Skocz do zawartości

[chcę zamówić] Co sądzicie o tym stuffie z AliExpress ?


PiSmatol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę lekki upgrade mojego Riverside500 bo jednak ten 2,5kg najtańszy uginacz Suntour to jest dramat, a od aluminiowej sztycy na aluminiowej ramie i kołach 38c na 3,5 bara jednak d**pa troche boli nawet po dłuzszej jeździe na nawet dobrze ubitym drobnym szutrze . Chodzi mi zwłaszcza o waszą opinię n.t. łańcucha KMC x10 - jak szacujecie, podróbka jest bardzo prawdopodobna ? Dzięki.

https://pl.aliexpress.com/item/1005005286297184.html?spm=a2g0o.cart.0.0.202b452c5SgztY&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol

https://pl.aliexpress.com/item/1005005368984223.html?spm=a2g0o.cart.0.0.202b452c5SgztY&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol

https://pl.aliexpress.com/item/1005005368984223.html?spm=a2g0o.cart.0.0.202b452c5SgztY&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na 100% jest podróbka. Nikt Ci nie sprzeda oryginalnej części za 20% wartości. 

Taki łańcuch może się szybko rozciągnąć i zniszczyć napęd. Istnieje równiez duże ryzyko jego zerwania. 

Ta sztyca może się szybko połamać, bo jej niska cena wynika z kiepskiej jakości wykonania. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zacznijmy od tego, że wiele osób nawet z tego forum, twierdzi że sztyca karbonowa daje minimalne lub brak efektów. Tylko wynalazki typu wskazanego Canyon dają odczuwalny efekt.

Kluczem są opony i ciśnienie. To tutaj trzeba zacząć poszukiwania, a nie przy elementach które powinny być wykończeniem.

Ile ważysz?

Edytowane przez ChuChu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ChuChu napisał:

2. Naprawdę uważasz że Chińczyk produkuje, a potem sprzedaje za 20% regularnej ceny, oryginalny produkt i jeszcze na tym zarabia?

 

11 godzin temu, Galvatron napisał:

To na 100% jest podróbka. Nikt Ci nie sprzeda oryginalnej części za 20% wartości. 

Taki łańcuch może się szybko rozciągnąć i zniszczyć napęd. Istnieje równiez duże ryzyko jego zerwania. 

Ta sztyca może się szybko połamać, bo jej niska cena wynika z kiepskiej jakości wykonania. 

 

Bez przesady. KMC x10 na Alledrogo w ver. OEM chodzi za 80zł (pytanie o oryginalnosc i na Allegro), u Pana chińczyka 45zł juz z jakąś wyglądającej na pierwszy rzut oka dętą promocją na 1szy produkt :v To 60% ceny tego co u nas.

16 godzin temu, Chociemir napisał:

Nie wiem co to jest "stuff", ale jeśli  potrzebujesz trochę amortyzacji to https://www.canyon.com/pl-pl/gear/bike-parts/contact-points/posts-and-clamps/canyon-s15-vcls-2.0-cf-seatpost/148287.html będzie dobry wybór.

Mój rower był tańszy od tej sztycy xd

 

Moja waga to 65kg przy 176cm. Sztyca z tego wszystkiego najmniej istotna. Najbardziej chodzi mi o wywalenie amorka i wstawienie czegos sztywnego i lekkego. I zdaje sobie sprawe ze ciśnienie w oponach jest głownym czynnikiem amortyzacji w rowerze ze sztywną ramą. No ale coś kosztem czegoś, jeżdzę 75% asfalt/dobrze ubity drobny szuter i 25% teren. 38c napompowana na 0.8-1bar nie jedzie po asfalcie. Ja pompuje zawsze na stacji na rowno 4 bary :v ale po tygodniu i tak jest już w kole <3,5bar i tak już się trzyma długi okres czasu - wiec na takim ciśnieniu to po asfalcie jest bajka, ale po dłuższej jezdzzdzie w terenie chodzisz potem przez jakiś czas jak ładna pani po wrzuceniu do afrykanskiego/pld.am. wiezienia dla panów. W sumie to wiem że sztyca nic tu nie zmieni, ale lubie sie pooszukiwać czasem i zeby ktos mi przytaknał ze moze bedzie lepiej :v Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż szersze opony. Już 42-43C będzie znacznie bardziej komfortowe a różnicy w oporach toczenia nie odczujesz. No i trzeba zaakceptować że nie jest to full MTB. Coś za coś.

