Skocz do zawartości

[Zębatka Korby] NX Eagle nałożenie łańcucha


bartek_86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może i głupie pytanie ale nie znalazłem na nie odpowiedzi w sieci.
Proszę powiedzcie mi czy ma znaczenie jak się założy łańcuch na przednią zębatkę (zauważyłem że na zębatce powtarzalność zębów jest co 2) więc czy ma znaczenie czy szersza część ogniwa łańcucha trafia na ten węższy ząb czy też szerszy?

Przykładowy link do zdjęcia zębatki:

https://www.decathlon.pl/p/tarcza-34-zeby-x-synch2-eagle-boost-do-napedu-jednorzedowego-12-biegow/_/R-p-X8571496?mc=8571496&&cd=19982211772&ad=&kd=&gclid=CjwKCAjwov6hBhBsEiwAvrvN6Mb8cTYcgCBZ19BTsObhkti6bc6yOCip7TuXM-2NAIJYU5-G8apeABoCFKEQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki podziękował tak też myślałem, a powiedzcie mi na rowerze przejechałem około 800-1000km czy to prawda że warto zakupić drugi łańcuch i zmieniać go co 500-1000km tak aby wydłużyć życie zębatki jak i kasety? według przymiaru mój łańcuch jeszcze nie jest wyciągnięty dlatego też pytam czy jeździć dalej czy może zakupić drugi i kolejny sezon przejeździć na nowym? Rower to rockrider a napęd (kaseta, zębatka przód i łańcuch) to SRAM NX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bartek_86 napisał:

Proszę powiedzcie mi czy ma znaczenie jak się założy łańcuch na przednią zębatkę (zauważyłem że na zębatce powtarzalność zębów jest co 2) więc czy ma znaczenie czy szersza część ogniwa łańcucha trafia na ten węższy ząb czy też szerszy?

Moim zdaniem ma znaczenie. Mam identyczną zębatkę tylko z łańcuchem SRAM X01 i praktycznie nie ma możliwości założenie łańcucha na przednią zębatkę inaczej niż szeroko-szeroko, wąsko-wąsko. Musiałbym użyć dużej siły i odkształcić łańcuch.

Zobacz tutaj:

https://youtu.be/vw98rLcAbCI?t=329

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiliście mi klina z tym zakładaniem łańcucha... Nie wiem co napisać... Muszę sprawdzić w domu czy jest jakakolwiek opcja żeby łańcuch trafiał w te same miejsca na korbie, bo na chłopski rozum to nie ma szans i nigdy nie zwracałem na to uwagi. Nigdy nie miałem też problemu z założeniem łańcucha i teraz się zastanawiam czy odpowiednio trafiałem czy odruchowo przesuwałem czy może to nie ma znaczenia 🤔.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dokładnie potwierdzam iż sprawdziłem NIE DA SIĘ ZAŁOŻYĆ ŹLE ŁAŃCUCHA.

A powiedzcie mi czy wszystkie napędy 1x chodzą tak głośno? jak grzechotki? tzn podczas jazdy jest cicho, natomiast choćby smarując łańcuch i kręcąc napędem na stojaku (do przodu tak jak byśmy normalnie jechali) napęd jest dość głośny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, JWO napisał:

Nigdy nie sprawdzalem czy dobrze trafiaja zeby

Wychodzi na to, że robi się to odruchowo - nie pasuje to się przesuwa i ogień. Wczoraj, zgodnie z obietnicą sprawdziłem na dwóch rowerach i faktycznie - nie da się założyć inaczej 🤭. Ale gdyby ktoś mi się spytał wcześniej o to to powiedziałbym mu, że nie ma to znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...