Skocz do zawartości

[2000zł] Szukam roweru dla drobnej osoby. Najlepiej MTB, koła 26


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szukam roweru dla siebie. Mam 163 cm wzrostu, i warzę 46 kilo. Drobna budowa ciała.  Szukam roweru który był by w miare lekki. Fajnie by było gdyby mniej niż 14kg. Chciałabym koła 26. Przeglądając internet widziałam wiele fajnie wyglądających rowerów, jednak nie bardzo się na wszystkim znam. Oglądałam mnóstwo filmów Youtube, na temat hamulców, biegów, itd. Niestety jak to wszystko chcę połączyć, to czuje, że wiem mniej, niż przed czytaniem internetu xD. Bardzo proszę o pomoc. Rower nie musi być typowo damski. Mam dziwne wrażenie, że mogła bym przepłacić. 

Podoba mi się ten:

https://kross.eu/pl/rowery/gorskie/mtb/esprit-4-czarny-polysk chociaż nie wiem czy rama nie zadługa

albo któryś z https://kross.eu/pl/rowery/gorskie/mtb-woman/lea-1-0-czarny-grafitowy-matowy

https://kross.eu/pl/rowery/gorskie/mtb/hexagon-2-0-grafitowy-czarny-zolty-polysk 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałaś do czego ten rower ma służyć. Wybór rowerów z kołami 26” cali jest mocno ograniczony. Jeżeli podstawowym warunkiem jest niska waga to trudno będzie znaleźć coś lepszego w tym zakresie cenowym niż ten Esprit, za tą kasę jest on Ok.👍Uważaj aby nie wybrać za małej ramy (XS) bo przy 164 cm moja córka jeździ na M a na S jest jej niewygodnie. Najlepiej jakbyś mogła się przymierzyć do danego roweru. 

Edytowane przez Kettler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super. Wczoraj chciałam już edytować, lecz nie mogłam znaleźć opcji :(. Wstyd! Dziękuje za odpowiedzi. Rower ma być  bardziej uniwersalny. Do parku, lasku, czy na zwykły asfalt. Rowery crossowe odpadają, ze względu na duże koła. Chyba, że istnieje jakis z 26? Ważyć przez ż bo odmienia się na waga. Tak.

Edytowane przez Nirv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak są momenty gdy nawet automatyczna korekta ortografii nie pomaga...😵

Wybrany przez Ciebie Cross jest w miarę uniwersalny bo ma dwie zębatki z przodu przy 36 zębach na dużej tarczy nawet na asfalcie będzie dawał radę aczkolwiek opony będą huczały 🤔

Jakby co to zawsze jakieś błotniki się zamontuje.... 

@XC100S rozumiem Twoją gotowość polecania rowerów z Decathlonu ale nie wiem czy zwróciłeś uwagę na budżet autorki ?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w bloku. Klatka schodowa jest dość wąska. Większe koło - trudniej wnieść. Chcę jeździć na rowerze. Nikt za mnie go nie wniesie. Jestem silna, ale im go mniej tym lepiej. na razie nie mam dostępu do piwnicy.  Czasami bede zmuszona go zostawić w przejsciu. Nie chcę by komuś przeszkadzał. Koła 26 z tego co czytałam są odpowiednie do wzrostu też. Chyba, ze ktoś pomoże mi znaleźć jakies 27,5 ktory by się bardziej opłacal. Lekki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mihau_ napisał:

waży, warzy

Ups, nie zauwaŻyłem :) 

 

Jak już ktoś wspomniał o Decathlonie to można zobaczyć na ich damskie rowery mtb na kołach 27,5" - przynajmniej maja hamulce hydrauliczne:

Rockrider ST 530 27,5 cali

ST 540 27,5" DAMSKI - ten trochę ponad budżet

Tylko nie znalazłem informacji o wadze

Edytowane przez Greg1
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesują cie rowery używane to mam stary rower retro na kołach 26 cali i mogę go sprzedać za 2000zł, wszystko jest na chodzie i jest to rower z amortyzatorem, natomiast jest on już starej daty więc raczej do intensywnych szlaków górskich się już nie nadaje, waga to +- 11kg, bez amora jakieś 9, reszte możesz zobaczyć na ogłoszeniu. 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/rower-retro-mtb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie potrzeby to raczej nie MTB - bo będziesz miała za małą tarczę z przodu na asfalt czy płaską drogę polną , szukaj roweru krosowego na kołach 27,5 z małą ramą, moja żona ma 153 cm i od lat jeździ na kołach 28, przy ramię 38 ( poprzedni) i 43 cm ( ale to już easystep ) jest jej  wygodnie. Mając 10 cm więcej możesz mieć trochę większą ramę co ułatwia poszukiwania - bo większość firm zaczyna rozmiarówkę cross/trekking od 44 - 46 cm, nie sugerują się opisami XS, S itd bo pomiędzy firmami są spore różnice nawet do 6 cm.

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...