Skocz do zawartości

[Rękawice] Długie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Najpierw krótki wstęp. Szukam długich rękawic na... rower szosowy. Nie lubię krótkich, bo dłonie się pocą, dotykamy nimi manetek itd. Nie lubię tego uczucia i nic tego nie zmieni.

Problem jest taki, że długie rękawice są śliskie. Odsłonięte palce dają trochę przyczepności. Długie rękawice powodują, że zamiast hamować, palce jadą mi w górę klamki. Mam małe dłonie i jest to dość problematyczne.

Pisząc krótko: poleca ktoś rękawice, które mają bardzo przyczepne elementy na palcach?

Jeżeli nie, to chyba czeka mnie zakup krótkich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

A bardzo możliwe, albo tak wyprofilowana. Ja nie skojarzyłem że chodzi o klamkomanetki.

Aczkolwiek nigdy w tych rękawiczkach jeździłem na szosowych klamkach - zawsze była to prosta kierownica, i najczęściej klamki Deore, krótkie MTB. 

No właśnie to jest główny problem. Na MTB było wszystko dobrze, za to na szosie mam już problem. Mam małe dłonie, a na dodatek lewa jest wyraźnie słabsza od prawej. Efekt jest taki, że z tylnym hamulcem problemów nie mam, za to z przednim jest słabo. Słaba dłoń i mało pewny chwyt, dają mizerne efekty hamowania.

No nic, może jednak trzeba pomyśleć nad krótkimi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w końcu krótkie. Giro Bravo Gel, bo w Decathlon były na przecenie -5 zł! No i napis Giro mi pasuje do kasku.

A jak wrażenia z jazdy?

Krótko: Eee tam.

Wkładki żelowe są grube i rzeczywiście tłumią. Tylko co z tego, jak ma się wrażenie że pomiędzy dłonią, a kierownicą jest coś wsadzone ( no bo w sumie tak jest). Daje to dziwne uczucie, jakby utraty części kontroli nad rowerem.

Druga sprawa, to że w moim przypadku powodują jakiś dziwny ucisk między palcem wskazującym, a kciukiem. Dokładnie tam gdzie opiera się dłoń o manetkę.

Jest też jedna wada związana z rzepem, ale już nie będę się rozpisywał.

Ogólnie to pojeżdżę, ale wielkiej przyszłości z nimi to nie wróżę. Ogólnie wszystko co miałem z Giro niby jest spoko, no ale jednak nie do końca.

Edytowane przez ChuChu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Spróbuj rozważyć rękawice z silikonowymi wstawami lub chwytami na palcach. Takie elementy mogą poprawić przyczepność i zapobiec problemowi z palcami ślizgającymi się podczas hamowania.Marki specjalizujące się w odzieży kolarskiej, takie jak Castelli, Giro czy Pearl Izumi, często oferują rękawice z różnymi technologiami i materiałami. Przeczytaj opinie użytkowników i sprawdź specyfikacje produktu, aby znaleźć rękawice, które spełnią Twoje oczekiwania co do przyczepności palców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...