Skocz do zawartości

[Garmin Edge] jeden licznik, dwa rowery, automatyczny wybór rowerów w aktywnościach na Garmin Connect i Strava


Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem , że ustawianie typu jazdy(szosa, MTB, szuter itp )nie realizujesz w Connect a bezpośrednio w Edge i potem licznik już "ładuje" odpowiednią jazdę do konto odpowiedniego roweru w Connect. Przykład - uruchamiam Edge przełączam na Rower 1 robię 10 km, potem przekładam licznik odpalam Rower 2 i robię 15 km. Synchronizuje moje dwie te aktywności i teraz jak wejdę w Connect to na koncie roweru nr 1 mam przypisany dystans 10 km a na rower 2- 15km. Podgląd tych dwóch aktywności mam w jednym miejscu na głównym panelu ale jest wyszczególnione na jakim szpeju te aktywności zrobione.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KSikorski

IMG_20230516_163951.jpgI wieeeeele innych.......

@Eathan"Jak rozumiem mówisz o podziale w samym liczniku a nie w Connect? "   Dokładnie TAK. Na poziomie licznika definiujesz wszystko, rodzaj kolarstwa , predyspozycje nawigacyjne dopasowane do możliwości danego roweru, parametry pracy, rozmiar koła itd. Potem licznik podczas synchronizacji z Connect " rozdysponowywuje aktywności do danego roweru zapisanego w chmurze Garmina.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Strony 51/52 w instrukcji obsługi dotyczące  Edge 830.

Może jestem matołem, ale nie widzę tam niczego na temat przypisania roweru do profilu aktywności.
W zależności od profilu aktywności do connecta moje przejazdy są zrzucane jako jazda górska lub jazda po żwirze, niemniej w GC rowery są dopisane tylko do ogólnej pozycji "kolarstwo":
image.thumb.png.fcc0f8a32064258d402c9c53d5ad2f03.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KSikorski  Statystycznie z 10 userów  NIKT nie   ogarnia tematu kompleksowo urządzeń Garmina i całego ekosystemu ( golf, marine, hunter, dog, awiacja, zależności i wpływ pomiędzy  różnymi urządzeniami ,itd). Ja też nie jestem alfą i omegą. A do czego "piję" ?  Jeżeli w Connect  rozbiłbym grupy na podkategorie , zrobiłby się niezły bajzel nie do ogarnięcia. Kilkanaście kategorii dla kolarstwa, kilka dla biegania, turystyki, chodzenia , pływania , siłówki. ( w Garminie może to być KILKADZIESIĄT !!! podkategorii) Przekop się przez to . Dlatego dla prostoty ekosystemu wszystko związane z dwoma kółkami trafia do sekcji kolarstwo. Wejdziesz w  kolarstwo to wyświetlają się wszystkie aktywności z tym związane (patrz zdjęcie poniżej). Dalej  jak zauważysz każda aktywność ma swoją specyfikę dla danej podkategorii kolarstwa z specyficznie zapisanymi danymi (o ile tak zdefiniujesz w urządzeniu)np. dynamika jazdy MTB ( płynność , skoki itd),  a dla szosy np. moc, kadencja , balans, osiowość przyłożenia mocy itd. Ale jak już wejdziesz w kategorię sprzęt  to masz tam dla przykładu dwa rowery - jeden MTB a drugi szosa. Wszystkie  dane teraz tutaj są dzielone i każda trafia dokładnie na to konto tego "szpeju" co ma trafić. Jest tutaj jedno małe ale - warunek ,że masz wszystko ładnie zdefiniowane w Edge.  Zresztą jest to temat rzeka i ciężko opisać wszystkie aspekty z tym związane.

@EathanJak masz ustawione "automatycznie....." to  wszystko będzie trafiało domyślnie na konto tego jednego szpeju. W Connect dodaję tylko "szpej" . Resztę definiuję w Edge, zegarku etc.

Screenshot_2023-05-17-09-13-14-393_com.garmin.android.apps.connectmobile[1].jpg

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KSikorski na ile rozumiem @pecio należy zrobić tak:

  • ustawić w liczniku 2 profile i tam typy aktywności, 
  • na garmin connect utworzyć 2 rowery, ale w obu nie włączać opcji Automatycznie dodaj do... 

I tak tę opcję można zaznaczyć tylko dla 1 roweru. Można ją wyłączyć zupełnie. Tak też zrobiłem. Jak pogoda zrobi się bardziej łaskawa to przetestuje. 

Screenshot_1.jpg

Edytowane przez Eathan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KSikorskiW Edge wchodzisz w menu - profile aktywności- tam nie wiem co masz ustawione ale powiedzmy  masz ustawione np. dwa rowery ( dwa profile).  I terasz klikasz w profil numer jeden i ustawiasz tam wszystko, potem cofasz się klikasz w profil numer dwa i znowu ustawiasz wszystko.

@Eathan dokładnie  zaczynasz łapać temat 😉

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2023 o 09:27, Eathan napisał:
  • na garmin connect utworzyć 2 rowery, ale w obu nie włączać opcji Automatycznie dodaj do... 

I tak tę opcję można zaznaczyć tylko dla 1 roweru. Można ją wyłączyć zupełnie. Tak też zrobiłem. Jak pogoda zrobi się bardziej łaskawa to przetestuje. 

