Skocz do zawartości

[siodło] Wittkop vs Selle Royal


OnTheBike

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu siodła Wittkop Medicus Pro 6.3.

Korzystałem do tej pory z siodeł Selle Royal:

  • Manhattan
  • Drifter Plus
  • Drifter Strengtex
  • Torx (obecnie)

Sprężyny w pierwszych trzech pękały mi po około 2 latach użytkowania.

Torx używam ponad 4 lata i zaczyna się rozsypywać - poszycie oddziela się od spodniej warstwy oraz rozcięcie poszycia na jednym boku siodła.

Zastanawiam się nad zakupem nowego siodła a ze względu na fakt, że Selle Royal moim zdaniem zbyt krótko wytrzymują, to zastanawiam się nad Wittkop.

Jeżdżę trekkingiem około 25 km dziennie i przy takim dystansie od Torx tyłek boli.

Ktoś coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Wittkop Medicus Pro 6.3. Przejechałem kilkadziesiąt kilometrów. Dla mnie za twarde. Możliwe, że mam zbyt delikatny tyłek, jestem zbyt ciężki lub nie do końca wyprostowany. Na Allegro siodło ma przytłaczająco pozytywne opinie, w komentarzach natomiast ludzie napisali, że zbyt twarde jak na siodło City/Touring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że mój Medicus Pro 6.3 po pierwszych 100 km zaczął skrzypieć 😂

Nie wiem, co może skrzypieć w siodle, które nie ma sprężyn ale jednak skrzypi 🙃

Do Brooksa nie jestem przekonany, po za tym raczej ciężko zostawić rower przypięty z tak drogim siodłem, więc i z tego powodu odpada.

Zachwyty linią Medicus od Wittkop chyba pochodzą od osób jeżdżących w spodenkach z wkładką żelową bo inaczej to nie wiem, kto może jechać więcej niż 5 km na takiej twardej desce.

Edytowane przez OnTheBike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model o którym wspominałem jest w rowerze XC ale drugi rower to AM. 

W tym drugim jestem bardziej wyprostowany.  

Trzeci rower to treking i tam jest już szerszy model, ten dla kobiet (nie pamiętam model ale jest jeden damski). 

Nie jeżdżę z wkładką. 

Może zmień nachylenie, odległość itp. 

A może to nie dla Ciebie. 

Zużycie w tych siodłach to wyginające się pręty ale po wielu kilometrach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kobiet jest chyba Medicus Pro 6.2 ale 6.3 też bo chodzi o to, że niby kobiety mają szersze tyłki 😆

W moim przypadku tradycyjnie skończyło się siodłem Selle Royal Manhattan 😂

Może 2 lata wytrzyma bo po takim czasie mi zwykle pękała jedna sprężyna w siodłach Selle Royal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...