Skocz do zawartości

[do 7000 PLN] Jaki rower gravelowy?


Rekomendowane odpowiedzi

Ridley fajny...z napędem grx 2x10😀. Na Twoim miejscu kierowałbym się w stronę 2x10 jeśli ma być to rower uniwersalny. Konfiguracja przełożeń- dla mnie kwestia drugorzędna. Zdecydowana większość producentów w tego typu rowerach daje takie, na których odnajdzie się amator. Jeśli planujesz ten tri to 2x10, widzę że trochę biegasz, a patrząc na moich kolegów biegaczy co się sporadycznie na rower przesiadają to ta noga jakaś już jest. Ważniejsze od przełożeń jest znalezienie roweru dopasowanego do Ciebie pod względem geometrii itp.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 2x10. Napęd 1x jest dla tych którzy wiedzą że go chcą i są świadomi jego ograniczeń. Nie wiem czy zrobiłeś sobie kalkulację taką jak ja żeby wiedzieć jakich przełożeń potrzebujesz ale po jej wykonaniu na pewno nie dojdziesz do wniosku że napęd 1x jest odpowiedni dla Ciebie. Także wykreśl z rozważań wszystkie rowery z takim napędem. A jak Cię kiedyś najdzie ochota żeby spróbować to mając napęd 2x przerobisz go na 1x już od 22 zł 04 gr :) https://pl.aliexpress.com/item/1005004557169634.html?spm=a2g0o.productlist.main.7.5aef25b9EDLtIo&algo_pvid=2378672b-a634-4aed-a2c1-dd801fa2c237&algo_exp_id=2378672b-a634-4aed-a2c1-dd801fa2c237-3&pdp_npi=3%40dis!PLN!47.33!23.64!!!!!%40211bda9b16855223615364000d0829!12000029602546920!sea!PL!2415405404&curPageLogUid=kk7CHpbQNKST

Natomiast w drugą stronę koszt napisał Ci @Mihau_

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam Ci jeszcze porównanie 1x vs 2x. Jak zobaczysz przy standardowej korbie GRX 30/46 dużej różnicy pomiędzy tymi napędami nie ma. Praktycznie zyskujesz tylko większą prędkość maksymalną.

Natomiast druga kalkulacja jest dla korb Aerozine, 26/39 oraz 29/42 i dopiero wtedy stopniowanie napędu 2x10 zaczyna robić się ciekawe pod warunkiem że ciśniesz na płaskim w okolicach 30 km/h lub szybciej.

1x vs 2x.jpg

2x 11-28.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower wybrany. Dziękuję @chrismel za mnóstwo merytorycznej wiedzy, którą mi przekazałeś, @nossy - również dziękuję za uwagi i rady. @spidelli, @Mihau_, @hulk14, @marcesco, @Artur85 Wam również dziękuję za włączenie się do dyskusji. 

Sprawy potoczyły się zaskakująco i bardzo pozytywnie, kiedy już praktycznie byłem zdecydowany na Gianta Revolut 1, dzięki przyjaciółce udało się spotkać z szefem sprzedaży Ridlaya na Polskę, pojechaliśmy na przymiarki, wszystko poustawiał, sporo pojeździłem jeszcze na tym Ridleyu Kanzo i miał sprawdzić, czy da radę ogarnąć Kanzo GRX400, bo nie chciałem tego na SRAM-ie z 1x11. Niestety okazało się, ze nie ma i nie wiadomo, kiedy można się spodziewać dostaw. I zaproponował Kanzo GRX600 z niebotycznym rabatem (jeszcze nie mogę uwierzyć, ze to wykonalne). Dzięki temu kupiłem Ridlaya Kanzo GRX600 w cenie niewiele wyższej niż musiałbym zapłacić za Gianta Revolut 1 (różnica zamyka się w trzech cyfrach, i pierwszą cyfrą nie są te najwyższe z szeregu). A dostałem hydrauliczne hamulce, sztywne osie, karbonowy widelec, kasetę Shimano 105 (R7000) // 11s // 11-30, przerzutkę Shimano GRX 810 // 2x11s // Braze-On na przodzie, przerzutkę Shimano GRX 810 // 11s // Medium Cage (34T) na tyle itd. No i rower ważący 9,9 kg w moim rozmiarze. Jestem zachwycony. Ridley w tych rowerach ma zawyżoną rozmiarówkę - piszę, gdyby ktoś kiedyś natchnął się na temat i rozważał ten rower. Ja przy 184 cm i 89 cm przekroku biorę M.

Tak poglądowo wygląda mój nowy nabytek.  Raz jeszcze dziękuję wszystkim za pomoc.

image.png.b2c6f921b84d448b0b10eeface9fd07c.png

 

 

  • +1 pomógł 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak ci się spodoba jazda na jednej zębatce z przodu. Ja ostatnio zanabyłem Eskera 6 i już przez pierwsze 50 km użyłem wszystkich przełożeń. Do podjazdów używałem już najlżejszych przełożeń, z kolei po płaskim cały czas jeżdżę na blacie, a z tyłu prawie na dole. Wydaje mi się, że z jedną zębatką z przodu zakres przełożeń byłby dla mnie za mały, bo na blacie na pewno nie podjechałbym tam gdzie podjechałem, a na małej byłby problem na szybkich partiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...