też w sumie ból na zgięciu nogi w kolanie z tyłu

Nie fachowo stawiałbym na jakiś ucisk. Podczas jazdy kiedy jest ucisk jakoś to idzie, ale potem po zwolnieniu daje solidnie w kość.

Jak dobierałeś wysokość siodła?

Cytat

robiłem chyba już wszystkie badania rezonans lędźwi rtg lędźwi kręgosłupa rtg rezonans prawego biodra (tego bolącego) nie wyszło nic

A tak z najprostszych rzeczy, ktoś sprawdził czy nogi masz równe?
Coś pod kątem ucisku na nerw było kontrolowane?

Przydałby się specjalista, który będzie się znał na całej mechanice nogi przy jeździe na rowerze, który będzie w stanie sprawdzić jak pracują mięśnie, jak układa się noga podczas jazdy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję spróbować zrezygnować z fanaberii typu spd, pojeździć na normalnych pedałach i zobaczyć czy będzie tak samo, czy coś się poprawi.

Btw, ktoś tu wyżej pisał, że zaczyna mieć ból po kilku dniach. Nie będę tu się wymądrzał, powiem tylko tyle że też miałem podobnie, a do 50 lat mi jeszcze sporo brakuje. Miałem taki ból w pośladkach, że prawie nie mogłem chodzić. 

Co zrobiłem? Nic, dokładnie takie samo ustawienie wszytkiego w rowerze, ale po każdej jeździe 5 minut odpowiedniego rozciągania. Od tej pory zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...