O ile zerwanie łańcucha to najwyżej dłuższy spacer do domu to złamanie takiej sztycy może skończyć się fatalnie. Rok albo dwa lata temu byłem świadkiem wypadku kiedy gościowi złamał się pręt montażowy od siodełka. Złamana ręka, ogólne potłuczenia, uszkodzony rower, karetka, taksówka która zabrała rower. Potem pewnie rekonwalescencja i dłuższa przerwa od roweru. To ja już wolę żeby mnie odrobinę bardziej tyłek bolał :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Złamana sztyca / widelec , kierownica może zakończyć się tragicznie. Metal to metal jednak. Czasami też mam schizy ze sznurówka od buta moze sie rozwiązać i wkrecić w korbe/kasete w taki sposób ze sie wyglebimy przy duzej predkosci jak deptamy 😱

 

https://pl.aliexpress.com/item/32894808457.html?spm=a2g0o.cart.0.0.221f452cDycFOU&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol

A ten Mosso M5L bedzie git ? B.mało jest widelców z wystarczająco długą rurą sterową do tej wysokości główki ramy jaka jest w riverside500. To najbardziej pilny upgrade bo z wagi roweru powinno zejsc ponad 1,5kg i wielki kwadratowy kulfon w przodu roweru który powoduje tylko gibanie sie roweru na wszelkich nierównościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dokumosa napisał:

Poza tym chiński węgiel jeśli chodzi o sztyce czy kierownice to jest toto tak grube że o żadnej amortyzacji nie ma mowy. Jakbyś alu sztycę sobie dodatkowo betonem wypełnił.

Mam np. taką chińską kierownicę https://exs-cycling.com/products/r180-150-road-handlebar., używam od kilkunastu tysięcy km i jest dokładnym zaprzeczeniem tego co piszesz.  

 

 

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2023 o 12:17, Dokumosa napisał:

Poza tym chiński węgiel jeśli chodzi o sztyce czy kierownice to jest toto tak grube że o żadnej amortyzacji nie ma mowy. Jakbyś alu sztycę sobie dodatkowo betonem wypełnił.

To może przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś. "Chiński węgiel" to nie tylko "kierownice z Ali za 20 USD" jak się Tobie wydaje....

 

27 minut temu, Sobek82 napisał:

Ło matko, dwieście dolców😱

Zgadza się, to świetna cena za tę jakość i masę. To niewiele więcej niż połowa ceny za np. Cadexa.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy mają swoje renomowane marki które często produkują lepsze rzeczy od uznanych zachodnich konkurentów. Bo ci konkurenci też produkują swoje rzeczy w Chinach tyle że w takich fabrykach które zaoferują im najniższą cenę. Dla przykładu mam DAP-a od takiej chińskiej firmy. Zastanawiałem się czy wybrać Sony czy Hiby i wybrałem ten drugi nie dlatego że był tańszy ale po prostu lepszy. Oczywiście za takie produkty trzeba zapłacić normalną cenę.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupiłeś naprawdę tani rower i się spodobało. Gitarka. Złapałeś bakcyla ale się męczysz na tym egzemplarzu.

To kup lepszy rower, dostosowany do swoich potrzeb. Nie zrobisz dużych zmian w tym rowerze niskim kosztem. I nie mają one sensu. Poza oponami to reszta zabiegów w zakresie sztyca amor to wywalanie kasy w błoto.

 

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chociemir napisał:

To może przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś. "Chiński węgiel" to nie tylko "kierownice z Ali za 20 USD" jak się Tobie wydaje....

Wyskoczyłeś jak "Filip z konopii" chcąc się pochwalić kierownicą za 200USD całkowicie ignorując o czym wątek. Spójrz jaki gruz tu rozważany przez autora - to są jakieś ramy dyskusji wątku.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dokumosa napisał:

Wyskoczyłeś jak "Filip z konopii" chcąc się pochwalić kierownicą za 200USD całkowicie ignorując o czym wątek. Spójrz jaki gruz tu rozważany przez autora - to są jakieś ramy dyskusji wątku.

Jeśli uważasz, że kierownica za 200 USD mogłaby być  powodem do chwalenia się, to -oględnie rzecz ujmując-  słabo.  Po prostu chciałem Tobie  pokazać, że chińskie części to nie tylko "gruz", jak sądziłeś... 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mi pokazywać bo na węgku co nieco się znam. Z Wałbrzycha jestem i tu najbardziej kaloryczny węgiel mamy ;)

Swojego zdania o węglowym gruzie z ali nie zmienię. Przeszło przez moje ręce kilkadziesiąt ram, sztyc, mostków, kierownic i obręczy. Wszystko co kosztujr ułamek ceny produktu z prawdziwego zdarzenia to szmelc.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, przemeg napisał:

Ok, kupiłeś naprawdę tani rower i się spodobało. Gitarka. Złapałeś bakcyla ale się męczysz na tym egzemplarzu.