Też tak zrobiłem i to nie działa. Profile mam 2: szosa i MTB. Po przesłaniu aktywności z licznika (mam 530) GC prawidłowo rozpoznaje typ jazdy - jazda szosowa, jazda górska. Ale jak w sprzęcie nie mam przy żadnym rowerze ustawionej opcji Automatycznie dodaj do to po prostu GC nie dopisał do aktywności żadnego sprzętu. W samym liczniku w opcjach profili jest domyślny typ jazdy i to odpowiada za rozpoznanie w GC czy była to jazda szosowa, MTB, czy inna. W profilu nigdzie nie można ustawić sprzętu. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2023 o 09:18, pecio napisał:

@EathanJak masz ustawione "automatycznie....." to  wszystko będzie trafiało domyślnie na konto tego jednego szpeju. W Connect dodaję tylko "szpej" . Resztę definiuję w Edge, zegarku etc.

@Eathan jak doczytałem jeszcze raz to wg mnie @pecio dodaje sprzęt ręcznie. Czyli wg mnie lepiej ustawić automatyczne przypisanie roweru do częściej używanej aktywności (u mnie szosa) i nie trzeba się martwić o przypisanie roweru do aktywności. A jak zrobisz mniej używaną aktywność (u mnie MTB) to tylko zmienić rower.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. To zrobimy inaczej prościej.W Connect wchodzimy w sprzęt jeden rower dajemy do roweru tam gdzie jest ikonka z rowerem. Wszystko tam na automat.  Drugi rower dajemy tam gdzie jest ikonka z trybikiem . Ustawiamy na automat i definiujemy rower typ ,nazwa itd. W Edge nasze ustalenia z Connecta  przypisujemy do danych profili. Powinno hulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. To jedziemy z koksem.  Zrobię to na przykładzie Connecta  w telefonie. Na kompie analogiczna sytuacja.  Wchodzimy w Connecta, rozwijamy z górnej belki menu szczegółowe i tam odnajdujemy pozycję "SPRZĘT" jak na załączonym obrazku numer 1.  Otworzy się  "zasobnik" z naszym szpejem jak na obrazku numer 2.  Na górnej belce  mamy ikonki z butami , rowerkiem, trybik i klepsydrę. Tak jak na obrazku numer 2   klikamy pozycję zaznaczoną jako 1 czyli rowerek.  Jeżeli już mamy zdefiniowany rowerek  to klikamy  edytuj . W typ sprzętu zaznaczamy  "jazda rowerem".   Nazwa - przykładowo "Pinarello".  Tą nazwę zapamiętujemy bo za chwilę będzie potrzebna.  Marka i model  np. "Pinarlello Dogma" , pierwsze użycie  - wpisujemy datę  wdrożenia roweru do eksploatacji , maksymalny przebieg - tu możemy np. podać dystans do serwisu kapitalnego .  Kolejne  pozycje  to automatycznie dodaj do ........  TU ABSOLUTNIE NIE ZAZNACZAMY NICZEGO .  Potem klikamy u góry na GOTOWE. 

Teraz dodajemy drugi rower.  Na obrazku numer 2   w menu sprzęt  klikamy trybik  jak zaznaczony strzałką na pozycji 2. Analogiczna sytuacja jak z pierwszym rowerem.   Klikamy pod tym trybikiem w DODAJ. Pod pozycją typ sprzętu  wybieramy INNE.  Nazwa wpisujemy i zapamiętujemy  np . Santa Cruz , marka i model  np.  Santa Cruz Blur , pierwsze użycie  - tutaj datę  wdrożenia do jazdy , max. przebieg analogicznie data interwału serwisowego czy jak kto woli . Teraz automatycznie dodaj do..... ZNOWU ZOSTAWIAMY WOLNE POLA PRZY  KAŻDEJ POZYCJI -NIC ABSOLUTNIE NIE ZAZNACZAMY.  Teraz klikamy u góry na  ZAPISZ.

 Pierwszy etap za nami.  Teraz odpalamy Edge.  Tworzymy dwa profile  o dokładnie TAKICH NAZWACH jak w Connect.  Czyli jeden profil to Pinarello a drugi to Santa Cruz. .  Reszta powinna być już prosta i łatwa - nie będę się rozpisywał.  W profilu  "PINARELLO " definiujemy typ kolarstwa na szosowe,  ustawiamy sobie kolorek 😉,  SWOJE PREFERENCJE W NAWIGACJI - TO BARDZO WAŻNE  !!! aby nas po krzakach  nie ciągało.  W profilu numer dwa  o nazwie SANTA CRUZ ( dokładnie takiej samej jak w Connect) ustawiamy  typ kolarstwa na MTB ( czy kto co preferuje 😁), oczywiście kolorek musi być dla szybkiego odróżnienia profili 😉, nawigacja  ustawiona zgodnie  z kolarstwem aby Garmin wiedział wg. jakich algorytmów wytyczać trasy,  reszta preferencji wg uznania , czyli  np. dynamika jazdy MTB, Climb Pro etc.

Po popełnieniu tego wszystkiego  co wyżej opisałem  dosiadamy kozę i  jedziemy w trasę .

Screenshot_2023-05-20-13-03-34-953_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg

Screenshot_2023-05-20-13-04-06-356_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eathan Jak dobrze pojmuję twoje pytanie to miałeś wcześniej przypisany drugi rower (drugi profil) ten nazwijmy to" niedziałający" ? Jeżeli tak to usuń go i zrób wg opisu. A tak  jeszcze dodając po ostatniej aktualizacji Connecta ( naciski ze strony użytkowników)małe sprostowanie. Nie trzeba już cudować.  Rowery dajemy  do jednego "wora" pod ikonkę rowery w zakładce sprzęt. Reszta jak w opisie czyli ta sama nazwa i nie zaznaczamy nic w dodaj automatycznie. Potem w Edge tworzymy profil  i tam ustawiamy wszystko. Rowerów można dodać tyle ile się posiada.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...