Skocz do zawartości

[trudna usterka] Szarpnięcie, 0,5sek rozłączenie podczas jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chińska Konwersja z silnikiem 1000w na tył z kt-lcd3 i bateria 17Ah

Wczoraj miałem sytuacje że  w czasie jazdy 25km/h  , jakby rower przyblokował oporem lekko koło na 3  i jak by dawał strasznie duży opór na silnik. Rower dostał  drgań i wyglądało to jak by silnik dostał na moment zwarcie przewodów lub cos jakby właczył mega odzyskiwanie energii. Trwało to 3 sek  , użyłem hamulca , przestało na moment odcięło silnik  i ponownie na moment był zablokowany . Puściło , bez problemu dojechałem do celu.  Sprawdziłem instalację. Wszystko ok. 

Dodam że jeżdżąc w różnych lekkich czy mocnych warunkach, czasem , bardzo nie regularnie na 0,5 sek czuje szarpniecie coś w rodzaju przerwy , odcięcia silnika i drganie az na kierownicy.  Wyświetlacz nie łapie żadnych błędów i nic nie sygnalizuje. 

A szarpnięcia są tak nie regularne że nie potrafię jednoznacznie namierzyć czym moga być spowodowane. Czujniki są pewne , nie sygnalizują nic. 

Jedynie co ustaliłem to że obciążając silnik z startu , łatwiej jest mi wywołać ową kruciutką przerwe czy szarpniecie. Ale nie zawsze sie to udaje. A chciałbym to nagrać. Nie jest to łatwe. 

Próbowałem różnych ustawień lcd . Nie pomaga. 

Ktoś miał coś podobnego kiedykolwiek? Chętnie posłucham rad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłeś drażliwy temat. Dla tego forum jesteś przestępcą ;)

Zaraz zostaniesz zasypany zarzutami, że jesteś gruby, leniwy i takich jak Ty powinno się zamykać w więzieniu, więc nie wspominaj więcej o manetce 😛

A prawdopodobna przyczyna Twojego problemu to wilgoć w silniku.

Takie objawy dają np. zalane, albo uszkodzone czujniki halla.

Tu masz pierwszy trop:

https://ebike.nexun.pl/czujniki-halla-jak-uniknac-awarii/

Nie napisałeś jeszcze jaki przebieg i jak ciężkie warunki widzi ten rower.

Jeżeli przed konwersją nie rozbierałeś silnika żeby profilaktycznie go uszczelnić, a jeżdziłeś trochę w mokrych warunkach to na pewno w środku masz basen.

Edytowane przez Maciek.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie "ebajkach" a jakichś pojazdach elektrycznych, których nie można zakwalifikować do żadnej z kategorii, bo ani to rower, ani skuter, ani hulajnoga. Jak nazwa wskazuje, jest to forum rowerowe.

32 minuty temu, Maciek.B napisał:

Poruszyłeś drażliwy temat. Dla tego forum jesteś przestępcą ;)

1. To co napisałem wyżej.
2. To wynika z tego, jak większość użytkowników tego typu "pojazdów" się zachowuje.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciek.B napisał:

Zaraz zostaniesz zasypany zarzutami, że jesteś gruby, leniwy i takich jak Ty powinno się zamykać w więzieniu, więc nie wspominaj więcej o manetce 😛

Otóż to 😁

2 godziny temu, Maciek.B napisał:

Poruszyłeś drażliwy temat. Dla tego forum jesteś przestępcą ;)

Zawsze możesz założyć konkurencyjne forum, gdzie użytkownicy dziwnych elektrycznych tworów będą nawzajem klepać się po garbatych plecach, piać peany na temat wyższości tychże nad tradycyjnymi rowerami i dzielić się kuponami rabatowymi do McDonalds 😁

  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...