To kup lepszy rower, dostosowany do swoich potrzeb. Nie zrobisz dużych zmian w tym rowerze niskim kosztem. I nie mają one sensu. Poza oponami to reszta zabiegów w zakresie sztyca amor to wywalanie kasy w błoto.

 

 

Dlaczego tak uważasz ? Rower kupiłem w zasadzie nowy i za połdarmo niecały rok temu, zresztą dawałem nawet fotki w https://www.forumrowerowe.org/topic/138203-1300-1800-rower-crossowy-jaki/?&page=200#comments . Widelec Mosso M5L i ewentualne podkładki pod mostek to koszt 350zł, rower 850zł, jak dobrze pójdzie to możu uda mi sie nawet nie uszkodzić bieżni sterów ze starego amora przy zdejmowaniu z rury. Amorka pewnie nawet sprzedam na Allegro za 50-100zł (wygląda jak nowy, dbam o rowerek :v). Co ja kupie za 1200zł ?  Widziałeś ceny. Przecież tyle to kosztuje sama rama, albo klamkomanetki z zestawem pancerzyków/przewodów (wiadomo, hydrauliczne :v). Nie chodzi nawet o to ze nie znalazłbym tych 5-6tys na gravela, ale i za to nie ma wcale szału. Nie chce roweru MTB ani szosówki, którą IMO wiekszosc graveli na rynku jest - patrząc na geometrie ich ram (wiadomo, gravel w nazwie to  +33% do ceny na dzień dobry). Patrzyłem na Marin Mirwoods / DSX  czy Cube sl road. Ale te rowery waża tyle co ten Riverside po wywaleniu z niego amora i daniu 800g widelca aluminiowego. Mirwoods wogóle waży tyle co czołg i szału z komponantami na których są zbudowane nie ma. Nie wiem czy potrzebne mi jest maga hiper prezycja dozowania sily hamowania i 10x drozsze hamulce hydrauliczne, czy potrzebne mi są sztywne osie, suport HT, wszędzie łozyska maszynowe, etc. Po prostu wychodze z założeni że jak coś zmieniac,  to musi byc to uzasadnione i trzeba czuć ze się tego naprawde chce i zrobić to zdecydowanie, a ja lubie ten rowerek i myśle ze widelec, łańcuch x10 kmc czy rogi na kierownice to nie żaden wydatek.

9 godzin temu, Sobek82 napisał:

 

Wszechstronny, wygodny i dynamiczny rower na regularne przejażdżki po ścieżkach rowerowych, szosie i szutrach. Jedź na wycieczkę na łono natury! Lekki, zwrotny i wygodny rower Riverside 500 przekona Cię swoją wszechstronnością na asfalcie i szutrach.

Nie naśmiewałbym się tak z tego roweru. On po wyregulowaniu, popuszczeniu nakrętek na piastach, przesmarowaniu wszystkiego - chodzi naprawdę fajnie.  Ja po prostu nie lubie wydawać pieniedzy tam gdzie nie jest to uzasadnione. W zasadzie to ja nie widze róznic pomiedzy tym R500 a gravelami z płaska kierownicą w cenach do 4-5tys od bardziej renomowanych producentów. Kupie rower za 10tys i nawet nie bede mógł spokojnie go zostawic pod marketem przypiętego, albo rzucic w trawe i se gdzieś pojsc xd taki jestem juz.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dokumosa napisał:

Nie musisz mi pokazywać bo na węgku co nieco się znam. Z Wałbrzycha jestem i tu najbardziej kaloryczny węgiel mamy ;)

Swojego zdania o węglowym gruzie z ali nie zmienię. Przeszło przez moje ręce kilkadziesiąt ram, sztyc, mostków, kierownic i obręczy. Wszystko co kosztujr ułamek ceny produktu z prawdziwego zdarzenia to szmelc.

Na węglu może  tak. Natomiast co do karbonu, to nie dziwnego, iż mając do czynienia wyłącznie z "gruzem z ali" możesz być zaskoczony, że w Chinach istnieje coś lepszego....

1 minutę temu, Chociemir napisał:

 

 

Edytowane przez Chociemir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...