Skocz do zawartości

[Siodełko] Inne siodełko do Rockrider ST 560 27,5"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Piszę z prośbą o pomoc w wyborze innego siodełka. Na rowerze jeżdżę rzadko, ale jak już jadę to w efekcie mam problem z oddawaniem moczu - ból i pieczenie. O ile dobrze pamiętam nawet przy odległości 5km się problem pojawiał, a obecnie wole nie próbować i staram się jechać na stojąco większość czasu. Miał ktoś taki problem też? Przerostu prostaty nie mam.
193 cm wzrostu, 110 kg wagi (waga waha się od 90kg - 110kg)
Ktoś coś pomoże? Fajnie gdyby siodełko pasowało w miarę stylistycznie do rower górskiego.
Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie pomoże, bo siodełko to indywidualna sprawa. Musisz je dopasować do Twojego tyłka. Trzeba zacząć od pomiaru kości.

Co do Twojego problemu. Byłeś z tym u lekarza? Brzmi to dziwnie. Te 5 km ile jechałeś? 15 minut? Przez taki czas, to pewnie siedząc na stalowej rurce, przeciętny człowiek by nie miał takiego problemu.

Pokaż zdjęcie od boku jak masz je ustawione. Wśrod "niedzielnych rowerzystów", pełno jest jakiś dziwnych pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ChuChu napisał:

Nikt Ci nie pomoże, bo siodełko to indywidualna sprawa. Musisz je dopasować do Twojego tyłka. Trzeba zacząć od pomiaru kości.

Co do Twojego problemu. Byłeś z tym u lekarza? Brzmi to dziwnie. Te 5 km ile jechałeś? 15 minut? Przez taki czas, to pewnie siedząc na stalowej rurce, przeciętny człowiek by nie miał takiego problemu.

Pokaż zdjęcie od boku jak masz je ustawione. Wśrod "niedzielnych rowerzystów", pełno jest jakiś dziwnych pomysłów.

Tak mi się kojarzy, że nawet po 5km mi się to działo, ale wolę teraz nie testować. S&M to nie moje klimaty ;) Przeciętny  to chyba masz na myśli 60-70 kg chłopka, a nie 110 kg chłopa.
 

A jakie konkretnie masz teraz siodło? Z dziurą czy bez?
Mam takie jak fabryka dała. Zrobię jutro foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wysoczanin napisał:

Fajnie gdyby siodełko pasowało w miarę stylistycznie do rower górskiego.

Siodełko ma pasować do twojego dvpska a nie wyglądem do roweru

 

Zmierz sobie rozstaw kości kulszowych, od tego trzeba zacząć - znajdziesz w internecie jak to prowizorycznie zrobić z użyciem pianki florystycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dzięki Panowie, ornitolog zaglądał w dziuplę i wszystko ok:d
Na moto mi się to nie dzieje, na starym rowerze też, ale odkąd mam nowy rower takie rzeczy się dzieją niestety:P (druga sprawa, że robiąc masę trochę przeholowałem, a teraz zjechać nie mogę)
Zobacze w necie jak zmierzyć rozstaw kości kulszowych, a najlepiej poszukam jakiegoś sklepu w okolicy;)
Sorki fotki nie podrzucę dziś bo znorany po robocie;/
Dzięki za odpowiedzi i uważajcie na swoje dziuple bo widzę tu zapędy dendrofilskie 🤣

Edytowane przez wysoczanin
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukaj siodełka o tej szerokości. Weź też pod uwagę kształt, bo te 135 mm raczej sprawdzi się przy bardziej płaskim siodełku (patrząc od tyłu). Ja nie wiem, czy moje stare było za wąskie czy za bardzo w łuk - brzegi opadały za nisko, przez co zbyt miękka wyściółka wciskała mi się tkanki miękkie.

Może warto kupić z opcją wymiany, nie wiem kto poza Bontragerem ma taki system - przetestujesz sobie kilka i coś na pewno wybierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2023 o 07:41, Mihau_ napisał:

Siodełko ma pasować do twojego dvpska a nie wyglądem do roweru

 

Zmierz sobie rozstaw kości kulszowych, od tego trzeba zacząć - znajdziesz w internecie jak to prowizorycznie zrobić z użyciem pianki florystycznej

Zmierzone, patrz wyżej...co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czyli jednak się dodaje z 20mm;) Już Cb nie słucham spidelli :PPP
Kurcze a jakichś tanszych opcji nie ma bo jak zobaczylem te ceny specjalized to na moje niedzielne jezdzenie nie wywale tyle na siodelko;)
A żelowe w ogole warte uwagi? 
Ja naprawdę rzadko wyjeżdżam jednośladem, przynajmniej tym co trzeba pedałować:P

Edytowane przez wysoczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...